Jak mogę utworzyć Zapisane wyszukiwanie, które wyklucza określony folder z wyników?


24

Próbuję skonfigurować Zapisane wyszukiwanie na moim komputerze Mac, które wyklucza pliki z folderu o nazwie „XYZ” z wyników wyszukiwania. Powodem jest to, że otrzymuję mnóstwo fałszywych alarmów z tego folderu, które trudno jest posortować.

Żeby było jasne, wiem, że możesz dodać foldery do listy „Prywatności” w preferencjach Spotlight, ale nie chcę dodawać tego folderu do tej listy - ponieważ nie chcę wykluczyć go z wszystkich przyszłych wyszukiwań , właśnie to konkretne zapisane wyszukiwanie. Masz pomysł, jak coś takiego można zrobić?


Po trochę googlingu i majstrowania przy moich własnych testach, nie sądzę, że da się to zrobić :(
Cesium

To wydaje się być ogólnym konsensusem. Dzięki za poświęcenie czasu na przyjrzenie się temu. Oznaczę to pytanie jako kompletne, jeśli chcesz przesłać je jako odpowiedź.
user1457323,

Odpowiedzi:


8

Przejrzałem niektóre zapisane pliki wyszukiwania w pakiecie aplikacji Findera i na przykład /System/Library/CoreServices/Finder.app/Contents/Resources/MyLibraries/myDocuments.cannedSearch/search.savedSearchużyłem takiego formatu do wykluczenia katalogów:

<key>FXScopeArrayOfPaths</key>
<array>
 <string>~/</string>
 <string>-Library</string>
 <string>-Music/iTunes</string>
 <string>-Documents/Steam Content</string>
 <string>~/Library/Mobile Documents/</string>
 <string>-com~apple~Keynote</string>
 <string>-com~apple~Pages</string>
 <string>-com~apple~Numbers</string>
</array>

Możesz więc wykluczyć podfoldery, dodając ciągi rozpoczynające się znakiem minus po pełnej ścieżce. Coś takiego -~/Librarywydaje się nie działać.

Możesz edytować zapisane pliki wyszukiwania, upuszczając je w edytorze tekstu. RawQueryDict:SearchScopesi FXScope:FXScopeArrayOfPathswydaje się, że domyślnie wyświetla te same ścieżki, ale po prostu edycja drugiego wydawała się wykluczać foldery przynajmniej w Finderze.


1
Być może coś tu odkryłeś. To wydaje się działać! Dzięki za zrozumienie tego. Zaoszczędziłeś mi dość bólu głowy - i prawdopodobnie niezliczonej ilości innych, którzy znajdą to pytanie w przyszłości.
user1457323,

Szkoda, że ​​nie da się tego zrobić bez edycji XML, ale tak, bardzo ładnie znaleziono :)
Cesium

Czy ktoś wie, czy nazwę folderu można dopasować niezależnie od ścieżki? to znaczy. zignoruj ​​podfolder / nospotlight w każdym folderze nadrzędnym, / folder1 / nospotlight, / folder2 / nospotlight ....
jb510

Mogę potwierdzić, że to działa, edytując pliki ~/Library/Saved Searchesw OSX 10.10.x
Ashutosh Jindal

2
Już nie działa w Sierra
DisplayName

16

Jeśli przytrzymasz optionprzycisk (+), aby dodać kryterium wyszukiwania stanie się (…) i Any/All/Noneblokiem. Ustaw to na Brak .

Jako kryteria wybierz Document Container. To nie będzie na liście domyślnej obok Name, Kinditp Zaznacz Other…, aby go wybrać z listy dodatkowych kryteriów, tak długo ma własną funkcję wyszukiwania : Wszystkie te atrybuty

Ustaw tę nazwę na nazwę folderu, który chcesz wykluczyć, używając tego is/contains/begins with/ends with, co uważasz za odpowiednie.

