Wygładzanie czcionek na zewnętrznym wyświetlaczu działa źle. (rMBP)


13

Do mojego siatkówki MacBooka Pro podłączyłem dwa zewnętrzne monitory:

  1. 24 "Dell 1920x1200 z HDMI-> DVI
  2. 19 "Samsung 1280x1024 z Thunderbolt-> VGA

Podczas gdy aplikacje nieobsługujące siatkówki wyglądają dobrze (np. Blender) i wydają się być dokładne z dokładnością do pikseli (monitory działają poprawnie), wszystkie czcionki renderowane w OS X wydają się nie mieć wygładzania czcionek lub mają złe wygładzanie czcionek. Zabawne jest to, że wydają się istnieć dwa różne rodzaje wygładzania czcionek:

Czarno-biała czcionka z czarno-białą czcionką (wygładzanie czcionek na wewnętrznej stronie):

tylko czarno-biały (wygładzanie czcionek na wewnętrznej stronie) big2

a niektóre z kolorem (wygładzanie czcionek na monitorze zewnętrznym):

Z kolorem duży

Tekst wewnętrzny jest również wygładzony kolorem, a nazwy folderów na pulpicie są wygładzone na czarno / biało na obu wyświetlaczach. Jednak czcionka folderu na zewnętrznym wyświetlaczu nadal wygląda źle.

Krótkie pytanie: jak mogę poprawić to zachowanie, np. Sprawić, by czcionka na monitorze zewnętrznym wygładziła się na czarno / biało, tak jak robi to Blender?

mikser:

mikser
wprowadź opis zdjęcia tutaj

ten sam rozmiar czcionki:

znalazca
wprowadź opis zdjęcia tutaj

W Blenderze zawsze wydaje się, że linie proste są wyrównane czcionką do linii pikseli. Problem nadal występuje podczas pracy z zamkniętą pokrywą. Próbowałem już czytać

defaults -currentHost read -globalDomain AppleFontSmoothing

aby uzyskać bieżące ustawienie, ale mówi mi, że ustawienie nie istnieje.


Postaram się powiększyć obraz wygładzania czcionek w sekundę
miceterminator

jakieś postępy w tym problemie?
YSY

Odpowiedzi:


5

Żadna z opcji wygładzania czcionek LCD nic ci nie da i oto, co podejrzewam, jest tego powodem.

Renderowanie subpikseli po prostu nie działa z niezależnością rozdzielczości zaimplementowaną przez Apple. Jeśli system OS X renderuje wszystko na znacznie większej siatce pikseli i korzysta z renderowania subpikseli, wyglądałoby dobrze, jeśli jest wyświetlany w natywnej rozdzielczości. Zamiast tego w wersji 10.8 karta graficzna skaluje większą siatkę pikseli do wartości wyświetlanych przez monitor. Podczas przeskalowywania w dół wiele sąsiadujących pikseli zostaje uśrednionych i połączonych. W przypadku czarnego tekstu na białym tle oznacza to, że czerwony, czerwony + zielony, niebieski + zielony lub niebieski subpiksele na krawędziach czcionek (które dają charakterystyczny kruchość subpikselowi) są uśredniane z sąsiednimi białymi pikselami podczas zmniejszania skali. Efekt subpikseli w zasadzie znika w tym procesie, a całe piksele są zabawne wokół tekstu, a żadna z opcji wygładzania LCD nie wygląda na akceptowalną. Najlepiej jest UNCHECK „użyć wygładzania czcionek LCD” w Preferencjach systemowych i pozwolić zamiast tego wykonać antyaliasing karty graficznej. To nie jest tak dobre, jak mieliśmy wcześniej, ale przynajmniej nie jest tak rozmyte. Jedynym sposobem, w jaki mogłem zobaczyć, jak to rozwiązano, byłoby gdyby czcionki były renderowane na siatce pikseli natywnych po skalowaniu.

