Jaki jest cel przycisku wysuwania w MacBooku Air?


10

Byłem zainteresowany, aby zobaczyć, że przycisk zasilania w nowym Airs został przeniesiony na klawiaturę, i spodziewałem się, że zastąpi on tylko klawisz wysuwania, który tradycyjnie zajmował tę pozycję.

Jednak wydaje się, że tak nie jest (zdjęcie pochodzi z przewodnika po zniszczeniu iFixit ):

Klawiatura MacBook Air

Do czego służy klawisz wysuwania bez napędu optycznego?


3
MacBook Airs z połowy 2011 roku został zmodyfikowany, aby nie miał już klucza wysuwania. Curiouser i curiouser…
Cajunluke,

1
Dlaczego klucz zasilania jest tym, który jest otoczony pudełkiem? To mnie wytrąciło przez prawie minutę, gdy chodziłem tam iz powrotem, ponownie czytając pytanie kilka razy i wpatrując się w obraz, zanim zauważyłem klawisz wysuwania | F12 NASTĘPNY.
Blacklight Shining

Odpowiedzi:


10

Zabawne. Zastanawiałem się nad tym samym, kiedy po raz pierwszy otworzyłem swoje MBA! Zapytałem geniusza w Apple Store, który powiedział mi, że też zastanawiał się nad tym samym, i zapytałem swojego przełożonego, który powiedział mu, że jest przeznaczony do użytku z MacBook Air Superdrive, który kosztuje zdumiewające 79 USD i jest w zasadzie zgrabnie wyglądająca zewnętrzna nagrywarka DVD. Ponieważ jest wykonany przez Apple, nie ma na nim żadnych przycisków, w tym przycisku wysuwania. Większość nowych / zwykłych użytkowników komputerów Mac nie zna metod przeciągania i wysuwania z menu kontekstowego, dlatego aby usprawnić napęd za pomocą komputera Mac, umieszczają klawisz wysuwania na samym MacBooku Air.

Myślę, że Apple przewiduje szeroką bazę użytkowników dla nowej Superdrive ...


1
Superdrive ma zastosowanie okazjonalne, a nie rutynowe. Sensowne jest, aby było to coś, co pozostaje na biurku, jak drukarka lub skaner, a nie coś integralnego, na przykład klawiatura lub wyświetlacz.
Thomas L Holaday

Dokładnie moja filozofia. Widziałem też, że ktoś zabiera go w podróż. Specjalnie dla biznesu.
SeniorShizzle,

jaka jest metoda przeciągania i wysuwania?
Rozsądny 30.01.11

1
Przeciągasz zamontowany dysk (w tym dyski CD) do ikony kosza w Docku. Zmieni się w symbol wysuwania.
SeniorShizzle 31.01.11

@Senseful nawet dyskietki działały w ten sposób w systemie 9! :)
Martin Marconcini

11

Istnieje również kilka skrótów klawiaturowych, które używają klawisza wysuwania.

  • Control ⌃+ Eject ⏏wyświetla ekran z opcjami Uruchom ponownie / Uśpij / Anuluj / Zamknij

  • Command ⌘+ Control ⌃+ Eject ⏏natychmiast uruchamia się ponownie

  • (itp.)


1
Moim ulubionym jest ^ ⌥ ⏏, uśpienie wszystkich wyświetlaczy (służy świetnie jako „natychmiastowy dostęp” w aplikacjach IM i blokada pulpitu). Zobacz apple.stackexchange.com/questions/183/…, aby uzyskać wiele innych informacji, które zawierają przycisk wysuwania.
Jason Salaz,

3

Cóż, klawiatura jest taka sama jak inne Macbooki (które mają SuperDrive), ale w każdym razie, jeśli masz zewnętrzny napęd (USB), przycisk będzie działał zgodnie z reklamą.


Również dlatego, że zewnętrzne dyski USB są w zasadzie jedynym sposobem udostępniania plików za pomocą nowego MacBooka Air, więc musisz je wysunąć, aby prawidłowo zamknąć na nich plik.
massimogentilini

@massimogentilini „Zasadniczo jedyny sposób”, chyba że słyszałeś o Internecie. Ponadto klawisz wysuwania w zwykłym systemie nie ma wpływu na woluminy nieusuwalnych nośników.
NReilingh

Niezupełnie poprawne - klawiatura MacBooka Air jest jedyną, która zawiera przycisk zasilania zamiast zwykłej lokalizacji klawisza wysuwania. Wszystkie pozostałe przyciski zasilania MacBooków znajdują się w prawym górnym rogu ramki.
NReilingh

@NReilingh Masz rację, ale klawiatura jest taka sama , z wyjątkiem przycisku zasilania. Przycisk wysuwania nadal tam jest i nie wykona żadnej akcji, chyba że masz napęd DVD do wysunięcia. ;)
Martin Marconcini

2

Możesz użyć opcji Wysuń, aby zmapować klawisz wysuwania, aby wyświetlić listę wszystkich woluminów, które można wysunąć, dzięki czemu jest przydatny nawet na MacBooku Air bez napędu optycznego.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.