Alternatywa dla iTunes?


10

W ciągu ostatniej dekady zacząłem losowo wybierać duże dyski twarde ze starszych komputerów. Chociaż większość rzeczy na ten temat nie jest niezbędna, istnieją dobre kawałki muzyki, które tworzyłem przez lata, po prostu na nich siedząc.

Chciałbym mieć wszystkie te pliki przechowywane w jakiejś bibliotece, tak jak robi to iTunes ... JEDNAK.

Wiele z nich to bzdury, a dysk może nawet zawierać duże grupy plików audio z gier itp.

Nie chcę zagłuszyć mojej biblioteki iTunes tym nonsensem. Czy ktoś może mi polecić alternatywę, która zasadniczo przeskanuje te stare dyski i doda dowolną zawartość do swojej biblioteki.

Odpowiedzi:


16

Możesz utworzyć alternatywne biblioteki iTunes.

Przytrzymaj Optionklawisz podczas uruchamiania iTunes i wskaż nowy katalog. Aby wrócić do głównej biblioteki, zamknij iTunes i uruchom go ponownie, przytrzymując klawisz Opcja.

Jeśli korzystasz z systemu Windows, Altklucz powinien mieć tę samą funkcję, nie pamiętam która.


4
To powinno być alt.
Moshe

6

Powinieneś spróbować Songbird . Jest to odtwarzacz multimedialny typu open source z rozszerzeniami podobnymi do Firefoksa. Obsługuje wiele formatów plików, w przeciwieństwie do iTunes.1

Jedną z opcji byłoby utworzenie list odtwarzania dla wszystkich tych plików, których tak naprawdę nie lubisz, a następnie posiadanie inteligentnej listy odtwarzania, która wyświetla całą muzykę poza tymi listami. Następnie wszystko, co musisz zrobić, to unikać głównego widoku biblioteki iTunes i używać tej inteligentnej listy odtwarzania jako punktu odniesienia, gdy przeglądasz utwory w celu odtworzenia.

Nie jest to jednak optymalne rozwiązanie, ponieważ co jakiś czas iTunes wyświetla ponownie główną bibliotekę multimediów i musisz ponownie ręcznie wybrać widok inteligentnej listy odtwarzania. (A ponieważ przed każdym wpisem dostajesz bezużyteczny numer).

Byłbym świetny, gdyby iTunes miał opcję utworzenia drugiego (lub nawet więcej) widoku „Muzyka” w bibliotece dla wszystkich rzeczy wtórnych.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.