Po ustawieniu hasła oprogramowania wbudowanego w komputerze Retina MacBook Pro, jakie są opcje odzyskiwania?


11

Ze względów bezpieczeństwa rozważam ustawienie hasła oprogramowania układowego w moim komputerze Retina MacBook Pro. Jeśli to zrobię, a później utracę hasło (lub inne okoliczności łagodzące), w jaki sposób można odzyskać dane? Czy to w ogóle możliwe?

Odpowiedzi:


17

Możliwe jest zresetowanie utraconego hasła oprogramowania układowego, ale nie przez zwykłego użytkownika. Jako Technik Macintosh z certyfikatem Apple pracujący w zewnętrznym centrum serwisowym, jeśli ktoś przyprowadzi maszynę z pamięcią RAM przylutowaną do płyty logicznej i zapomni hasło do oprogramowania, mogę załadować numer seryjny i poprosić o zresetowanie hasła do oprogramowania. Następnie otrzymujemy obraz dysku, który może zresetować oprogramowanie układowe na maszynie z tym konkretnym numerem seryjnym. Uważam, ale na tym etapie nie mogę potwierdzić, że narzędzie na obrazie dysku może wygasnąć po pewnym czasie.

Dla wszystkich zainteresowanych prywatnością każdy technik, który poprosi o zresetowanie hasła oprogramowania układowego, będzie musiał zapisać swoje dane po stronie Apple - więc jeśli zostanie zresetowany w niecnych celach, szczegóły, które przeprowadził reset, można szybko wyśledzić. Resetowanie wymaga również bezpośredniego, fizycznego dostępu do urządzenia - hasła nie można zresetować zdalnie.


1
Świetna wiedza poufna, +1 :)
Cesium

1
Dzięki za świetną odpowiedź. Jeśli ktoś sprowadzi maszynę, czy podejmujesz jakąkolwiek próbę sprawdzenia, czy jest to pierwotny nabywca (lub jego krewny)?
jtbandes

1
Jeśli maszyna została zakupiona od nas, możemy sprawdzić jej nazwę w stosunku do nazwy faktury, w przeciwnym razie niewiele możemy zrobić, aby to zweryfikować. Ze względu na (zbyt) surowe przepisy dotyczące prywatności w Australii nie ma możliwości zweryfikowania nazwy rejestracji (przy pierwszej konfiguracji komputera) z obecnym właścicielem.
Dan Barrett,

Wielka przejrzystość :). Bardzo cenione, aby zobaczyć wszystkie krwawe szczegóły w dziedzinie bezpieczeństwa.
dan

Kiedy podajesz numer seryjny , czy masz na myśli numer seryjny wymieniony na spodzie urządzenia? Lub 33-cyfrowa sekwencja znaków do wydrukowania, która wyświetla się w oknie dialogowym oprogramowania układowego po naciśnięciu ⇧ + ⌃ + ⌘ + ⌥ + S? Słyszałem gdzie indziej, że ta sekwencja jest używana jako część procedury resetowania hasła oprogramowania układowego.
Anthony Vanover
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.