Zanikanie adresu URL w ujednoliconym polu wyszukiwania i polu adresu URL przeglądarki Safari 6


12

W przeglądarce Safari 6 omnibar powoduje zanikanie części adresu URL innej niż serwer, dzięki czemu rzeczywista nazwa serwera jest bardziej widoczna. Przypuszczalnie ma to na celu ograniczenie ataków phishingowych.

Uważam jednak, że pozostała część adresu URL jest trudna do odczytania i, szczerze mówiąc, przy tworzeniu stron internetowych, to jest to, na czym bardziej mi zależy.

Czy istnieje jakiś sposób, aby cały adres URL był taki sam?


Może użyjesz czegoś innego niż safari?
theAmateurProgrammer

Google Chrome też to robi: ale nie tak agresywnie. Testuję w innych przeglądarkach, ale początkowo wolę używać przeglądarek opartych na WebKit: wyłącznie do narzędzi programistycznych. A kolory okien w Chrome nie wyglądają dobrze :)
Matthew Schinckel

Jeśli jest niejasny i chcesz go przeczytać, kliknij pasek adresu, aby go aktywować.
Gerry

Od Gerry w komentarzach: Kliknij pasek adresu, aby go aktywować, a czcionka zostanie przywrócona do pogrubienia.
dan8394,

# 1: Nie jest odważny, jest czarny w przeciwieństwie do szarego.
Matthew Schinckel,

Odpowiedzi:


1

Jak wspomniano powyżej przez dan8394, możesz kliknąć omnibar, ponownie aktywując pełny identyfikator URI. Niestety, nie ma opcji zmiany tego w Safari, ani nie ma haka w AppleScript. Według mojej najlepszej wiedzy, jedynym sposobem, aby to zmienić, byłoby rozszerzenie Safari. Jednak z tego, co znalazłem, jest to zakodowane na stałe w samym Safari i nie ma opcji ani flagi, która mogłaby to zmienić. Przepraszam.

Powodzenia i miłego przeglądania!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.