Jak mogę przenieść mój profil programisty iOS na inny komputer?


63

Otrzymałem nowy MBP i chciałbym przenieść moje certyfikaty i profile z mojego starego komputera. Według TN 2250, w części „Transferowanie tożsamości” , muszę przenieść trzy zestawy przedmiotów:

  • wszystkie certyfikaty programistów iPhone w twoim pęku kluczy
  • wszystkie certyfikaty dystrybucyjne iPhone'a w twoim pęku kluczy
  • wszystkie profile obsługi administracyjnej w Xcode Organizer> karta Urządzenia> sekcja Profile obsługi administracyjnej w sekcji „Biblioteka”

TN 2250 sugeruje kliknięcie linku zatytułowanego „Przenieś swój profil programisty na inny komputer”, aby dowiedzieć się, jak to zrobić, ale ten link skutecznie daje 404 i odświeża stronę „About Xcode”

Jak mogę przenieść mój profil programisty na inny komputer?

Mój stary komputer ma system OS X 10.6.8 i Xcode 4.2 (4C199).
Nowa maszyna działa w systemie OS X 10.7.4 i Xcode 4.3.3 (4E3002).


W podręczniku użytkownika „About XCode” znajduje się ta strona (ostatnia sekcja): developer.apple.com/library/ios/documentation/ToolsLanguages/...
Rene Larsen

dziękuję za zwrócenie na to uwagi; Nie widziałem tego (oczywiście). :-)
Thunder Rabbit

Odpowiedzi:


75

Import / eksport działa inaczej w Xcode 5+. W tym podręczniku programisty Apple pokazano, jak to zrobić.

Twoje konto jest wyświetlane w obszarze XcodePreferencjeKonta i można je wyeksportować, klikając ikonę koła zębatego ( ) w lewym dolnym rogu.

Importuj / eksportuj identyfikatory Apple ID i podpisy kodów


1
Czy to zadziała, jeśli oba komputery są zalogowane za pomocą [tego samego] konta programisty?
Christopher Francisco

Ktoś ma pomysł? Chcę pracować nad moim projektem iOS z mojego Mac-mini AND Macbook z tym samym kontem. czy to działa?
salocinx,

Bez problemu loguję się na to samo konto na komputerze iMac i MacBooku Pro. Weź konto na pierwszym urządzeniu, wyeksportuj je, a następnie na drugim urządzeniu wykonaj import.
Jason

15

Możesz to zrobić z poziomu Xcode.

W Organizatorze na karcie urządzeń możesz wyeksportować swój profil programisty do pliku, który możesz następnie zaimportować do Xcode na innym komputerze.

Proces krok po kroku wyjaśniono w http://developer.apple.com/library/ios/#documentation/ToolsLanguages/Conceptual/Xcode4UserGuide/080-Manage_Your_Devices/manage_devices.html u dołu w sekcji zatytułowanej Przenieś swój profil programisty na Inny komputer

Pamiętaj, że jeśli nie masz sekcji Zespoły w Organizatorze - Urządzenia, możesz po prostu przeciągnąć i upuścić chroniony hasłem plik eksportu profili programistów na ikonę Xcode na pasku narzędzi. wprowadź opis zdjęcia tutaj


ah czekaj; Nie mam sekcji „Zespoły” w Organizatorze -> Urządzenia.
Thunder Rabbit

Czy masz sekcję profili? z przyciskami Importuj eksport u dołu.
Abizern

Ach! „Profil programisty” w bibliotece! dzięki!
Thunder Rabbit

Jestem o krok bliżej, ale teraz pojawia się inny błąd; dzięki za pomoc!
Thunder Rabbit

2
Krok po kroku nie dłuższy związek istnieje teraz.
Blaise,

3

Musisz wyeksportować swój klucz prywatny z dostępu do systemu Key Chain systemu Mac OSX, w którym certyfikaty działają pomyślnie lub z którego certyfikatu programisty utworzono i pobrać certyfikaty z portalu Apple Developer Portal , będzie działać tak, jak działa dla mnie.


1
Xcode 4 znacznie ułatwia ten proces, pozwalając na zamknięcie profilu programisty wraz z kluczami publicznymi i prywatnymi oraz zaimportowanie ich do Xcode na innym komputerze bez konieczności przechodzenia do KeyChain i wyciągania ich jeden po drugim.
Abizern

Ach, jest to tradycyjna metoda, którą stosuję od czasu, gdy zacząłem rozwijać. Możesz skorygować Xcode 4, zapewniając proces, którego nauczyłem się dzisiaj.
ManjotSingh
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.