Czy powstrzymać iTunes przed otwarciem po podłączeniu urządzenia?


48

Od czasu ponownej instalacji OS X (10.8) za każdym razem, gdy podłączam urządzenie iOS, iTunes otwiera się i wyświetla komunikat o błędzie:

iTunes nie może połączyć się z iPhonem „...”, ponieważ jest on zablokowany hasłem. Musisz wprowadzić hasło na iPhonie, zanim będzie można go używać z iTunes.

Cały czas podłączam różne urządzenia, aby móc je ładować. Nie chcę, aby były podłączone do iTunes, zdecydowanie nie chcę, aby iTunes przechowywał kopię hasła urządzenia (lub jakkolwiek to działa) na moim komputerze Mac, a niektóre podłączone urządzenia nie są nawet moje.

Jak mogę temu zapobiec? Nie dzieje się tak, gdy jestem uruchamiany do wersji 10.7 na tym samym komputerze Mac z tymi samymi urządzeniami z systemem iOS.

Mam już opcję „Zapobiegaj automatycznej synchronizacji iPodów, iPhone'ów i iPadów” w Preferencjach.

EDYCJA: to konkretne urządzenie ma również opcję „Otwórz iTunes, gdy to urządzenie jest podłączone”, więc wydaje się, że ignoruje to ustawienie.

Odpowiedzi:


40

W Preferencjach systemowychUżytkownicy → [ty] → Elementy logowania → wybierz iTunesHelper , a następnie kliknij znak minus i wyloguj się / na komputerze Mac.

Żadne urządzenia nie spowodują uruchomienia iTunes (taki jest cały cel iTunesHelper).


2
Ukrywanie iTunesHelper lub klikanie znaku minus nie działało dla mnie. Czy musisz ponownie uruchomić komputer lub wylogować się? Próbowałem również odblokować / zablokować (kliknij ikonę blokady) na tym samym ekranie, ale to nie przyniosło efektu. Mac 10.7.5 iTunes 11.1
tim peterson

1
@timpeterson tak, musisz się wylogować. Myślę też, że iTunes może czasami to odłożyć. > :(
Abhi Beckert

13

W iTunes dostępna jest opcja uniemożliwiająca uruchomienie aplikacji, gdy urządzenie jest podłączone do komputera.

Otwórz iTunes> Clic na urządzeniu na pasku bocznym> Przewiń w dół do sekcji „Opcje”.

Następnie upewnij się, że to małe pole wyboru jest odznaczone : (źródło: f.cl.ly )opcja itunes

Jeśli problem nadal występuje, wróć tutaj!


To było już niezaznaczone. Potrzebuję tego również do pracy na urządzeniach innych osób, w tym na tych, na których mogą mieć włączone to ustawienie. W ramach mojej pracy regularnie podłączam urządzenia innych osób do mojego komputera Mac.
Abhi Beckert

1
Myślę, że te ustawienia są zapisywane tylko dla twojego komputera i nie mają wpływu na inny komputer, ale mogę się mylić.
Lifely

To było już wyłączone i właśnie wykonałem czystą instalację. Więc musi być przechowywany na urządzeniu.
Abhi Beckert

11

Otwarte iTunes -> Preferences -> Devices.

Upewnij się, że Prevent iPods, iPhones, and iPads from syncing automaticallyopcja jest zaznaczona .

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
To nie odpowiada na pytanie PO. OP stwierdził już w swoim pytaniu, że to pole wyboru jest już zaznaczone, a jednak problem nadal występuje.
Greenonline,

To przyczynia się do informacji o problemie, ponieważ miałem już iTunesHelper wyeliminowany, ale nadal miałem ten problem, naprawiłem to.
Michael Liquori,

2

Musisz wyłączyć agenta iTunesHelper . Poniższe polecenie w terminalu może pomóc:

launchctl stop com.apple.iTunesHelper

-1

Rozwiązaniem, które okazało się skuteczne, ponieważ nic innego mi nie zrobiło, była zmiana nazwy pliku iTuneshelper.exe przed podłączeniem iPhone'a. Używam Eksploratora do pobierania zdjęć z telefonu i to jedyny sposób, w jaki mogę to zrobić po zainstalowaniu iTunes. Apple musi naprawdę popracować nad ulepszeniem iTunes. Nie uważam tego za przyjazny dla użytkownika.


Zmiana nazwy czegoś nie wydaje się rozwiązaniem, zwłaszcza, że ​​gdy Apple wykonuje aktualizacje, istnieje szansa, że ​​zaktualizuje się z poprawnie nazwanym plikiem wykonywalnym.
jamescampbell
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.