Zauważ, że jeśli powiększysz za pomocą funkcji powiększenia OS X, z włączonym renderowaniem czcionek LCD, wokół czcionek zobaczysz kolorowe bloki. Ale jeśli powiększysz całkowicie i zrobisz zdjęcie ekranu za pomocą aparatu, renderowanie subpikseli w rzeczywistości nie ma miejsca! Jestem trochę zaskoczony, że Apple zostawiłoby tę opcję, gdy wyraźnie nie działa zgodnie z przeznaczeniem z zewnętrznymi monitorami.

Oto zdjęcie mojego zewnętrznego wyświetlacza podłączonego do mojego rMBP z włączonym wygładzaniem czcionek „płaskiego panelu” (subpikseli). Zauważ, że zdecydowanie nie występuje, ponieważ całe piksele są przyciemniane po bokach znaków.


1
Myślałem, że Retina MacBook Pro nie zmieni sposobu, w jaki tekst jest renderowany na zewnętrznych wyświetlaczach. Ale z drugiej strony, co by się stało, gdyby okno znajdowało się częściowo na wyświetlaczu wewnętrznym, a częściowo na wyświetlaczu zewnętrznym? Czy jesteś pewien, że na zdjęciach nie było renderowania subpikseli? Tekst byłby normalnie monochromatyczny podczas powiększania, gdyby był wyłączony.
Lri

W moim przypadku tekst miał kolorowe prążki przy użyciu powiększania programowego, co wskazuje, że miało miejsce renderowanie subpikseli, ale oglądane bez powiększenia programowego renderowanie subpikseli przestało występować. Wskazuje to, że system renderuje wszystko na znacznie większej siatce pikseli (być może z działającym tam renderowaniem subpikseli), ale korzyści są tracone podczas zmniejszania skali. Zaletą tego podejścia jest to, że rMBP pozwala oknom przeskakiwać ekrany i wyglądać rozsądnie na obu, tylko niższa jakość na wyświetlaczu o niższej rozdzielczości. Wygładzanie krawędzi podczas skalowania w dół występuje nawet przy wskaźniku myszy!
Corky,

5
Załączony obraz wygasł, czy masz zamiennik?
Pharap

5

To nie wygląda zupełnie tak dobry jak mój 27-calowy iMac, ale coś, co pomogło mi było skręcić w dół wyświetlacza wbudowanego w ustawieniu ostrości na zero (Dell U2713H). To, w połączeniu ze zwiększeniem jasności, sprawiło, że mój wyświetlacz wyglądał znacznie lepiej po podłączeniu do mojego rMBP (działa 10.9.1 w momencie pisania). To ogromna poprawa!

(dodatkowa uwaga, jestem podłączony do wyświetlacza za pomocą miniportu)


3

Aplikacje takie jak Blender lub Photoshop po prostu nie renderują tekstu w taki sam sposób, jak aplikacje rodzime. Renderowanie subpikseli jest również wyłączone dla elementów z przezroczystym tłem, takich jak tekst ikon na pulpicie.

Możesz wyłączyć renderowanie subpikseli , odznaczając Preferencje systemowe> Ogólne> Użyj wygładzania czcionek LCD, jeśli są dostępne.

Domyślnie nie ma klucza AppleFontSmoothing w ~/Library/Preferences/ByHost/.GlobalPreferences*.plistlub ~/Library/Preferences/.GlobalPreferences.plist. Ustawienie AppleFontSmoothing na 0 zwykle odpowiada wyłączeniu wygładzania czcionek LCD w Preferencjach systemowych. Ustawienie go na 1 rozjaśni tekst, ale pozostanie włączone renderowanie subpikseli.


0

Zabawne jest to, że w Mac OS X 10.9.5 (Mavericks) ustawienie „Wygładzanie czcionek LCD” nie wydaje się mieć żadnego efektu. Kiedy powiększam tekst (kontrola + przesunięcie w górę), zawsze dostaję kolorowe obwódki na moim zewnętrznym wyświetlaczu Cinema (obsługiwanym przez Retina MacBookPro). Dzieje się tak najwyraźniej we wszystkich aplikacjach (próbowałem Safari, Mail, GVim, Finder, Microsoft Word).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.