Uaktualnić aplikację Mac App Store?


17

Czy można obniżyć wersję aplikacji Mac App Store? Jedna z moich aplikacji ma dziś aktualizację i chcę wiedzieć, czy to ulica jednokierunkowa.

Na przykład, jeśli utworzę kopię aplikacji przed aktualizacją, a następnie dokonam aktualizacji App Store, a następnie usunę aktualizację i przeniesie oryginał z powrotem, czy wrócę tam, gdzie byłem przed aktualizacją? (Czy też śledzi wersje gdzie indziej, więc popsułbym się, gdybym tego spróbował?)

Czy jest łatwiejszy sposób? Czy obniżanie wersji jest natywną funkcją App Store, więc nie muszę robić nic specjalnego?


5
Należy zachować ostrożność: Mac App Store nie tylko sprawdza folder Aplikacje podczas wyszukiwania aplikacji. Wyszukuje aplikacje wszędzie na twoim komputerze Mac, nawet na innych dyskach twardych. Więc jeśli nie korzystasz z systemu tworzenia kopii zapasowych, takiego jak Time Machine, będziesz chciał wykonać zip lub coś ze starej wersji aplikacji, aby mieć pewność, że App Store nie uaktualni kopii zapasowej, którą wykonałeś zamiast uaktualnienie tego w folderze Aplikacje
Abhi Beckert

1
Dzięki za pomysł Time Machine. Na szczęście mogłem wykopać starszą wersję SpriteBuilder za pomocą TimeMachine. Szczęście.
Jonny

Odpowiedzi:


4

Zazwyczaj opisana metoda będzie działać. Jednak w niektórych (rzadkich) przypadkach aplikacja zmieni sposób przechowywania ustawień i innych informacji, co spowodowałoby nieprawidłowe działanie starej wersji, dopóki nie usuniesz ustawień aplikacji (zwykle znajdujących się w folderze Library) i nie uruchomisz od nowa.

Ale jeśli chodzi o App Store, twoja metoda jest właściwie jedyną drogą, a App Store nie powinien narzekać, jeśli ponownie zainstalujesz starą wersję.


8

Odpowiedzi na to można udzielić tylko wtedy, gdy zapytasz o konkretną aplikację. Jednak w zdecydowanej większości aplikacji należy pamiętać o trzech rzeczach:

pakiet aplikacji

W folderze Aplikacje (lub gdziekolwiek go przeniesiesz) znajdziesz aplikację. Jeśli masz kopię zapasową (np. Z Time Machine) starszej wersji, po prostu przywróć starą wersję.

Technicznie jest to jedyna rzecz, którą musisz zrobić. Ale nie zawsze pójdzie gładko, więc kontynuuj czytanie.

ustawienia

Prawie wszystkie aplikacje będą zapisywać do pliku, ~/Library/Preferences/com.developer.AppName.plista niektóre będą zapisywać w innych lokalizacjach w środku ~/Library(powszechna jest Application Support).

W zależności od tego, co zrobił programista, pliki te mogą wymagać przywrócenia do kopii zapasowej wykonanej przed aktualizacją aplikacji (ponownie, Time Machine jest prawdopodobnie najlepszym sposobem na przywrócenie tych plików).

Przez większość czasu powinno być dobrze. Osobiście spróbowałbym użyć starej wersji bez przywracania tych plików, a jeśli wystąpią problemy - przywróć je.

(uwaga: ścieżki nieco się zmieniły w aplikacjach korzystających z nowego modelu piaskownicy ... może ktoś może edytować moją odpowiedź, aby opisać, jak to zrobić)

twoje dokumenty

Każdy dokument edytowany w nowszej wersji aplikacji może nie być w pełni kompatybilny ze starszymi wersjami. Na przykład dokumenty Microsoft Word 2003 nie zawsze otwierają się idealnie w programie Microsoft Word '98, w zależności od używanych funkcji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.