Dlaczego wyszukiwarka nie znajduje wszystkich plików?


10

Miałem Inteligentne wyszukiwanie moich plików Photo Stream w ~/Library/Application Support/iLifeAssetManagement/assets/sub/, szukając plików JPG i PNG. Odkryłem, że nie wszystkie pliki się wyświetlają. Więc sam ich szukałem i udało mi się je zlokalizować.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jak to ma sens? Dlaczego wyszukiwarka nie widzi takich samych wyników? Lista plików została osiągnięta za pomocą polecenia find w wierszu polecenia. Następnie przeszedłem prosty wynik wyszukiwania do wc, aby uzyskać liczbę, 153 pliki znalezione przez find w terminalu, ale tylko 75 w Finderze za pomocą Spotlight? O co chodzi?


Czy wykluczyłeś niektóre foldery z indeksowania reflektorów? To może to wyjaśnić.
Richard

Odpowiedzi:


7

Może być konieczne przebudowanie bazy danych Spotlight przez uruchomienie

sudo mdutil -E /

i czekam kilka godzin. W przeszłości miałem ten sam problem i przebudowanie indeksu rozwiązało go.


1
Spotlight indeksuje pliki znajdujące się w folderach systemowych, ale zwykle pozostawia je poza wynikami wyszukiwania.
l'L'L

Przebudowanie indeksu za pomocą sudo mdutil -E /rozwiązało problem. Dzięki!
Chris Wagner

1

Mam to cały czas ...

Wyszukiwanie ręczne lub wyszukiwanie zapisane pokazuje:

 • IMG_4668.JPG
 • IMG_4663.JPG
 • IMG_4662.JPG
 • IMG_4661.JPG

aw folderze / asset / sub widzę wszystkie pliki. (w tym IMG_4664 / 5/6 / 7.JPG itp.)

Po uruchomieniu następującego polecenia wszystko jest w porządku, ale zajmie to około tygodnia, zanim zostanie ponownie pomieszane.

sudo mdutil -E /

To samo dotyczy folderu ~ / Library / Mobile Documents /. Pomyślne jest przeprowadzenie wielu testów w innych folderach. Po prostu nie wyniki dla tych 2 folderów, które oba zdarzają się (?) W ~ / Library /

Stary Macbook i mój nowy (świeżo zainstalowany) Macbook: ten sam problem


0

Nie jestem do końca jasne, co rozumiesz przez „Inteligentne wyszukiwanie”. Zakładam, że masz na myśli „inteligentny folder”, który pozwala określić i zapisać kryteria wyszukiwania Spotlight?

W Lion inteligentny folder z zapisanymi kryteriami Spotlight pojawi się w Finderze jako folder z ikoną koła zębatego. Pojawiają się inteligentne foldery ~/Library/Saved Searches/z rozszerzeniem .savedSearch, które w rzeczywistości są listami preferencji zawierającymi aliasy tworzące wirtualny folder.

Patrząc na zrzut ekranu nie wydaje się, że używasz inteligentnego folderu. Kolejną spostrzeżeniem jest to, że wyszukiwanie w Finderze pokazuje pliki w subkatalogu, w którym w Terminalu wiercisz dalej. Ponieważ wydaje się to być standardowym wyszukiwaniem Spotlight, ma sens, dlaczego nie widzisz takich samych wyników w Finderze i terminalu.

Domyślnie Spotlight nie indeksuje ani nie przeszukuje folderów systemowych, w tym przeszukiwanego folderu Library. Aby rozwiązać niespójność, wykonaj następujące czynności:

W Finderze przejdź do:

 1. ~ / Biblioteka / Obsługa aplikacji / iLifeAssetManagement / asset / sub /
 2. W suboknie kliknij w polu wyszukiwania i naciśnijoption return
 3. Search: This Mac| subpowinien pojawić się tuż poniżej
 4. Kliknij, suba następnie +po prawej stronie
 5. Z rozwijanego menu, które się pojawi zaznacz KindtoImage All
 6. Kliknij saveprzycisk po prawej stronie i nazwij go.

Jeśli nadal nie otrzymujesz takich samych wyników wyszukiwania jak Terminal, przejrzyj opcje kryteriów wyszukiwania ( +), aby wprowadzić zmiany. Mamy nadzieję, że pomogło to Tobie i / lub każdemu, kto musi skonfigurować „inteligentne wyszukiwanie”.


Tak, przepraszam, miałem na myśli Smart Folder. Usunąłem go i utworzyłem wiele razy podczas rozwiązywania problemów, dlatego nie widać tego na tym zdjęciu.
Chris Wagner

Jeśli chodzi o lokalizację wyszukiwania, nie było różnicy, gdybym uruchomił pwdten monit w terminalu, zobaczyłbym, że jestem w podfolderze, całkiem pewien, że @patrix ma rację co do buforowania.
Chris Wagner

0

Oto, co zadziałało dla mnie:

Przejdź do karty Preferencje systemowe> Spotlight „Prywatność”. Naciśnij przycisk „+” u dołu i dodaj głośność, którą próbujesz wyszukać. Spowoduje to usunięcie woluminu z wyników wyszukiwania. Następnie kliknij przycisk „-”, aby usunąć właśnie dodany wolumin. Spowoduje to ponowne indeksowanie woluminu, który ma problemy.

Spróbuj wyszukać ponownie. Jeśli jesteś w tej samej sytuacji, w której byłem, powinno to działać.


0

Długo i ciężko szukałem rozwiązania tego samego problemu, gdy Finder nie wyświetlał żadnych wyników podczas prostego wyszukiwania. Natknąłem się na to rozwiązanie, które wydaje się działać skutecznie i wyleczyło moją starzejącą się frustrację. Używam OS X Yosemite i z moich badań wynika, że ​​wiele wydań OS X i duża liczba osób miała dokładnie ten problem.

Rozwiązanie znajduje się poniżej:

 1. Otwórz nowe okno Findera
 2. Przejdź do folderu „Biblioteka”
 3. Otwórz folder „Preferencje”
 4. Znajdź plik „com.apple.finder.plist” i przenieś go do Kosza (tj. Usuń)
 5. Z menu Apple w lewym górnym rogu wybierz Wyloguj się (lub uruchom ponownie)
 6. Zaloguj się ponownie do swojego konta użytkownika
 7. Otwórz nowe okno wyszukiwarki i przeprowadź kolejne wyszukiwanie, aby sprawdzić, czy zostało naprawione
 8. Po potwierdzeniu, że wyszukiwanie w Finderze znów działa, a wyniki są wyświetlane, możesz opróżnić Kosz

To powinno rozwiązać twoje problemy. Powodzenia!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.