MacBook odłączony od zewnętrznego monitora uważa, że ​​nadal jest to dodatkowy pulpit


64

Mam MacBooka Pro 13 "z Lionem podłączonym do zewnętrznego monitora VGA. Często po odłączeniu umowy na klucz wideo MacBook nie zdaje sobie sprawy, że drugi monitor zniknął. Nadal wierzy, że to monitor dodatkowy (który Mogę potwierdzić, klikając pulpit prawym przyciskiem myszy i wybierając „Zmień tło pulpitu ...”).

Nie ma paska menu, więc nie mogę dostać się do mojej ikony wyświetlacza, aby wykryć wyświetlacze. Nie, nie chcę, aby ekran MacBook był głównym, gdy jestem na zewnątrz.

Ponowne podłączenie klucza DisplayPort nic nie robi. Nawet nie wyświetli się ponownie na zewnętrznym monitorze, do którego był wcześniej podłączony, więc nie zapomnę kludge dublowania. Do tego momentu mocno się wyłączam i restartuję.

Masz pomysł, jak powiedzieć MacBookowi, że nie ma zewnętrznego monitora i że jest on teraz najważniejszy?


6
Command + Brightness Up to skrót klawiaturowy dla Wykryj wyświetlacze, ale tej opcji już nie ma w ML.
vcsjones

@vcsjones powiedział, że jest na Lionie, co powinno rozwiązać jego problem!
Philippe Gilbert

@vcsjones - być może zechcesz przekształcić to w odpowiedź. Wygląda na to, że zrobi to samo w 10.7.
ruffin

@ruffin Dodano jako odpowiedź.
vcsjones

Odpowiedzi:


68

Command + Brightness Up to skrót klawiaturowy do Wykryj ekrany w Lionie.


10
Na moim MBP z ML okazuje się, że Option + Brightness-Up włącza wykrywanie wyświetlaczy.

7
Wskakując w tę rozmowę 2,5 roku później (CZŁOWIEK LUDZI PRZYSZŁOŚCI), aby powiedzieć, że działa to również w Yosemite.
Scottie,

3
Otrzymałem to w El Capitan, a Option + Brightness-Up pomógł mi wejść do okna Ustawienia (co samo w sobie było wcześniej trudne, jak wyjaśniono w komentarzu Ruffina). Mam opcję zebrania wszystkich okien, ale to nie miało znaczenia, a Mac nadal zachowywał się, jakby był monitor zewnętrzny. Klikałem losowe opcje, aby zobaczyć, czy to pomaga, a kiedy kliknąłem opcję „Wyświetlacze lustrzane”, mój ekran stał się pusty i wkrótce sam Mac się zawiesił.
haridsv

7
Czy jest na to sposób w MacBooku Pro 2016 z paskiem dotykowym zamiast kontroli jasności?
Carlos Macasaet

1
Skoki za 6 lat później ... Nadal działa w Mojave. To działa jak urok !!
Gowtham Raj,

23

Innym sposobem na to jest przejście do ekranów w Preferencjach systemowych, a następnie przytrzymanie ⌥ Optionklawisza, a przycisk Zbierz system Windows zmieni się w przycisk Wykryj ekrany .


Dzięki, zaakceptowana odpowiedź nie jest zbyt pomocna, jeśli masz podłączoną klawiaturę w stylu Windows ...
James B

1
Ta odpowiedź oczywiście działa na niektórych ludzi, ale w mojej pierwotnej sytuacji nie można było przejść do Ustawień. Możesz go otworzyć, ale Mac uważa, że ​​jest wyświetlany na brakującym „głównym ekranie”. / sigh @JamesB - Fwiw, ponieważ pytanie dotyczy MacBooka i trudno jest zdjąć klawiaturę Mac; ^ D, zaakceptowana odpowiedź działa świetnie. Byłoby bólem, gdyby to, co widzę, wydarzyło się na komputerze iMac, choć brzmi to tak, jakbyś widział coś innego.
ruffin

Tak, miałem ten problem na komputerze iMac. Nie chcemy, aby dzieci rujnowały naszą „ładną” bezprzewodową aluminiową klawiaturę, dlatego mamy do dyspozycji tani Windows USB KB do codziennego użytku.
James B

1
Działa to dobrze na maszynach z paskiem dotykowym.
Finanse fifi

Próbowałem tego odłączyć, ale OSX nadal uważa, że ​​mój 5k jest podłączony ... Całkiem cholernie irytujący błąd. Czy muszę się restartować?
Viktor Hedefalk

15

Miałem to kilka razy z Mavericksem i odkryłem, że w moim przypadku zmiana Rotacji spowoduje, że system operacyjny rozpozna, że ​​nie ma monitorów. Wydaje mi się, że zmiana rozdzielczości lub inne działanie (poza oczywistym restartem) nie działa.


1
Och, dzięki Bogu, to działa również w Yosemite. Gdybym mógł kupić ci piwo, zrobiłbym to.
Gordon

Wow, to jest całkiem fajne. Pracował również dla mnie. Co za hack.
jontsai

1
Miałem problem z macOS Sierra 10.12.4 na rMBP. I ta wskazówka zadziałała! Wszystkie inne wskazówki przedstawione w tym numerze nie powiodły się: „Wykryj wyświetlacze” za pomocą „CMD + zwiększenie jasności” nic nie zrobiło. „CMD + Zmniejszenie jasności” pokazało zawartość ekranu zewnętrznego na ekranie wewnętrznym, to samo naciśnięcie klawisza ponownie przełączyło się z powrotem na ekran wewnętrzny. Preferencje systemowe> Wyświetlacze: Przytrzymaj klawisz ALT, aby przycisk „Zbierz system Windows” zmienił się w „Wykryj wyświetlacze”, a następnie kliknięcie go również nie powiodło się.
porg

Niemniej jednak dyskretna karta graficzna pozostała aktywna i tylko ponowne uruchomienie przełączyło się z powrotem na zintegrowaną grafikę.
porg 29.04.17

Działa to również w wersji High Sierra beta (w moim przypadku jest to monitor HDMI).
Andrea Lazzarotto,

2

Żadna z innych opcji nie działała dla mnie na moim El Capitan MBP, ale uśpienie go i przebudzenie natychmiast działało jak urok.


To było moje obejście, jednak 30% czasu, gdy Macbook się nie budzi (musi się włączyć) i tracę wszystkie sesje SSH i muszę odzyskać niezamknięte sesje vi. Moja firma wydaje nam 13-calowe laptopy do programowania (Mac lub PC), ale jestem gotowa użyć własnych pieniędzy na zakup 17-calowego Lenovo z Ubuntu (przynajmniej wtedy poprawi także moje klawisze skrótów, takie jak control- d nawigacja
wsteczna

0

Miałem podobny problem (chociaż korzystam z portu HDMI w moim 13-calowym MacBooku Pro Retina, aby uruchomić mój monitor zewnętrzny - przegrzanie i zakłócenia Wi-Fi kłopotliwe z Thunderbolt, które zmusiły mnie do korzystania z portu HDMI, są dla innego wątku ...) i do tej pory stwierdziłem, że wyłączanie monitora, którego używam (Dell 4K HD zasilany wtyczką 110 urządzenia), a następnie odczekanie około minuty przed odłączeniem złącza HDMI od mojego MBP zwykle wysyła właściwy komunikat do komputera i przenosi mnie z powrotem na pojedynczy ekran.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.