Czy istnieje opcja pokazania prawdziwego adresu URL podczas wyszukiwania w Safari 6?


17

Safari 6 zintegrował pasek adresu i pole wyszukiwania. Więc kiedy chcesz wyszukać słowo kluczowe, po prostu wpisz w polu adresu. To może dobrze.

Wcześniej, kiedy wpisałeś coś w starym polu wyszukiwania , widziałeś adres URL, który zawiera wszystkie wyszukiwane hasła jako ciągi zapytania w starym pasku adresu . Na przykład, jeśli wpiszesz Safari 6w polu wyszukiwania, zobaczysz coś podobnego https://www.google.com/search?hl=en&q=safari+6…na pasku adresu.

W Safari 6, powtarzając ten eksperyment, wpisz Safari 6zintegrowany pasek adresu. Będziesz tam nadal widzieć Safari 6, a nie prawdziwy adres URL. Dzieje się tak, nawet jeśli najpierw przejdę do witryny wyszukiwania i wpisam słowo kluczowe w wyszukiwaniu. Dzieje się tak tylko w przypadku wyboru wyszukiwarki w preferencjach Safari. Powiedzmy, że wybieram „Yahoo” i wchodzę na „Google.com”, a następnie pokazuje prawdziwy adres URL.

Czy można ominąć tę irytację i sprawić, że Safari 6 ujawni rzeczywisty adres URL?


2
Wow, dlaczego Safari miałoby przejąć URL strony. Prawie sklasyfikowałbym to jako błąd. Naprawdę mam nadzieję na wiele defaults writesekretów za 10,8.
Arjan

Nie mogę łatwo odtworzyć przeglądarki Safari przechwytującej adres URL podczas pierwszej wizyty na google.com ręcznie. (Chociaż google.com jest używana jako wyszukiwarka w moim Safari). Tylko wtedy, gdy jakoś pozostaje na stronie głównej Google podczas pisania (co jest trudne; zwykle przechodzi od razu do wyników automatycznego wyszukiwania), wtedy kliknięcie przycisku wyszukiwania rzeczywiście pokaż wyszukiwane hasła na pasku lokalizacji.
Arjan


2
Tak, uważam tę niezwykle irytującą, słomkę, która zmieniła mnie w Chrome.
Jeff Burdges

1
@CajunLuke, nadal widzę Safari pokazujące wyszukiwane słowa, a nie adres URL. Jednak sam Google czasami używa adresów URL, których Safari nie rozumie. Użycie przykładowego adresu URL z pytania wciąż pokazuje to irytujące zachowanie w mojej wersji 6.0.1.
Arjan

Odpowiedzi:


7

Safari zachowuje tę informację wewnętrznie, ale udało mi się ją ujawnić tylko przez włączenie inspektora internetowego (Option-Command-I) po włączeniu menu debugowania u dołu karty zaawansowanej w Preferencjach Safari ( Komenda-,). Możesz oczywiście przeciągnąć adres URL z okna wyszukiwania, aby uzyskać link (zamiast kopiowania, które tylko kopiuje widoczne wyszukiwane hasła).

Zobaczysz pełny adres URL pod ujawnieniem lokalizacji w prawym dolnym rogu ekranu. Tylko dobra część to tekst jest copyable kiedy już poruszać się i wybiera go. Może być możliwe napisanie rozszerzenia Safari, aby wykonać tę kopię, ale nie znalazłem jeszcze takiego, który mógłby to zrobić.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jak zapewnia Arjan, możesz również utworzyć zakładkę i użyć JavaScript, aby pobrać adres URL.

javascript:(function(){window.location.href=window.location.href.replace("search?", "#");})()

Możesz być także zainteresowany gDirectLinks lub jego pełnoprawnym rodzeństwem LinkThing, które zmieniają sposób, w jaki Safari renderuje wyszukiwane hasła w Google i obsługuje obsługę adresów URL z Google.


1
Można nawet napisać prosty skryptozakładkę do uruchomienia javascript:prompt("Here's your URL", window.location), ale zakładam, że OP chce pozbyć się porwania paska lokalizacji ...? (I szkoda, window.location=window.locationże nie robi to sztuczki, ale window.location=window.location.replace("search?", "#")oszuka Safari.)
Arjan

A po dodaniu do zakładek wybranego kodu javascript - umieść go w pierwszych dziewięciu polach paska zakładek, a możesz użyć skrótu polecenia, aby wywołać go z klawiatury. Trzecie miejsce -> Command-3. także quixapp.com/help
bmike

