Jak wyłączyć wewnętrzny wyświetlacz Macbooka i używać tylko zewnętrznego wyświetlacza w systemie Snow Leopard?


11

Tylko komputer | Duplikat | Przedłuż | Tylko projektor

Najlepiej bez konieczności ponownego uruchamiania itp., Używania magnesów lub otwierania / zamykania pokrywy + budzenia przez urządzenia peryferyjne USB Chciałbym, aby mój MacBook wyświetlał się w trybie „tylko projektor”. Idealnie, chciałbym móc przenieść MacBooka już z salonu na biurko, podłączyć zewnętrzny wyświetlacz i sprawić, by działał przy minimalnym wysiłku, wciąż korzystając z klawiatury MacBooka i trackpada.

Windows 7 naprawdę przybił tę funkcję. Winkey+ Pto wszystko, czego potrzebujesz, aby przełączać się między trybami.

Czy można wyłączyć wyświetlanie komputera Macbook i używać tylko wyświetlacza zewnętrznego, w trybie tylko projektora systemu Windows 7?


To tak naprawdę oznacza wyłączenie wyświetlacza MBP - zakładając, że ustawienia wyświetlania projektora są takie, jak chcesz. Jest na to klucz.
efsmith

4
@ephsmith Jeśli przez „wyłączenie” rozumiesz „zmniejsz jasność do zera”, to jest to zbyt hackujące rozwiązanie.
underskor

dlaczego tak myślisz? Jedyną różnicą między wyłączeniem wyświetlacza a ustawieniem jasności na 0 jest to, że matryca LCD jest nadal aktywna.
efmith

Odpowiedzi:


2

Możesz go wyłączyć, zmniejszając jasność do zera i przełączając go w tryb klonowania. Myślę, że byłoby to równoważne. To banalna odpowiedź, ale powinna działać.


1
Klonowanie wyświetlacza ogranicza jednak opcje rozdzielczości, a zmniejszenie jasności nie powstrzymuje kursora przed wejściem na ten ekran ani nie ogranicza zasobów używanych przez ten ekran. W każdym razie dzięki :(
underskor 12.12

Jeśli zmienisz główny ekran na inny monitor, powinieneś być w stanie odzyskać pozostałe rozdzielczości.
daviewales

1

Możliwe jest wyłączenie wyświetlacza wewnętrznego. Niestety nie można tego zrobić bez wyłączenia klawiatury i gładzika. Jeśli masz zewnętrzną klawiaturę i mysz, będzie to działać.

 1. Zamknij pokrywę komputera MacBook.
 2. Podłącz MacBooka do zewnętrznego źródła zasilania.
 3. Podłącz monitor zewnętrzny.
 4. Podłącz klawiaturę i mysz.
 5. Naciśnij dowolny klawisz na klawiaturze zewnętrznej.
 6. Możesz teraz korzystać z ekranu zewnętrznego bez aktywowania ekranu wewnętrznego.

1

W wersji 10.6 i wcześniejszych wewnętrzny wyświetlacz powinien pozostać wyłączony, jeśli:

 • Zamknij pokrywę
 • Naciśnij przycisk lub klawisz na zewnętrznym urządzeniu wskazującym lub klawiaturze (gdy laptop jest podłączony do zewnętrznego wyświetlacza)
 • Otwórz pokrywkę

Zobacz http://support.apple.com/kb/HT3131 .

Zachowanie trybu klapki zmieniło się w 10.7. Wewnętrzny wyświetlacz włącza się ponownie po otwarciu pokrywy, więc domyślnie nie ma możliwości korzystania z „trybu projektora”. Możesz przywrócić stare zachowanie, ustawiając zmienną firmware boot-args na iog = 0x0:

sudo nvram boot-args=iog=0x0

Zastosowanie zmian wymaga ponownego uruchomienia. Zmienną można usunąć za pomocą sudo nvram -d boot-args.


0

nie jestem pewien, czy ktoś jeszcze próbował, ale to zadziałało dla mnie ...

„Zamknij pokrywę MacBooka. Podłącz MacBooka do zewnętrznego źródła zasilania. Podłącz zewnętrzny monitor. Podłącz klawiaturę i mysz. Naciśnij dowolny klawisz na zewnętrznej klawiaturze. Teraz możesz korzystać z zewnętrznego ekranu bez konieczności używania wewnętrznego ekranu aktywowany"

używam Yosimite teraz ..


-1

Jestem również w takiej samej sytuacji i szukam takiego rozwiązania. Jak dotąd brak szczęścia. Jednak obejściem tego problemu jest odbicie lustrzane obrazu zewnętrznego za pomocą macbooka, a następnie nacisnąć F1, aż podświetlenie ekranu zgaśnie.


Niestety, to ogranicza opcje rozdzielczości :( W każdym razie dzięki.
underskor
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.