Zastąpić klawisze „multimedialne” iTunes (odtwarzanie, pauza itp.) Dla Spotify?


110

Czy można ustawić Spotify jako domyślny program po naciśnięciu klawiszy „multimediów” (odtwarzanie, pauza, poprzedni, następny itd.) Na klawiaturze komputera Mac?

Przez większość czasu, gdy Spotify jest otwarty, klawisze „mediów” działają dobrze. Ale co jakiś czas iTunes wyskakuje, gdy je uderzysz. Byłoby o wiele fajniej, gdybyś mógł po prostu określić, że Spotify jest domyślnym programem po uruchomieniu tych klawiszy, w przeciwieństwie do iTunes.

Jeśli to ważne, używam Mountain Lion.Myślę, że kluczową funkcją, która jest tutaj szukana, jest otwieranie Spotify po naciśnięciu jednego z klawiszy multimediów.
chrowe

2
Zezwól klawiszom multimediów na działanie w wielu aplikacjach i witrynach dzięki Beardedspice: beardedspice.github.io
Beau Smith

Odpowiedzi:


40

Uważam, że ten problem zdarza mi się niekonsekwentnie, więc stosuję to dość destrukcyjne podejście, gdy się zdarza:

 1. Otwórz „Monitor aktywności”, który można łatwo znaleźć za pomocą Spotlight
 2. Wybierz „CPU” lub „Memory” z tabletek w górnej części okna dialogowego
 3. W polu wyszukiwania w prawym górnym rogu wpisz: itunes
 4. „ituneshelper” jest tym, czego szukasz. Znajdź, kliknij na niego, a następnie wybierz „Force kill”
 5. Zaakceptuj potwierdzenie

Spotify ma również uruchomionego pomocnika. Domyślam się, że to zależy, który ładuje się pierwszy.


Stałe rozwiązanie

W komentarzu poniżej - możesz po prostu usunąć go z elementów logowania:

 1. Wyszukaj „Elementy logowania” w Preferencjach systemowych
 2. Wybierz pomocnika itunes
 3. Kliknij przycisk [-]
 4. Uruchom ponownie komputer Mac

12
Zamiast zabijać go za każdym razem, możesz wyłączyć go w swoich elementach logowania, dzięki jednak doprowadzał mnie do szału
geermc4

21
Nie działało dla mnie.
Steve Moser

2
Odpowiedź @ geermc4 to prawidłowe rozwiązanie długoterminowe. Zapobiegnie uruchomieniu iTunes przy każdym ponownym uruchomieniu komputera. Jeśli nigdy nie uruchomisz ponownie komputera, postępuj zgodnie z odpowiedzią jakeisonline.
ArtSabintsev

6
Nie działało to dla mnie w systemie macOS 10.13.2 (17C205)
Cypress Frankenfeld

3
Nie działa również w 10.14.
KMSTR

22

Lifehacker opublikował artykuł na temat tego bardzo problemu dla Snow Leopard. http://lifehacker.com/5531707/free-your-macs-media-keys-from-itunes-grasp

Sztuczki, których użyliśmy wcześniej, były znacznie mniej niż idealne, wymagając uruchomienia QuickTime w tle lub poważnego włamania się do plików systemowych w iTunes.app. NoMitsu stworzyło instalator za jednym kliknięciem, który łata demona zdalnego sterowania, aplikacji odpowiedzialnej za zarządzanie kluczami multimedialnymi. Po prostu pobierz łatkę i kliknij ją dwukrotnie. Po wprowadzeniu hasła klucze multimedialne będą wolne od iTunes.

Zakładam, że już tego próbowałeś. O ile pamiętam, klawisze multimedialne będą kontrolować ostatni aktywny program, więc jeśli Spotify była ostatnią aplikacją multimedialną, którą otworzyłeś (i jest on obecnie otwarty), to klawisze multimedialne będą to kontrolować. Mam nadzieję, że to ci pomoże.


3
„O ile pamiętam, klawisze multimedialne będą kontrolować ostatni aktywny program, więc jeśli Spotify była ostatnią aplikacją multimedialną, którą otworzyłeś (i jest on obecnie otwarty), to klawisze multimedialne to kontrolują. Mam nadzieję, że to ci pomoże”. Nie. Tak to teraz działa. Przetestowałem to na 10.13.2 i tak nie działa. Ciągle otwiera iTunes.
Lucio Mollinedo

12

Miałem ten problem od lat i w moim przypadku wykracza on poza iTunes. Podczas pracy w Keynote lub innej aplikacji, która „przejmuje” klawisze multimediów, kontrolowanie Spotify (lub innych odtwarzaczy muzycznych) nie będzie działać.

