Co może zrobić Apple TV 1. generacji niż nowy Apple TV?


9

Mam 1. generację i zastanawiam się nad sprzedażą, aby uzyskać nową.

Ludzie w serwisie eBay wydają się chcieć starego.

Dlaczego telewizory Apple pierwszej generacji sprzedają się w serwisie eBay za ponad 100 USD, a nowe Apple TV za 99 USD?

Odpowiedzi:


9

Jedynymi bardzo dużymi różnicami, jakie Apple TV 1. generacji ma od nowych, jest możliwość przechowywania filmów, muzyki, treści itp., Ponieważ mają fizyczny dysk twardy do robienia tych rzeczy. Inną rzeczą jest to, że mogą łączyć się z telewizorem za pomocą czerwonych, niebieskich i zielonych kabli komponentowych. Nie obsługują także Airplay bez włamania lub poprawki oprogramowania. Ponadto najnowszy Apple TV trzeciej generacji umożliwia odtwarzanie w jakości HD 1080p, podczas gdy starsze obsługują tylko odtwarzanie HD 720p.

Istnieje również kilka innych drobnych różnic w rozmiarze, zużyciu energii, opcjach oprogramowania / systemie operacyjnym i tak dalej.

Nowe urządzenia Apple TV nie mają dysków twardych ani wyjść kabli komponentowych i obsługują funkcję Airplay po wyjęciu z pudełka. Airplay jest prawdopodobnie największą funkcją, która sprawia, że ​​ludzie, którzy nie chcą hakować, wskakują na statek do nowszej skrzynki. To jest całkiem fajne. Odtwarzanie 1080 HD jest przyjemne, ale w zależności od telewizora może być zauważalne / ważne.

Niektóre osoby lubią starszych, ponieważ mogą być zhakowane i używane jako komputery z linuksem ( link ) z faktyczną pamięcią, a ponieważ mogą również przechowywać na nich rzeczy, możesz zabrać je ze sobą i mieć na nim filmy / muzykę i nie wymaga internetu do przesyłania strumieniowego treści.

Mimo że największym powodem jest najprawdopodobniej ich hackowanie, są to małe komputery o przyzwoitej mocy. A ponieważ nie są już sprzedawane i nadal są poszukiwane, wyjaśniałoby to ich ponadprzeciętną cenę.

Nowe urządzenia Apple TV wymagają pewnego rodzaju Internetu lub przynajmniej sieci lokalnej do strumieniowego przesyłania wideo i filmów oraz danych z komputera lub Internetu.

Są również znacznie mniejsze, starsze telewizory Apple TV są znacznie większe.

Możesz zobaczyć wszystkie różnice na ich stronie wiki, przedstawia różnice w funkcjach między urządzeniami, a nawet mówi o większości dostępnych hacków. Bardzo informujące.

http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_TV

Mam nadzieję, że ta odpowiedź pomoże ci.


10
AppleTV pierwszej generacji również zużywa znacznie więcej mocy (48 watów vs. 6 watów).
Gerry

6

de_an777 napisał dość solidną odpowiedź. Dodam, że ponieważ podstawowym procesorem jest Intel Pentium-M, można zhakować Apple TV pierwszej generacji, aby uruchomić OS X. Późniejsze generacje są oparte na architekturze ARM, a zatem są ograniczone do dystrybucji Linuksa zgodnych z ARM.


Bardzo dobre punkty - procesor Intel vs ARM jest dużą zaletą, ale posiadanie dysku twardego sprawia, że ​​te pierwszej generacji są cenne dla osób szukających kompaktowego komputera, a nie tylko Apple TV.
bmike

3

Oto główny powód: ATV pierwszej generacji ma kartę Wi-Fi, którą można usunąć na rzecz karty Broadcom HD Decoder za 40 USD. Następnie, dzięki dostosowanej dystrybucji Linuksa, możesz uruchomić XBMC na urządzeniu i przesyłać strumieniowo treści 1080 z NAS lub innego komputera.

