Jaka jest impedancja gniazda linii / słuchawek w MacBooku Pro Retina?


14

Chcę kupić słuchawki, których będę używać przede wszystkim na MacBooku Pro Retina. Czytałem, że nie powinienem kupować słuchawek o wysokiej impedancji, ponieważ głośność będzie naprawdę niska. Chcę czegoś, czego mogę używać z moim MacBookiem i iPadem. Spojrzałem na te słuchawki, ale obawiam się, że nie będą dobrze działać dla moich celów:

http://www.amazon.com/Beyerdynamic-770-PRO-250-ohms/dp/B0006NL5SM/ref=pd_cp_e_0

Czy ktoś ma doświadczenie z tymi rzeczami?


1
Mohamad, nie krępuj się odpowiedzieć na własne pytanie ze swoim rozwiązaniem, wzmacniaczem słuchawkowym ...
MrDaniel

Odpowiedzi:


10

Nie mogłem znaleźć szczegółowych informacji na temat nowej maszyny MacBook Pro Retina, ale te specyfikacje są dość uniwersalne w całym asortymencie MBP i powinny pomóc Ci dopasować parę słuchawek:

Wyjście liniowe / słuchawkowe

Wyjście liniowe / słuchawkowe jest automatycznie wybierane do wyjścia audio, jeśli nie zostanie wykryte żadne urządzenie zewnętrzne na optycznym cyfrowym porcie wyjściowym S / PDIF. Wyjście liniowe / słuchawkowe obsługuje strumień danych stereo przy głębokościach bitów 16, 20 lub 24 bitów na próbkę i przy częstotliwościach próbkowania 44,1 kHz, 48 kHz lub 96 kHz. Głośność wyjścia liniowego / słuchawkowego można regulować w zakresie od 0,0 dB do -95,25 dB.

Podczas odtwarzania fali sinusoidalnej o pełnej częstotliwości 1 kHz (wyjściowa częstotliwość próbkowania 44,1 kHz, 24-bitowa głębokość próbkowania, obciążenie 100 kΩ, o ile nie określono inaczej), wyjściowa linia audio ma następujące parametry nominalne:

Typ gniazda: stereo 3,5 mm Maksymalne napięcie wyjściowe: 2 VRMS (+8,24 dBu) Impedancja wyjściowa: <24 Ω Pasmo przenoszenia: 20 Hz do 20 kHz, +0,5 dB / -3 dB Stosunek sygnału do szumu (SNR):> 90 dB Całkowite zniekształcenie harmoniczne + szum (THD + N): <-80 dB (0,01%) Separacja kanałów:> 75 dB

Uwaga: Aby uzyskać najlepsze wyniki, sprzęt podłączony do gniazda wyjściowego linii / słuchawek nie powinien łączyć uziemienia audio z innymi uziemieniami, takimi jak obudowa lub uziemienie „zielonego drutu”.

Obawiam się, że odpowiedź na ten post nie zawiera linku referencyjnego.

Znalazłem link na stronie wsparcia Apple, który mówi, że gniazdo słuchawkowe komputera Mac Mini ma 10 omów .

Wszystko to znaczy: tak, masz rację. Te słuchawki są zdecydowanie zbyt duże dla wzmacniaczy o ograniczonej mocy w iDevices i MacBooku Pro.

Chcesz słuchawki o niższej impedancji. Są bardziej wydajne w przetwarzaniu przekazywanego sygnału elektrycznego na dźwięk, który można usłyszeć. Bardziej wydajne środki, dla tego samego sygnału elektrycznego mocy, większa reprodukcja głośności.

Cel można osiągnąć w zakresie mniejszym lub równym 64 Ohm, jeśli możesz.


2
Dzięki, Ian, po kilku badaniach dotyczących mojej strony odkryłem, że wzmacniacz słuchawkowy może wykonać zadanie (kosztem przenośności): amazon.com/FiiO-E11-Portable-Headphone-Amplifier/dp/B0053KWDES/…
Mohamad,

1
Należy również zauważyć, że wybór pary słuchawek o niższej impedancji, chociaż skutkujący lepszą wydajnością przenoszenia mocy, spowoduje również zwiększenie znaczenia dowolnej zmiany impedancji opartej na częstotliwości, najczęściej zwinięcia niskiej częstotliwości. Zatem wybór słuchawek o niskiej impedancji z trudnym do napędzania niskim zakresem zapewni lepszą ogólną głośność, ale słabą dolną część spektrum odsłuchu. Zobacz nwavguy.blogspot.it/2011/02/headphone-amp-impedance.html w celach informacyjnych.
Michele De Pascalis,

7

Chodzi o to, że słuchawki o wyższej impedancji będą miały znacznie niższą jakość na wyjściu o niskiej impedancji, takim jak MacBook. Pochodząc od audiofila, jeśli masz tylko MacBooka i nie masz dość siły, aby kupić wzmacniacz słuchawkowy za 500 USD, nie warto! Zestaw słuchawkowy o wartości 150 USD byłby lepszej jakości niż zestaw o wartości 800 USD bez wzmacniacza.


