Jak zabezpieczyć usuwanie plików w OS X bez przenoszenia plików do kosza?


10

Moje pytanie brzmi: chcę bezpiecznie usunąć plik w systemie OS X (podobnie jak funkcja „Bezpieczne opróżnianie kosza”), aby plik nie mógł zostać odzyskany za pomocą narzędzi do odzyskiwania. Nie chcę opróżniać śmieci. Czy możliwe jest bezpieczne usuwanie plików w OS X bez przenoszenia pliku do Kosza?


TBH, myślę, że znalezienie „poprawki” teraz opóźni nieuchronną zmianę tego wyglądu, która prawdopodobnie pojawi się we wszystkich nowych wersjach
Alexander

Odpowiedzi:


17

Zawsze możesz użyć polecenia terminal rmz -Popcją:

[Opcja -P spowoduje] Zastąp zwykłe pliki przed ich usunięciem. Pliki są trzykrotnie nadpisywane, najpierw wzorcem bajtowym 0xff, następnie 0x00, a następnie 0xff ponownie, zanim zostaną usunięte.

Jeśli nie przydaje Ci się Terminal, po prostu:

  1. Otwórz Terminal.app (znaleziony w / Applications / Utilities).
  2. Wpisz cd i przeciągnij folder zawierający plik, który chcesz usunąć, do okna terminala.
  3. Wpisz rm -P FileName.extensioni naciśnijEnter

5
Lub połącz kroki 2 i 3, wpisując, rm -P a następnie bezpośrednio przeciągając plik do okna terminala. Warto również wspomnieć, że w zależności od procesu alokacji sektora / klastra zwykle nie ma gwarancji, że cały plik zostanie zastąpiony. Jeśli naprawdę zależy ci na tych rzeczach, użyj FileVault 2 do zaszyfrowania całego dysku.
nohillside

15

srmto kolejne narzędzie powłoki do bezpiecznego usuwania plików. Domyślnie korzysta z 35-przebiegowego algorytmu Gutmanna, ale -s(jednorazowe nadpisywanie plików losowymi danymi) jest szybsze i powinno być wystarczająco bezpieczne dla większości celów.


1
W rzeczywistości wybranie „Bezpieczne opróżnianie kosza” w Finderze wywołuje srm.
lupincho
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.