Zobaczymy. Założę się, że wiele osób znajdzie tę odpowiedź i twój komentarz i uzna ją za przydatną, nawet jeśli OP chce bardziej zhakować rzeczy i sprawić, by było tak, jak było. Mam nadzieję, że ta odpowiedź pojawi się, jeśli będzie to możliwe.
bmike

1
Er, moja ostatnia wersja też nie działa. Zrobiłem to podczas testowania ;-) W jakiś sposób Stack Exchange i tak zakradł się do słowa „szukaj”, mimo że nie użyłem go, `code`aby tego uniknąć… .location.href = window.location.href.replace ("search?", "#");}) ()
Arjan

nie myślałem o inspektorze sieci. A bookmarklet to także dobry pomysł. dzięki chłopaki.
beatak

4

Zainstaluj rozszerzenie SafariKeywordSearch , a to zachowanie zniknie, ale co najważniejsze, będziesz mieć możliwość ustawienia innych wyszukiwarek niż te, które AAPL zapłacił za miliardy.


2
Samo zainstalowanie rozszerzenia nie wykonało zadania. Musiałem także zmienić domyślną wyszukiwarkę Safaris z Google na coś innego (np. Bing). Potem znowu wszystko jest w porządku :)
Stefan Schmidt

1
Okej, jeszcze jedna drobna irytacja. Podczas otwierania nowego okna lub karty jest teraz wyświetlany komunikat „Wyszukaj Bing lub wpisz adres”. Zastanawiam się, czy nadal możesz po prostu edytować plik binarny Safaris za pomocą edytora szesnastkowego, aby całkowicie usunąć ten niepotrzebny ciąg, czy też jest to teraz bardziej czasochłonne z powodu podpisywania kodu.
Stefan Schmidt,

3

Utworzyłem rozszerzenie Safari: Uzyskaj adres URL, aby rozwiązać dokładnie ten problem. Otwiera ładnego popovera z pełnym adresem URL, już wybranym i gotowym do kopiowania i wklejania.

Mam nadzieję, że ci się spodoba!


Kochałem twoją wtyczkę. Został jednak usunięty przez Safari 12.
Sparky

2

Kliknięcie prawym przyciskiem myszy tytułu okna pokazuje menu adresu URL, na którym jesteś. Nie możesz skopiować stąd, ale przynajmniej ZOBACZ URL.


2
to dobra uwaga, ale chcę móc skopiować adres URL.
beatak

To jest dobry pomysł. Myślę więc, że kanoniczną wersją tej sztuczki jest kliknięcie przez Apple tytułu okna.
Nicolas Barbulesco

Obecna (nie beta) wersja safari ma teraz opcję natywnego wyświetlania pełnego adresu URL.
Alexander - Przywróć Monikę

2

Naprawdę prosty sposób na obejście tego jest następujący (przy okazji, używam Safari 7.1):

  1. „Wybierz wszystko” w polu adresu
  2. Otwórz nowe okno Safari
  3. Kliknij w polu adresu i „wklej”

Daje ci to adres URL (naprawdę długi adres URL), który możesz następnie przeciągnąć i zapisać w folderze, wkleić w innym miejscu w celach informacyjnych itp.


już nie działa
IceFire

1

OMFG Przypadkowo znalazłem odpowiedź na to pytanie.

Po prostu wybierz tekst w polu wyszukiwania / URL i skopiuj go. To wszystko. Adres URL Google, a nie tekst wyszukiwania, zostanie skopiowany do schowka. Proste.


już nie działa
IceFire

@IceFire w jakiej wersji systemu operacyjnego i Safari?
Calion,

10,14, 12,0; chodzi o to, że odwiedzanie strony i kopiowanie działa, ale bez odwiedzania strony, kopiowanie po prostu skopiuje szukany tekst
IceFire

0

Obejście, którego używam, nie wymaga pobierania rozszerzeń i tworzy adres URL, który można skopiować: w Preferencjach Safari> Zaawansowane zaznacz „Włącz menu rozwijania”. W menu Programowanie kliknij polecenie Pokaż zasób strony. Szary ekran pojawia się w dolnej trzeciej części monitora, a po prawej stronie, pod „Lokalizacja”, skopiuj adres URL.

Kolejne, mniej wyraźne obejście: dodaj stronę wyników wyszukiwania Google jako zakładkę, powiedz w specjalnym folderze zakładek utworzonym specjalnie w tym celu (nazwałem mój „Safari Detours”), a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy, aby skopiować adres URL ze strony zakładek .


0

Wygląda na to, że Safari 6.0.1 to rozwiązuje.

Aby zacytować uwagi do wydania:

  • Napraw problem, który może powodować, że inteligentne pole wyszukiwania interpretuje adresy URL jako wyszukiwane hasła.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.