Ponieważ obecnie nie ma dostępnego jailbreaka dla ATV trzeciej generacji, jest to łatwy i niedrogi sposób oglądania wideo HD na telewizorze HDTV, wraz z pilotem na podczerwień, a także pełna instalacja linuksowa.


2

Głównym powodem, dla którego Apple TV 1. generacji po raz pierwszy zachowuje swoją wartość, jest dysk twardy. Druga generacja nie ma wbudowanej pamięci, więc wszystko musi do niej przesyłać strumieniowo.

Nie ma nic gorszego niż słyszenie tego długiego westchnienia na drugim końcu telefonu, gdy muszę wyjaśnić, że iTunes musi być na komputerze, aby przesyłać strumieniowo album Glee, który chce odtworzyć.

Ma swoje ograniczenia, ale oryginalny Apple TV jest lepszy do przeglądania moich kolekcji muzycznych.


2

Jestem pod wrażeniem, że pierwsza generacja Apple TV to tak naprawdę komputer Mac Mac zdolny do znacznie więcej niż odtwarzacz filmów. System operacyjny Linux Crystalbuntu wydaje się być dobrym medium między urządzeniem wideo a wszechstronnym Intel Mac. Kupiłem 160 GB 1. generacji za mniej niż 80 USD zamiast ATV 3 i myślę, że mam znacznie lepszą zabawkę.


2

Dla wielu może to nie stanowić problemu, ale wolę stary, ponieważ ma analogowe wyjście audio, które umożliwia połączenie go ze starszym wzmacniaczem

Jest to duży problem dla każdego, kto chce audio w strefie 2 lub 3 z odbiornika AV. Tylko bardzo drogie odbiorniki AV mogą przesyłać dźwięk cyfrowy do stref pomocniczych, przekazują tylko dźwięk analogowy. Ponieważ nowsze urządzenia AppleTV odtwarzają wyłącznie dźwięk cyfrowy (HDMI lub optyczny), potrzebujesz konwertera cyfrowo-analogowego, jeśli chcesz, aby dźwięk z urządzenia AppleTV był w strefach dodatkowych.


1

Mamy ATV 1. generacji oraz ATV 2. generacji. Czasami oba z nich były podłączone do tego samego telewizora HD 42 "Sony. Istnieje różnica w oszczędności pieniędzy, o której nikt tu nie wspominał: pierwszą opcją wszystkich filmów w ATV1Gen jest wypożyczenie wersji SD za dolara mniej niż HD wersja. Przynajmniej na naszej ATV 2. generacji oferowana jest tylko wersja HD filmów. Ponieważ ATV i nasz telewizor HD Sony są w stanie konwertować w górę, zwykle kupujemy wersję SD i oszczędzamy około 50 USD rocznie na wypożyczeniu filmów Wersja SD nie jest jakimś kiepskim, starym obrazem telewizyjnym o niskiej jakości 4: 3. Wygląda tak dobrze na naszym telewizorze, że tylko maniak wideo zauważyłby różnicę bez porównania obok siebie. Wiem, niektórzy z was powiedzą to dla ciebie duża różnica. Osobiście nie widzimy dużej różnicy i już ją mamy, więc mówię „ Zaoszczędź. ”Wynajmujemy wiele rzeczy z przyjaciółmi, a nikt nigdy nie zapytał„ Co jest złego w rozdzielczości filmu? Czy to się zmienia? ”

Zhakowaliśmy go również za pomocą RemoteHD, aby był zdolny do Airplay, i podłączono go do analogowych wejść naszego tunera na dole. Tylko zhakowany ATV1Gen może akceptować strumienie z innego Apple TV; późniejsze generacje ATV nie mogą się dzielić między sobą. Możemy więc przesyłać strumieniowo muzykę z dowolnego urządzenia w domu, nawet z innego ATV, co jest miłe, jeśli lubisz muzykę w tle podczas pracy lub rozrywki.

