Odbieranie nieznanego powiadomienia iOS - tylko dźwięk


3

Od czasu do czasu otrzymuję powiadomienie iOS (powiadomienie push Apple), które ma tylko dźwięk i nie ma tekstu. Ponieważ nie ma tekstu, nie pojawia się w centrum powiadomień i dlatego nie mogę określić, która aplikacja to powoduje. Irytujące.

Czy mimo to można określić, która aplikacja wysyła powiadomienie tylko dźwiękowe?

Odpowiedzi:


4

Tak, możesz, po prostu musisz trochę przekopać się, aby znaleźć ten, który powoduje hałas. Jeśli przejdziesz do aplikacji Ustawienia na urządzeniu iDevice, przejdź do Notifications Options Tab i poszukaj aplikacji, które mają atrybut dźwięków. Jak widać na poniższym zrzucie ekranu podświetlonym na czerwono.

enter image description here

Wybranie tej opcji przeniesie Cię dalej w stronę dostosowań i sprawdzi, czy aplikacja wysyła inne powiadomienia, jak pokazano poniżej, ta dźwiękowa i odznaka jest widoczna na ekranie blokady. Włączanie i wyłączanie pomoże Ci znaleźć sprawcę.

enter image description here

Będziesz szukał aplikacji, która tylko hałasuje, szuka takiej, która mówi tylko szum, a wszystko inne jest wyłączone, że najprawdopodobniej będzie to problem. Następnie możesz włączyć inne powiadomienia, aby były bardziej pomocne. Jeśli znajdziesz więcej niż jedną aplikację, która jest tylko szumem, włącz więcej typów powiadomień, które pomogą ci zawęzić zakres. Po jego znalezieniu możesz go wyłączyć lub zmienić dowolne ustawienie.

Mam nadzieję, że ta odpowiedź pomoże zawęzić głośny powiadamiacz.


1
Kilka dobrych myśli, ale nie mam aplikacji, która ma tylko powiadomienia dźwiękowe. Po zakodowaniu powiadomień push wiem, że aplikacja może wysłać powiadomienie z pustym polem tekstowym - więc podejrzewam, że tak się dzieje.
Erik

Niestety nie ma sposobu, aby zobaczyć tę konkretną opcję. Możesz spróbować włączyć więcej powiadomień dla aplikacji, które Twoim zdaniem są sprawcami. Czy pamiętasz, kiedy zacząłeś je otrzymywać i które aplikacje zainstalowałeś? Nie ma żadnego rozwiązania Apple iOS poza majstrowaniem przy ustawieniach, dopóki nie dowiesz się, który to jest. Może turing na Badges, jeśli są one opcją, pozwoli ci zobaczyć, które z nich się zapalają. Włącz odznaki dla każdej aplikacji, którą uważasz za winowajcę, i porównaj te aplikacje, gdy tylko otrzymasz powiadomienie bez słów.
de_an777

1
Tak. Chciałbym, aby żadne powiadomienia tekstowe nadal nie były wyświetlane w centrum powiadomień.
Erik

Cóż, jak wiesz, podczas programowania większości rzeczy za pomocą spacji lub nils, masz tendencję do ich ignorowania lub wyjątków dla nich, ponieważ byłyby one mylące. Ludzie, którzy otrzymali puste powiadomienia, pomyśleliby, że coś jest nie tak z ich urządzeniem lub czymś. Mam jednak nadzieję, że przynajmniej mogłem ci pomóc.
de_an777

Powiadomienia beztekstowe IMO nie powinny być dozwolone. To doprowadza mnie do szału.
Antony Stubbs

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.