Ale teraz w końcu to rozwiązałem!

Dość długi proces, ale proszę bardzo.

Wiązanie kluczy multimedialnych z jednym odtwarzaczem multimedialnym i tylko z tym odtwarzaczem:

 • Przejdź do preferencji systemowych> Klawiatura> i wybierz „Użyj wszystkich klawiszy F1, F2 itp. Jako standardowych klawiszy funkcyjnych”. (spowoduje to wyłączenie wszystkich szybkich elementów sterujących, takich jak jasność i głośność) (Aby włączyć je ponownie :)
 • Pobierz „Karabiner”
 • Wybierz „Zmień klawisz F1..F19 i klawisz funkcyjny ...”> „Zmień klawisz F1..F19”> „F1..F12 na klawisz funkcyjny”
 • Włącz wszystkie oprócz „F7, F8, F9 do elementów sterowania muzyką” (chyba że chcesz przypisać inne klawisze do wybranych funkcji) (teraz jasność itp. Powinna znów działać)
 • Pobierz i zainstaluj FastScripts
 • Otwórz Automator i utwórz nową usługę
 • Zmień „otrzymano usługę wybraną:” [tekst] na [brak danych]
 • Dodaj akcję „uruchom skrypt Apple” na ekranie głównym
 • Wprowadź i zapisz następujące trzy skrypty Apple (dla Spotify, ale jestem pewien, że działa to z niektórymi innymi odtwarzaczami multimedialnymi) w folderze [Twój użytkownik] / Library / Scripts:

try
tell application "Spotify"
  playpause
end tell
end try
return

try
tell application "Spotify"
  previous track
end tell
end try
return

try
tell application "Spotify"
  next track
end tell
end try
return
 • Na koniec w In FastScripts przejdź do „Skrótów skryptu” i ustaw F7, F8 i F9 jako skróty dla swoich skryptów!

To takie proste! =)

EDYCJA: Karabiner nie współpracuje jeszcze z Sierra, ale załatwia to wydanie przedpremierowe „Karabiner Elements”. W takim przypadku pomiń pierwsze 4 kroki z powyższej listy i zamiast tego:

 • Zainstaluj elementy Karabiner
 • Wybierz Klawisze funkcyjne i mapę f7> f7, f8> f8, f9> f9 (następnie kontynuuj z powyższej listy, instalując skrypty).

1
Daj temu facetowi medal.
Jonas Borggren

Wtedy równie dobrze możesz użyć natywnych skrótów spotify. Klawisze multimedialne to specjalne kody dostępu ... nie są to klawisze funkcyjne. To, że zajmują tę samą przestrzeń na klawiaturze, jest przypadkowe i nie rozwiązuje mojego problemu. Pytanie tutaj jest dobrze zadane, a tylko odpowiedź na zadane pytanie rozwiąże mój problem. Na przykład mój zestaw słuchawkowy Bluetooth wysyła za pomocą klawiszy multimediów w ramach ich kontroli, a ten hack mi nie pomaga. Nie pomoże mi to, gdybym miał niestandardową klawiaturę.
Marius

Co masz na myśli Natywne skróty działają tylko wtedy, gdy używasz Spotify (i kiedy przełączyłeś się na inną aplikację, która nie odbiera sobie kluczy multimedialnych), prawda? Na przykład przejście na keynote przerywa „wiązanie” Spotifys na klawiszach multimediów i uniemożliwia kontrolowanie Spotify. Ponownie przeczytałem twoje pytanie i rozumiem, że miałem dokładnie taki sam problem jak ty. To rozwiązanie rozwiązało dla mnie, więc może spróbuj ponownie?
Per Rundblom,

1
Pracował dla mnie, ale miałem trochę opóźnień. Nie jestem pewien, czy wąskim gardłem jest usługa, czy skrypty. Zauważyłem, że wykonywanie innych skryptów również ma opóźnienie, więc właśnie tam się pochylam.
lipiec

9

Oprogramowanie Mac Media Key Forwarder zapewnia przyjazne dla użytkownika podejście do ustalania priorytetów Spotify dla kluczy multimedialnych. Działa w tle i oferuje kilka prostych ustawień na pasku menu komputera Mac. To po prostu działa.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Pobierz i zainstaluj

Można go pobrać i zainstalować bezpośrednio ze strony głównej lub za pomocą np. Homebrew:

brew cask install macmediakeyforwarder

Notatki

 • Jest kompatybilny z OS X Mojave.
 • Oprogramowanie było wcześniej znane jako High Sierra Media Key Enabler .
 • Upewnij się, że aplikacja ma wystarczające uprawnienia w zakresie bezpieczeństwa i prywatności w Preferencjach systemowych .
 • Nie jestem związany z programistami, jestem tylko zadowolonym użytkownikiem.

