Czy 3-5-sekundowe opóźnienie jest normalne w przypadku, gdy komputer Retina MacBook Pro budzi się ze snu?


15

Przez 3 dni mam teraz nowy rMBP. Jestem użytkownikiem Maca po raz pierwszy.

Miałem przyjaciela z MBP i zwykle budzi się w ciągu sekundy, gdy tylko otworzy pokrywkę laptopa. Jednak w moim MBP Retina potrzeba kilku sekund (3-5 sekund), aby się obudzić.

Czy to normalne?

Odpowiedzi:


16

Po tym, jak rMBP lub MacBook Air pozostaną uśpione przez godzinę, przechodzą w tryb głębokiego uśpienia w celu oszczędzania baterii. Tradycyjne komputery Mac bez dysków SSD nie wchodzą w ten tryb, więc mogą się nieco budzić ze snu.

Odpowiadając na twoje pytanie, to jest normalne zachowanie.


Och, nigdy tego nie wiedziałem, interesujący fakt. Czy możesz podać źródło swoich informacji? Pozdrawiam
Renderuj

1
Cóż, Apple nie podaje wielu szczegółów na temat działania tych funkcji, ale Engadget przedstawił pewne podstawy w swojej recenzji Air 2010: engadget.com/2010/10/26/macbook-air-review-late-2010 . Jeśli znasz hibernację komputerów, to ta sama koncepcja. Znajdziesz plik, w którym zapisują pamięć RAM na dysk na twoim dysku/private/var/vm/sleepimage
Nathan Walker,

2
Apple ma artykuł na ten temat w KB: Apple Portables: O trybie gotowości
Lri

Inna uwaga jest taka, że ​​jeśli MBP twojego przyjaciela był podłączony, to często nie idzie spać (jak się przekonałem), co sprawia wrażenie naprawdę szybkiego czasu budzenia.
daviesgeek

7

Aby potwierdzić, że jesteś w trybie głębokiego uśpienia, otwórz Terminal i wpisz

pmset -g | grep hibernatemode

Wyjście powinno być hibernatemode 3, z 3 wskazuje, że jesteś w trybie głębokiego uśpienia. Jest to przydatne, gdy uśpisz komputer i rozładujesz baterię - jeśli bateria wyczerpie się, sesja nie zostanie utracona. Ale dostajesz to 3–5 sekundowe opóźnienie, które może być denerwujące, gdy wszystko inne płonie szybko.

Jeśli jesteś podobny do mnie i ładujesz baterię przez większość czasu (trzymaj ją podłączoną przez 90% czasu - to cykle ładowania zabijają baterię, znacznie więcej niż jakiekolwiek dyskusyjne skutki przeładowania. Użyj baterii 10% czas na utrzymanie przepływu elektronów), możesz wyłączyć Głęboki sen i pozbyć się opóźnienia.

Wpisz sudo pmset -a hibernatemode 0w Terminalu. Zostaniesz poproszony o podanie hasła administratora. Wpisz go (pamiętaj, że nie pojawi się on podczas pisania, ale jest wprowadzany) i naciśnij Return, a nie będziesz mieć opóźnienia po przebudzeniu. Odzyskasz także tyle miejsca na dysku, ile masz pamięci RAM, a te 8 GB lub 16 GB są znaczące, szczególnie jeśli masz dysk SSD 256 GB.

Zauważ, że czasami miałem problemy z budzeniem się przy ostatniej aktualizacji SMC (czarny ekran i nic się nie dzieje do momentu ponownego uruchomienia), ale nawet po ponownym uruchomieniu nie tracisz sesji.

Źródło: http://www.macworld.com/article/1053471/sleepmode.html


1
OS X ignoruje ustawienie hibernatemode od czasu aktualizacji 10.8.2, przynajmniej na mojej siatkówce Macbook Pro. Rozwiązaniem jest ustawienie opóźnienia w trybie gotowości na wystarczająco wysoką wartość, na przykład 24 godziny: sudo pmset -a opóźnienie w trybie gotowości 86400.
n13

Właśnie poszedłem ustawić hibernatemodeaktualizację i nadal budzę się natychmiast.
FeifanZ

5

Oto post o tym, jak naprawić powolny czas budzenia. Chodzi o tryb uśpienia przechodzi w tryb gotowości:

Apple korzysta teraz z nowego trybu oszczędzania energii, aby wypełnić 30 dni czuwania. Nowy MacBook Pro i Air przełączają się teraz po 1 godzinie od trybu uśpienia do trybu gotowości. W trybie gotowości zawartość pamięci RAM zostanie zapisana na dysku twardym, a pamięć RAM zostanie wyłączona, aby jeszcze bardziej wydłużyć żywotność baterii. Po wybudzeniu MacBooka z trybu gotowości zawartość musi najpierw zostać ponownie odczytana w pamięci RAM, co może potrwać kilka sekund w zależności od wielkości pamięci RAM.

Za pomocą prostego polecenia terminala możesz zmienić czas opóźnienia, po upływie którego MacBook przełączy się w tryb gotowości. Polecenie używa sekund jako wartości czasu. Na przykład, jeśli chcesz zmienić czas opóźnienia z 1 godziny na 12 godzin, potrzebujesz wartości „43200” dla polecenia. To zależy od tego, jak korzystasz z MacBooka, dla której wartości ustawiłeś opóźnienie.

Zmień czas budzenia MacBooka za pomocą polecenia terminala:

  • Uruchom Terminal w aplikacji -> Narzędzia -> Terminal.app lub wpisz Terminal w reflektorze Szukaj.

  • Rodzaj sudo pmset –a standbydelay 43200

Możesz również całkowicie wyłączyć tryb gotowości za pomocą 0. Przeważnie nie zamykam komputera MacBook i nie ustawiam opóźnienia na 24 godziny (86400)

Aby wyświetlić bieżące ustawienia, użyj pmset -g.


1
Z czasem linki mogą się zepsuć. Czy mógłbyś streścić treść swojego źródła?
gentmatt,

1
To jest poprawka. Chcę tylko dodać, że wyłączenie hibernatemode już nie działa - musisz także wyłączyć tryb gotowości lub ustawić wystarczająco długie opóźnienie. Robię „sudo pmset -a standbydelay 86400”, 24 godziny są w porządku.
n13

3

Ten post jest trochę starszy, ale uznałem go za bardzo pomocny. Zamiast korzystać z terminala, możesz po prostu włączyć Power Nap, przechodząc do Preferencji systemowych, Oszczędzania energii, Baterii, a następnie kliknij pole, aby włączyć Power Nap podczas zasilania z baterii.

Mam te informacje z http://support.apple.com/kb/HT4392 . Oto odpowiednie treści poniżej:

Tryb gotowości włącza się po nieco ponad godzinie „normalnego” snu. Aby przejść w tryb gotowości, komputer musi:

  • Działaj na zasilaniu bateryjnym.
  • Nie podłączaj żadnych urządzeń USB.
  • Nie wkładaj karty SD.
  • Nie sparuj obecnie żadnych urządzeń Bluetooth.
  • Nie podłączaj zewnętrznego wyświetlacza.
  • Wyłącz Power Nap (jeśli jest obsługiwany na komputerze Mac).

2

Oprócz tego, co powiedział Nathan, jeśli masz także podłączone jakieś dyski zewnętrzne, system ponownie je zamontuje, zanim wyświetli Ci się ekran logowania. Jeśli więc masz wolny dysk twardy / napęd optyczny, ponowne uruchomienie może potrwać nieco dłużej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.