Jaka jest różnica między „obrazem dysku rzadkiego” a „obrazem dysku rzadkiego pakietu”?


39

Jakie są różnice między rzadkimi i rzadkimi obrazami dysków pakietu ?

Odpowiedzi:


31

Z instrukcji DropDMG :

Rzadkie obrazy dysku pakietu pojawiają się jako pojedynczy plik, ale w rzeczywistości są przechowywane jako folder z wieloma plikami. Dzięki temu tworzenie kopii zapasowych za pomocą Time Machine lub innych narzędzi do tworzenia kopii zapasowych jest bardziej wydajne, ponieważ tylko zmienione części muszą zostać skopiowane. Ponadto rzadkie obrazy dysków pakunku działają dobrze z poleceniem Compact Image…. Kompatybilny z Mac OS X 10.5 i nowszymi.

Rzadkie obrazy dysków są przechowywane jako pojedynczy plik. Może to spowodować, że kopie zapasowe będą nieefektywne w przypadku obrazów dużych dysków, ponieważ cały plik musi być kopiowany za każdym razem. Polecenie Kompaktowy obraz… zasadniczo nie odzyskuje tyle miejsca na dysku, co w przypadku rzadkich obrazów dyskowych pakietu. Kompatybilny z Mac OS X 10.3 i nowszymi.


Dzięki! To jest naprawdę pomocne. Użyję zaszyfrowanego pakietu sparsebundle do utworzenia kopii zapasowej w Dropbox. Cieszę się, że można to zrobić tak skutecznie.
gentmatt,

11

Obraz dysku rzadkiego pakietu jest zoptymalizowaną formą obrazu dysku rzadkiego. Celowo optymalizuje, aby zmniejszyć obciążenie sieci po wykonaniu kopii zapasowej zmian w systemie plików kosztem czasu i miejsca. W szczególności wykorzystuje funkcję haszującą do przechowywania bitów danych w dużej strukturze katalogów, co pozwala izolować zmiany w plikach mniejszych pasm. Podczas kopiowania obrazu dysku w innym miejscu, narzędzia podobne do rsync będą musiały jedynie skopiować pasma, które się zmieniają, dzięki czemu kopie przyrostowe lub kopie zapasowe są znacznie szybsze niż przenoszenie całego rzadkiego obrazu.

Lokalne przechowywanie pakietu img jest mniej wydajne pod względem zajmowanego miejsca, czas procesora potrzebny do przetworzenia operacji we / wy obrazu dysku jest zwiększony, a po usunięciu plików odzyskiwanie miejsca jest opóźnione i nie jest tak kompletne w porównaniu do rzadkiego obrazu dysku .

O ile kopie zapasowe nie są tworzone przyrostowo online (podobnie jak Time Machine w Time Capsule), zwykle lepiej jest użyć rzadkiego obrazu dysku zamiast rzadkiego pakietu. Niektóre oprogramowanie zajrzy do rzadkiego obrazu i skopiuje tylko zmienione bloki, ale pakiet pozwala prostszym narzędziom na bardziej wydajne przenoszenie zmian.


1
Nie zgadzam się z twoją odpowiedzią (może być nieaktualna), ponieważ uważam, że pakiety rzadkie są tak samo wydajne jak rzadkie obrazy, a być może nawet bardziej. Czy masz odniesienie, że zajmują więcej miejsca? Nie rozumiem, dlaczego mieliby. W rzeczywistości, po prostu zrobił badanie pokazuje je mieć taki sam rozmiar i szybciej niż obu sparseimages i normalnych CMBG
Josh
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.