1
Działa jak marzenie! Dzięki!
Flavio Wuensche

6

Po dłuższym rozglądaniu się w końcu znalazłem https://github.com/zsszatmari/MagicKeys

To nie jest specyficzne dla Spotify, ale pozwoli ci wybrać dowolną aplikację do uruchomienia po naciśnięciu klawisza multimediów.

Są tylko 2 małe problemy, które widzę (i jeden to także problem z domyślnym zachowaniem iTunes).

 1. Otwiera aplikację za pomocą dowolnego z 3 przycisków multimedialnych. Chociaż takie było pierwotne pytanie, nie jest to domyślne zachowanie iTunes. iTunes otwiera się tylko po naciśnięciu przycisku odtwarzania / pauzy (nie przycisków wstecz / do przodu). Idealnie byłaby to opcja, którą użytkownik może wybrać.
 2. Nie uruchamia odtwarzania multimediów po uruchomieniu aplikacji. To samo dotyczy domyślnie iTunes, ale byłoby miło, gdybyś tylko raz nacisnął przycisk odtwarzania, aby otworzyć Spotify i zaczął odtwarzać muzykę, zamiast naciskać klawisz, czekać na uruchomienie aplikacji, a następnie ponownie nacisnąć klawisz.

1
To jest to. To najlepsza odpowiedź. Pobierz Magic Keys z: github.com/zsszatmari/MagicKeys/releases i użyj tych ustawień: treasurebox-gear.s3.amazonaws.com/magickeys.png
David Lopez

1
To zadziałało dla mnie! Znalazłem / pobrałem
skplunkerin

1
Musisz uruchomić ponownie, aby to działało. Dalekie i najlepsze rozwiązanie ze wszystkich.
Bob H

5

Dodając do tego, co powiedział @sjg, możesz mieć Spotify otwarty przy starcie (zakładając, że nie zależy ci na tym, aby iTunes otworzył się przy starcie), dzięki czemu możesz mieć klucze multimedialne działające z Spotify zaraz po zalogowaniu. Ponownie, jest to tylko obejście, a nie tak naprawdę pełne rozwiązanie, ale jeśli chcesz, aby było otwierane podczas uruchamiania, przejdź do Spotify> Preferencje i przewiń w dół do „Otwórz Spotify automatycznie po zalogowaniu do komputera” i wybierz Otwórz automatycznie.


4

Lepiej jest przejść do opcji Użytkownik ( Ustawienia -> Użytkownicy i grupy ), a następnie kliknąć „Elementy startowe” i wyłączyć ituneshelper . W ten sposób nie musisz zabijać procesu przy każdym włączeniu urządzenia.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


4

rozwiązaniem, które działało dla mnie dla Mojave, było usunięcie bitu wykonania z iTunes:

sudo chmod -x /Applications/iTunes.app/Contents/MacOS/iTunes

i opcjonalnie dodaj dany odtwarzacz multimedialny pod

Preferences -> Security & privacy -> Accessibility


2
Nie mogłem tego zrobić, dopóki nie wyłączyłem System Integrity Protection (CIP)- csrutil disablew trybie odzyskiwania.
geedoubleya

1
Zgadza się, już dawno to wyłączyłem. W rezultacie nie mogę powiedzieć, co działa z / bez:}
minusf

To działało dla mnie, nawet nie potrzebowałem części terminalowej. Właśnie włączyłem Deezer do sterowania moim komputerem ... Dzięki!
tiar

3

Oto jak to powinno działać:

 1. Naciśnięcie klawisza multimedialnego na klawiaturze powinno wysłać wiadomość do aktualnie aktywnej aplikacji, jeśli obsługuje ona klawisze multimedialne
 2. Jeśli nie, wiadomość powinna zostać wysłana do ostatnio aktywnej aplikacji obsługującej klawisze multimedialne
 3. Jeśli żadna aplikacja nie jest dostępna, otwórz domyślną aplikację obsługującą klawisze multimediów (np. ITunes, ale można ją konfigurować)
 4. Każda aplikacja obsługująca klucz multimedialny powinna mieć opcję rezygnacji w swoich preferencjach

Nie wydaje mi się to trudne, ale jest to jedna z tych niewielkich wad użyteczności OSX, która leży na kupie rzeczy, która tylko sprawia, że ​​ogólne wrażenia są słabsze.


