Dlaczego Time Machine przesadza z ilością danych, które należy wykonać?


11

Przeszukałem swój katalog domowy i przeniosłem go z powrotem na dysk obrotowy w moim MacBooku. Odtąd Time Machine uruchamia moją maszynę na gorąco (wentylator włącza się, gdy Time Machine uruchamia się), a szacunkowe rozmiary danych kopii zapasowej wyświetlane przez Time Machine na pasku menu są ogromne. Wiele gigabajtów.

Szacunek Big Time Machine

Ale kiedy sprawdzam ukończone kopie zapasowe za pomocą BackupLoupe, rzeczywisty rozmiar kopii zapasowej jest bardzo, bardzo mały.

BackupLoupe pokazujący powstały mały rozmiar kopii zapasowej

Nie przeszkadzałoby mi to tak bardzo, gdyby nie fakt, że Time Machine bardzo mocno rozgrzewa moją maszynę podczas pracy, zajmuje sporo procesora i zajmuje około 20-30 minut, aby ukończyć teraz tworzenie kopii zapasowej co godzinę.

Moja pełna lista wykluczeń dla Time Machine to obecnie:

~/Library/Application Support
~/Documents/Virtual Machines.localized
~/Virtual Machines

Aktualizacja 1:

I wykluczona ~/Library/Application Supportna przeczucie, że może to być problemy datownik na pliki pamięci podręcznej, które kończą się na konieczności żadnych zmian w swoich bitów. Ale TM wciąż twierdzi, że tworzy kopię zapasową> 2 GB danych.

Aktualizacja 2:

Ostatecznie chciałbym skrócić czas, jaki Time Machine spędza na moim komputerze. Obecnie spędza ponad 30 minut co godzinę obracając się na tych kopiach zapasowych.


Dlaczego zgłaszany przez Time Machine wysiłek na pasku narzędzi jest o wiele wyższy niż faktyczna zawartość kopii zapasowej zgłoszona przez BackupLoupe? Czy któryś z nich się myli? Który?

Jak mogę pomóc Time Machine w oszacowaniu, co należy wykonać, aby nie było tak ciężko pracować?

Odpowiedzi:


4

Time Machine używa FSEventów do ustalenia, co się zmieniło, na podstawie folderów, a nie plików. Dlatego zawsze zakładałem †, że większa liczba wskazuje całkowity rozmiar folderów, które musi przetworzyć. Następnie w każdym folderze oceni każdy plik. (W 2008 r. Niektórzy napisali: „Time Machine uważa dwa pliki za identyczne, jeśli ich ścieżka, daty i rozmiar są takie same” , więc niektóre zmiany mogą nawet pozostać niezauważone. Ale to inna historia.)

Jeśli wiele plików w dużym folderze nie uległo zmianie, łączna liczba kopii zapasowych jest znacznie niższa, ale Time Machine nie wie, dopóki ich nie przetworzy. Pamiętaj, że pliki mogą mieć com.apple.metadata:com_apple_backup_excludeItemustawiony atrybut rozszerzony lub mogą zostać wykluczone przez ustawienia fabryczne Apple, co oznacza, że ​​nie zostaną one umieszczone w kopii zapasowej. Zobacz, czy aplikacja Time Machine firmy Apple naprawdę kopiuje wszystko na Super User.

(Więc: Myślę, że musisz znaleźć duże foldery źródłowe, które są małe na kopii zapasowej. Narzędzia takie jak Disk Inventory X lub GrandPerspective rzeczywiście mogą wyświetlać duże foldery, takie jak w /private/var. Czy można łatwo porównać to z kilkoma folderami na kopii zapasowej?)


Teraz, gdy pomyślę o tym po latach: widząc rozmiar mojego folderu Pobrane, wątpię, aby (zawsze) pokazywał rozmiar folderu pod względem ilości danych, których kopię zapasową ma wykonać. Pobranie innego małego pliku NIE powoduje, że Time Machine twierdzi, że musi wykonać kopię zapasową pełnego rozmiaru tego folderu Pobrane. (I tak, ten folder jest na moich kopiach zapasowych.)


Jest to pomocne i pozwala mi wyglądać dzięki.
Ian C.

Okej, więc nic w konsoli logowania? Narzędzia takie jak Disk Inventory X lub GrandPerspective mogą rzeczywiście wyświetlać duże foldery, takie jak /private/var. Czy można łatwo to porównać z kilkoma folderami w kopii zapasowej?
Arjan

Nic w konsoli. Przyjrzę się inspektorowi dysku.
Ian C.

Łącząc DaisyDisk i BackupLoupe udało mi się zamknąć pętlę dotyczącą tego problemu. Dziękuję za wskazówki. Rzeczywiście: jeśli zsumuję rozmiar katalogów, których kopie zapasowe wykonałem, otrzymam szacunkową liczbę GB, jaką pokazuje Time Machine. Musi porównać wszystkie pliki w tych katalogach, aby znaleźć naprawdę zmienione pliki i wykonać kopię zapasową tylko tych. Tak więc szacunki Time Machine są dalekie od rzeczywistości, ponieważ katalogi, w których zachodzą zmiany, zawierają wiele plików, które składają się na dość dużą ilość miejsca. Pytanie ODPOWIEDZI!
Ian C.

Ciesz się tą nagrodą. :)
Ian C.

