Uszkodzony i nie może być otwarty komunikat o błędzie aplikacji


38

Kupiłem aplikację iBoostUp, kiedy korzystałem z Lion, i pewnego dnia nagle przestała działać, odinstalowałem ją, a wczoraj dostałem Mountain Lion z nadzieją, że zostanie naprawiona magicznie, ale tak się nie stało. Wszelkie wskazówki, jak przywrócić aplikację?

„IBoostUp” jest uszkodzony i nie można go otworzyć. Usuń „iBoostUp” i pobierz go ponownie z App Store!


4
Czy próbowałeś ponownie pobrać go ze sklepu App Store zgodnie z sugestią?
jtbandes

Odpowiedzi:


72

W Terminalu uruchom „xattr -rc /Volumes/Application.app”, który powinien to naprawić (oczywiście zastąp „/Volumes/Application.app” rzeczywistą ścieżką aplikacji. Nie musisz wyłączać GateKeeper.


3
To zadziałało dla mnie z DrJava.app
Paul Gregory

3
Działa to dla mnie z narzędziem do tworzenia diagramów UML typu open source (ArgoUML). Robienie tego tylko w przypadku aplikacji, które tego potrzebują zdecydowanie wydaje się lepszym rozwiązaniem niż wyłączenie GateKeeper.
Scott Lawrence


1

1
pracował dla mnie na OSX Sierra
Marc Smith

19

Otrzymałem ten sam komunikat „[Aplikacja] jest uszkodzona i nie można jej otworzyć”. błąd podczas próby uruchomienia niepodpisanych aplikacji w Mountain Lion. Zwłaszcza Davmail.

Wypróbuj ustawienie „Zezwól aplikacjom pobranym z: Gdziekolwiek” w okienku Preferencje systemowe „Bezpieczeństwo i prywatność”:

ochrona i prywatność

Z jakiegokolwiek powodu możesz korzystać ze starej, niepodpisanej wersji aplikacji.


Nie, to nie rozwiąże problemu. Komunikat o błędzie informuje, że aplikacja jest uszkodzona, a nie że jest niepodpisana.
Zr40,

5
Miałem ten sam komunikat dotyczący problemu z podpisywaniem, niestety nie zawsze można polegać na poprawności komunikatów o błędach.
Tyr

2
Miał podobny problem z aplikacją Java dołączoną do jar. To rozwiązało. Komunikat „uszkodzony” jest po prostu zły.
Clayton

3
Jeśli aplikacja twierdzi, że jest uszkodzona, oznacza to, że została zmieniona od czasu podpisania jej przez programistę. Może to oznaczać, że deweloper przypadkowo zmienił go po podpisaniu lub że został złośliwie zmieniony.
daviewales

To samo doświadczenie z @Clayton.
ryubro

3

W przypadku podobnego problemu w przypadku aplikacji (Java) Tartak wystarczyło „Zezwolić aplikacjom pobranym z: Anywhere”. Podczas próby uruchomienia wystąpił błąd „uszkodzony”; potem zmieniłem to ustawienie na Anywhere; a teraz nie dostaję już tego błędu. Wygląda jak błąd w Mountain Lion, coś w rodzaju: komunikat o błędzie może być znacznie lepszy, np. Coś, co mówi, że ustawienia Bezpieczeństwa i Prywatności nie zezwalają na tę aplikację. W każdym razie dzięki za sugestie; zadziałało.


2

Z ich FAQ:

iBoostUp nie uruchamia się po aktualizacji z błędem „iBoostUp jest uszkodzony i nie można go otworzyć” Mieliśmy sporadyczne doniesienia o tym występujące w naszych aktualizacjach 3.1 i 3.2. Ten problem nie jest specyficzny dla iBoostUp i dotyczy problemu z samym App Store. Aby rozwiązać ten problem: Usuń iBoostUp ze swoich aplikacji Usuń com.ituneup.ituneup.plist i com.ituneup.ituneup.plist.lockfile z ~ / Library / Preferences Pobierz iBoostUp z Mac App Store

Jeśli nie możesz zlokalizować wyżej wymienionych plików, spróbuj wykonać następujące czynności: Otwórz Terminal.app z aplikacji -> Narzędzia Wpisz „rm ~ / Library / Preferences / com.ituneup. *” Bez cudzysłowów, a następnie naciśnij [enter] Re -Pobierz ponownie iBoostUp ze sklepu z aplikacjami.

Aby ponownie włączyć którykolwiek z poprzednich zakupów, wykonaj czynności opisane we wpisie FAQ nr 12


1

Nie zapomnij

xattr -rc / Applications / Miro \ Video \ Converter.app

W przeciwnym razie po edycji aplikacji pojawi się komunikat „Aplikacja jest uszkodzona” ;-)


-1

Miałem ten sam problem z aplikacją dzisiaj (12 listopada 15) na El Capitan i był spowodowany problemem z certyfikatem App Store.

Zobacz więcej szczegółów tutaj .

W moim przypadku pomogło mi usunięcie i ponowne pobranie aplikacji (ale o dziwo musiałem powtórzyć tę procedurę 2 lub 3 razy ...).


2
W twoim przypadku zobacz to pytanie
użytkownik151019,

Dziękuję, Mark! Zaktualizowałem swoją odpowiedź, aby wskazać również na to pytanie.
Greg Dubicki
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.