2

Możesz przejść do biblioteki aplikacji i ręcznie usunąć iTunes.app w terminalu, używając:

sudo rm -rf /Applications/iTunes.app

Spotify nie będzie automatycznie domyślnym odtwarzaczem multimediów, ale iTunes nie będzie już istniał na twoim komputerze.


3
Pytanie nie dotyczy tego, jak usunąć iTunes, ale jak zmienić zachowanie klawiatury. Usunięcie aplikacji dostarczonej z systemem operacyjnym jest niebezpiecznym sposobem na rozwiązanie przycisku odtwarzania sporadycznie otwierającego iTunes.
samh

8
W tej brutalnej odpowiedzi jest jednak coś miłego.
Mirek Rusin,

Mogę potwierdzić, że działa to w Mojave, a bycie wolnym od iTunes jest niesamowite.
Michael DiStefano

trochę ciężko, ale na pewno. inną alternatywą jest usunięcie bitu wykonania:sudo chmod -x /Applications/iTunes.app/Contents/MacOS/iTunes
minus

2

Jak sugeruje komentarz Beau Smith, aplikacja BeardedSpice wykonuje niesamowitą robotę! Nie tylko dla SPotify, ale także dla wielu innych usług (Netflix, Youtube, SoundCloud itp.)


2

Ustawienia> Użytkownik i grupy> Elementy logowania

 • usuń pomocnika Itunesa
 • Dodaj Spotify (sprawdź ukryj)

Zrestartuj swój komputer. Zawsze będzie odtwarzać Spotify, ponieważ jest otwarty w tle, a nie iTunes.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


0

Oto pakiet, który działa jako dobre rozwiązanie:

https://github.com/rpendleton/spotify-rcd


1
Dlaczego uważasz, że to dobre rozwiązanie? Jakie są zalety (/ wady) w porównaniu z innymi już dostarczonymi rozwiązaniami?
John N

Szczerze mówiąc, złapałeś mnie tam. Myślałem, że to zadziałało, ale nie byłem w stanie postępować zgodnie z ich instrukcjami z powodu moich słabych umiejętności rozwijania się. Szperałem w sieci kodera i ci dwaj programiści (rpendleton i kikobeats) są jedynymi, którzy wydają się rozumieć sytuację i stworzyli pakiet, który rozwiązuje problem zgodnie z recenzją na stronie internetowej kikobeats. (Zapraszam każdego, kto ma lepsze umiejętności, do sprawdzenia, czy ich praca jest dobra)
JesusO

Nie mogłem tego
uruchomić

0

Nie trzeba zmieniać bibliotek ani programów ani narzędzi do pobierania. Wszystko, czego potrzebujesz, jest pod ręką i łatwe w użyciu. Wskazówka z 2007 roku nadal działa: ustaw „Automator” to, co chcesz zrobić, i przypisz to do skrótu klawiaturowego.

https://forums.macrumors.com/threads/can-i-assign-f8-the-play-pause-key-to-launch-spotify-instead-of-itunes.1626645/#post-17779801


Witamy, aby zapytać inaczej! Staramy się znaleźć najlepsze odpowiedzi, które dostarczą informacji, dlaczego są najlepsze. Wyjaśnij, dlaczego według Ciebie podany link odpowie na pytanie. Odpowiedzi powinny być samodzielne, aby inni mogli je znaleźć za pomocą funkcji wyszukiwania. Linki mogą ulec zmianie i stać się nieaktualne, dlatego wolimy, aby odpowiedzi były nie tylko linkami. Zobacz Jak odpowiedzieć na pytanie, jak udzielić wysokiej jakości odpowiedzi. - Z recenzji
fsb

1
Dzięki, to działa, ale warto wspomnieć, że to tylko dodanie nowego skrótu, i że skrót ten nie może być klawiszem Play / Pause, więc nie do końca odpowiada na pytanie.
Jethro

-1

na klawiaturze dostępna jest opcja użycia tradycyjnych klawiszy F1, F2 itp. lub specjalnych funkcji. Może wybrałeś tradycyjny tryb.


-1

Coś, co działa dla mnie przez większość czasu, to po prostu ponowne uruchomienie danego programu.

Powiedzmy na przykład, że Spotify nie gra się dobrze z klawiszami multimediów (tzn. Nie robią nic, gdy Spotify jest otwarty). Zazwyczaj wychodzę z Spotify i uruchamiam go ponownie, a kiedy ponownie się otwiera, klawisze multimedialne automatycznie działają ponownie.

Oczywiście, nie jest to idealne i zdecydowanie nie robi nic, aby Spotify był „domyślnym” programem do obsługi klawiszy multimediów, ale działa jak miękki reset klawiszy, który może pomóc, dopóki Apple / Spotify nie utworzy lepszej odpowiedzi.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.