Jak używać mikrofonu dousznego Apple z wewnętrznymi głośnikami na moim Macbooku Air?


2

Po podłączeniu zestawu słuchawkowego iPhone do komputera Macbook Air system operacyjny rozpoznaje zarówno słuchawki, jak i mikrofon. Jako „efekt uboczny” wyłącza wewnętrzny głośnik i mikrofon.

Czy istnieje sposób, który wyłącza tylko wewnętrzny mikrofon, ale utrzymuje funkcjonowanie wewnętrznych głośników? Chciałbym, aby dźwięk dochodzący z mikrofonu zewnętrznego odtwarzany był przez głośniki wewnętrzne. LineIn nie pomaga mi (jeszcze), ponieważ głośnik wewnętrzny zostaje wyłączony.

Odpowiedzi:


1

Możesz rozwiązać ten problem fizycznie za pomocą przedłużacza.

Sprawdź końcówkę przedłużacza (męski koniec) pod kątem liczby pierścieni. Jeśli ma tylko 2, jest rozpoznawany tylko jako para słuchawek. Trzeci pierścień przenosi dźwięk z mikrofonu, który zobaczysz na końcu kabla zestawu słuchawkowego.


0

Sugestia: jeśli zamiast tego użyjesz zewnętrznego mikrofonu USB, nie masz tego problemu (wiem, że nie jest to dokładnie odpowiedź na twoje pytanie).


Dobra sugestia, ale niestety nie jest dla mnie opcją. Muszę użyć wtyczki 3,5 mm ze względu na „wymagania sprzętowe”.
fguchelaar

Możesz wypróbować taki adapter: Adapter audio USB do 3,5 mm
vilmoskörte

0

Naciśnij klawisz Alt, jednocześnie naciskając ikonę dźwięku w pasku menu. Stąd możesz wybrać mikrofon i urządzenia wyjściowe osobno. Możesz to również zrobić w ustawieniu „Dźwięk” w Preferencjach systemowych.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.