2

Kilka sugestii, które mogą pomóc lub nie; po pierwsze spójrz na tę aplikację TimeTracker , która pokazuje, co zostało zarchiwizowane, a co najważniejsze - jego rozmiar w TM. Trochę jak aplikacja na zrzucie ekranu, który podałeś, ale dla TM.

Facet na postu na forum, który znalazłem, powiedział coś o tym, że problemem jest tożsamość pakietu Office. Sugerowano również, że problemem mogą być pliki wymiany maszyn wirtualnych. Nie sądzę, aby którykolwiek z tych folderów znajdował się w dziale obsługi aplikacji, dlatego masowe kopie zapasowe nadal będą się pojawiać, jeśli są winni.

Ma nadzieję, że pomoże to rzucić nieco światła na tajemnicę!


Zaktualizowano z mojej listy wykluczeń. Nie obejmuję obsługi aplikacji i czegokolwiek dla moich maszyn wirtualnych. Jednak korzystam z pakietu Office. Gdzie znajdę tożsamość, jeśli nie w ramach wsparcia aplikacji?
Ian C.

Nie sądzę, że TimeTracker działa na Lionie. A przynajmniej: nie podoba mi się mój zdalny dysk kopii zapasowej, którego używam. Mówi, że nie ma wystarczających uprawnień, aby wyświetlić pakiet sparsebundle, ale uprawnienia z pewnością są w porządku.
Ian C.

Hmm, wygląda na to, że TimeTracker jest zepsuty na Lionie, ponieważ nie ma żadnych aktualizacji. W każdym razie folder Tożsamości to Strona główna użytkownika> Dokumenty> Dane użytkownika Microsoft> Office 2008/2011 Tożsamości.
Ali

FWIW Nie używam Entourage. Tylko trochę Excela i Worda i bardzo rzadkiego PowerPointa. Nic w moim folderze tożsamości nie było aktualizowane od maja 2011 r.
Ian C.

1

Nie mam bezpośredniej odpowiedzi na pytanie dotyczące różnicy w zgłaszanych rozmiarach, ponieważ nie jestem zaznajomiony z backupLoupe.

Ale w obliczu podobnej sytuacji postanowiłem, że kopie zapasowe Time Machine będą uruchamiane rzadziej.

W terminalu wprowadź następującą komendę:

sudo nano /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.backupd-auto.plist
  • Użyj klawiszy strzałek, aby przejść do pola z liczbą sekund

  • Zmień liczbę (domyślnie 3600) na żądany czas (w sekundach)

  • Aby zapisać plik, naciśnij klawisze Control + O, a następnie naciśnij klawisz Enter, aby go zapisać.
  • Na koniec naciśnij Control + X, aby wyjść z nano (edytor tekstu unix) i zamknąć terminal.
  • Ponowne uruchomienie komputera spowoduje, że zmiany zostaną zastosowane

Źródło: http://hangoutjunkie.com/how-to-change-time-machine-backup-frequency/

Pamiętaj, że jeśli używasz tej metody, masz mniej zapisanych stanów, z których możesz pobierać, jeśli chcesz przywrócić plik.

Mam nadzieję że to pomoże.


Dziękujemy za wskazówkę dotyczącą rzadzszego wykonywania kopii zapasowych TM. To jest pomocne.
Ian C.

Wydaje mi się, że nie mam wystarczającej reputacji, aby komentować poniższe pytania Alistairowi. Więc piszę tutaj w odpowiedzi… Starsze wersje Entourage nie działały dobrze z TimeMachine. Za każdym razem tworzona była kopia zapasowa całej bazy danych poczty. Najnowsze Entourage i teraz Outlook są w tym lepsi. Baza danych znajduje się w ~ / Documents / Microsoft User Data / XX Identyfikatory nazwy produktu
AllInOne

1

Wierzcie lub nie, wehikuł czasu działa bez zewnętrznego dysku twardego. Ma lokalną pamięć podręczną (zwaną lokalnymi migawkami), na której tworzy kopie zapasowe danych, a następnie synchronizuje ją z dyskiem.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Apple mówi:

Po wejściu do przeglądarki Time Machine (służącej do przywracania danych) na osi czasu pojawią się lokalne migawki wraz ze zwykłymi kopiami zapasowymi wyróżnionymi różnymi kolorami. Szare znaczniki reprezentują lokalne migawki, a różowe znaczniki reprezentują kopie zapasowe przechowywane na zewnętrznym dysku kopii zapasowej lub Time Capsule. Uwaga: Różowe znaczniki zostaną przyciemnione, jeśli komputer przenośny nie jest podłączony do zewnętrznego dysku kopii zapasowej lub Time Capsule.

Więcej można przeczytać w Time Machine i lokalnych migawkach: http://support.apple.com/kb/HT4878

Duża liczba elementów może być historią na dni LUB nawet rzeczy, które niedawno usunąłeś. Niech skończy się raz, a następnym razem powinno być mniej.


„Niech skończy się raz, a następnym razem powinno być mniej”. To jest problem: nigdy nie jest mniej. Nawet kiedy wiem, że tak powinno być. Wszystkie moje migawki są zdalnymi migawkami. Nic nie pokazuje jako lokalnej migawki w moim widoku przywracania wehikułu czasu.
Ian C.

Jakie interesujące. Chciałbym skontaktować się z Apple w tej sprawie, nie znam zawiłości tego narzędzia. Być może dysk twardy ulega awarii i wciąż trzeba go przerabiać?
Dmitriy Likhten
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.