Chociaż ma dysk twardy, nawet jeśli wstępnie wypełnisz go wypożyczonymi filmami, aby zabrać go ze sobą, nadal wymaga połączenia z Internetem, aby autoryzować odtwarzanie, więc nie jest tak naprawdę „niezwiązany” z Internetem w przypadku filmów DRM. Ale treści inne niż DRM, takie jak MP3 i filmy domowe, można odtwarzać bez połączenia sieciowego. Przy pewnym wysiłku możesz obejść ten problem, wcześniej konwertując filmy, ale nie będę się w to angażował. To jest dla osób, które mają więcej czasu niż pieniędzy, lub bezsenność wybierających się na dłuższy rejs lub coś, w którym nie ma możliwości niezawodnego internetu.

ATV1Gen okazał się opiekunem. Kupiłem go na eBayu za 125 USD i nie sprzedałbym go nawet za więcej.


1

Re: Możliwości analogowe / cyfrowe

W telewizorach Apple nowszej generacji nadal najwyraźniej możesz podłączyć się do analogu za pomocą prostego i niedrogiego hacka - przetwornik cyfrowo-analogowy = 20 USD

Jestem tylko posłańcem, a nie myślicielem, więc jeśli chcesz to sprawdzić, link znajduje się na dole mojego komentarza

Nie mogę tutaj nic argumentować technicznie - właśnie się tym zajmowałem i znalazłem link zaraz po opuszczeniu tej strony (co było pomocne - dzięki)

Chciałem tylko podzielić się z każdym, kto szuka odpowiedzi po mnie ...

http://www.technologytell.com/hometech/95077/3rd-gen-apple-tv-multi-room-music-server/


1

Pływający wygaszacz ekranu

Ach, tutaj jest duża pustka. Apple TV Gen 1 to marzenie fotografa. Dla tych z nas, którzy mają tysiące zdjęć cyfrowych, kiedy kiedykolwiek je wypróbujemy i popatrzymy na nie? Rzadko. Zamiast tego weź 22-calowy płaski panel, podłącz go do generatora Apple TV 1 40 GB i po prostu uruchom wygaszacz ekranu z ruchomymi obrazami.

Pomysłowo pokazuje kilka zdjęć jednocześnie

Pokonuje wszystkie inne, które wyświetlają po jednym zdjęciu w sposób, który wyraźnie przypomina wygaszacz ekranu komputera.

Nie jedno zdjęcie na raz

Żadne inne urządzenie nie ma tego wygaszacza ekranu z ruchomymi obrazami. Żaden. I nie, nie ma innego oprogramowania, które mogłoby to zrobić, nawet z komputerem podłączonym do monitora. Jeśli potrzebujesz samodzielnego urządzenia, które wyświetla zdjęcia w pływającym trybie wygaszacza ekranu, Apple TV gen 1 jest jedynym sposobem.

Nocne światło

Zostajemy włączeni w kuchni 24/7 jako nocne światło, dekoracje ścienne i stałe przypomnienie o tym, gdzie byliśmy i co zrobiliśmy.

Limit: 2000 zdjęć

Odkryłem, że po 1-2000 zdjęć zaczyna się powtarzać, niezależnie od tego, czy w urządzeniu jest 10 000 zdjęć. Do tej pory nie udało się znaleźć żadnych witryn opisujących algorytm wykorzystujący jabłko do pływającego wygaszacza ekranu ze zdjęciem.


To prawda, ale nie jest to główny powód: istnieje inne oprogramowanie, które może to zrobić.
JMY1000

0

Możesz także uaktualnić HD do 1 TB, co przenosi cały ATV1 na nowy poziom.


1
Czy możesz krótko wyjaśnić, jak to by działało?
nohillside

-1

Mogę umieścić go w samochodzie, na którym są zapisane wszystkie moje filmy, a jeśli muszę pobrać inny, po prostu podłączam go do garażu za pośrednictwem Wi-Fi i kupuję na moim podjeździe lub w garażu, a dzieci są zadowolone i cicho podczas każdej jazdy samochodem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.