1
To jest kompletna, bezsensowna bzdura, w zasadzie sałatka. „Audiofilska rada” w najgorszym przypadku. To, jak zdobyłeś te głosy, jest poza moim zrozumieniem.
Florin Andrei

2

Mam parę Beyerdynamic 990 PRO 250 Ohm, które podobno używają tych samych sterowników, co 770 Pro 250 Ohm. Używam ich z MacBookiem Air (początek 2011 r.) I nie mam problemów z prowadzeniem ich na poziomach wykraczających poza to, co uważam za wygodne lub nawet zdrowe (ale inne mogą mieć inną definicję „głośno”).

Z drugiej strony, jeśli impedancja wyjściowa MacBooka ma wartość <24 Ohm, to impedancja wejściowa 250 Ohm Beyerdynamics daje współczynnik tłumienia powyżej 10, co pomaga utrzymać niskie zniekształcenie.

Beyerdynamic ma wersje o niższej impedancji, aby zapewnić wyższy poziom głośności w urządzeniach przenośnych, ale odkryłem, że nawet mój Samsung Galaxy Note napędza wersje 250 Ohm wystarczająco głośno dla moich (prawie 40-letnich) uszu.


3
Zaryzykowałbym przypuszczenie, że nie przywiązuje się dużej wagi do niskich częstotliwości (basów). Dla niskich częstotliwości ma bardzo wysoką impedancję, a dla średnich i wysokich ma znacznie niższą impedancję. Tak, tak, będzie głośno, ale będziesz miał niską cenę.
y3sh

Mam te słuchawki, a bas brzmi okropnie w porównaniu do prawdziwego wzmacniacza, który może je napędzać
neaumusic

1

Próbowałem zarówno słuchawek marszałka Major, jak i słuchawek Urban Ears na Macbooku Pro Retina.

Oba są po prostu fantastyczne.

Marc


1

Jeśli martwisz się poziomem głośności, wypróbuj słuchawki o impedancji od około 16 do około 32 omów i o wysokiej czułości (dB / mW), powiedz więcej niż około 90 lub 100. Istnieją słuchawki o czułości powyżej 110dB / mW z impedancja w tym zakresie.

Jeśli impedancja wyjściowa urządzenia jest nieco niższa niż impedancja wejściowa słuchawek, zamienisz odrobinę głośności na odrobinę jakości.

Dzięki temu będziesz mógł używać słuchawek z wieloma różnymi urządzeniami, jeśli pewnego dnia zaktualizujesz źródła dźwięku.

Więcej informacji na temat poziomu linii i słuchawek można znaleźć na Wikipedii:

http://en.wikipedia.org/wiki/Line_level

http://en.wikipedia.org/wiki/Headphones#Electrical_characteristics


1

http://nwavguy.blogspot.com.au/2011/02/headphone-amp-impedance.html

„KRÓTKA WERSJA: Wszystko, co naprawdę musisz wiedzieć, to to, że większość słuchawek działa najlepiej, gdy impedancja wyjściowa jest mniejsza niż 1/8 impedancji słuchawek. Na przykład przy gradosie 32 omów impedancja wyjściowa może wynosić najwyżej 32 / 8 = 4 Ohm Etymotyczne HF5 mają 16 Ohm, więc maksymalna impedancja wyjściowa wynosi 16/8 = 2 Ohm. Jeśli chcesz mieć pewność, że źródło będzie dobrze współpracować z prawie wszystkimi słuchawkami, po prostu upewnij się, że impedancja wyjściowa jest mniejsza niż 2 omy ”.

Jeśli więc Mac ma moc wyjściową 10 omów, potrzebujesz słuchawek o impedancji> 80 omów.


To prawda, że ​​będą one mniej głośne niż słuchawki o niższej impedancji, ale będą wystarczająco głośne dla większości rozsądnych ludzi ...
thetoolman

0

Okazuje się, że słuchawki o wyższej impedancji będą wytwarzać bardzo niski dźwięk na MacBookach. Z tego powodu słuchawki o wartości znamionowej powyżej 80 mogą nie być odpowiednie i wymagałyby poprawnego działania wzmacniacza słuchawkowego.

Coś takiego jak FiiO E11 może wykonać zadanie kosztem pewnej przenośności, chociaż pozwoliłoby to na używanie takich słuchawek z większością urządzeń przenośnych, takich jak iPody, iPhone'y i iPady.


-3

Geeez ... Dlaczego trudne pytanie jest trudne ... Prawie wszystkie analogowe urządzenia audio mają moc wyjściową od 4 do 20 omów. Im bliżej tego zakresu, tym lepsze będą Twoje słuchawki. 10 omów jest dobre.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.