Wynik końcowy powinien wyglądać mniej więcej tak: wynik


1
To działa i powinna być wybrana odpowiedź. :) Dziękuję Ci.
Ronixus

1
To nie działa dla mnie na OSX 10.9.5
Nowa Aleksandria

Właśnie zameldowałem się w 10.10 [Yosemite] i wydaje się, że pozostaje niezmieniony. W tej chwili nie mam pod ręką maszyny 10.9 [Mavericks] do weryfikacji, ale nie pamiętam, żeby jej brakowało. Która część nie działa dla ciebie?
Jezioro

2
Możliwy powód, dla którego Document Containermoże nie być możliwe wykluczenie folderów: apple.stackexchange.com/questions/132860/... (To nie działa dla mnie w 10.8.5)
Ashutosh Jindal

1
Nie pracuje dla mnie w Sierra.
DisplayName

5

Chcę dodać, że jeśli „Kontener dokumentów” nie działa dla ciebie (taki jest mój problem), możesz ustawić folder wyszukiwania, aby włączał / wyłączał określone foldery.

Przepraszam, nie mam „przedstawicieli” do publikowania zdjęć, więc zrobię co w mojej mocy. To jest mój pierwszy post, więc nie krępuj się.

W mojej organizacji muzycznej chciałem, aby folder iTunes ukrywał błędne podfoldery. Oczywiście przeniesienie folderów z folderu iTunes nie było opcją, ponieważ spowodowałoby to rozbicie / przerazenie iTunes do ponownego utworzenia tych samych folderów. Oto jak to osiągnąłem, modyfikując powyższą metodę Lake'a:

 1. Przejdź do folderu iTunes, w menu Finder> Plik> „Nowy inteligentny folder”
 2. W początkowych kryteriów wyszukiwania wybierz Kind> is>Folder
 3. Podążając za tropem Lake, w menu rozwijanym utworzonym przez przytrzymanie optioni (+) wybierz Any of the following are true(dotyczy opcji włączania folderów) Aby zrezygnować z folderów, jak wspomniano powyżej, zmień „Dowolny” na „Brak”
 4. Ponieważ korzystam z folderów „Opting in”, zagnieździłem 5 kryteriów pod Anyopcją, która wyglądała tak (na przykład używane są rzeczywiste nazwy folderów):

Name is„Automatycznie dodaj do iTunes”
Name is„Muzyka”
Name is„MUZYKA DO DODANIA - FOLDER GŁÓWNY”
Name is„Wyniki TuneUp”
Name is„Tagowanie MusicBrainz”

Tak więc końcowy wynik jest taki, że kiedy kliknę Smart Search (dla mnie na pasku bocznym Findera), zobaczę tylko 5 folderów, które chcę, bez niszczenia wbudowanego układu folderów głównego folderu, w którym się znajdują.

Mam nadzieję, że to pomoże.


3
Witamy na stronie! Dziękujemy za poświęcenie czasu na szczegółowe opisanie rozwiązania. Jeśli uważasz, że zrzut ekranu mógłby pomóc, prześlij go do publicznej witryny udostępniania (np. Dropbox) i dodaj link do odpowiedzi lub w komentarzach. Ktoś o większej reputacji umieści to w twojej odpowiedzi.
nohillside

1

Obecnie nie sądzę, że da się to zrobić. Wygląda na to, że jest wiele osób, które próbują to zrobić, a Google je znajduje i nikt nie ma prawdziwej odpowiedzi (poza wyłączeniem prywatności) :(


0

Podczas wyszukiwania plików w wyszukiwarce możesz je wykluczyć, dodając minus przed kryteriami. Na przykład chcę wyszukać wszystkie pliki, które nie są plikami pdf, mogę napisać „Rodzaj jest -pdf”. Wydaje mi się, że to działa.


0

Jestem pewien, że znalazłem inny sposób na zrobienie tego.

Konfigurując inteligentny folder, użyj atrybutu wyszukiwania Raw Raw. Domyślnie nie ma tego w rozwijanym menu atrybutu wyszukiwania, więc musisz go znaleźć, klikając opcję Inne u dołu menu rozwijanego.

W polu wejściowym obok zapytania Raw wpisz:

kMDItemPath != "/Users/yourname/Documents/foldertoexclude" 

w którym tekst w cudzysłowie jest ścieżką do folderu, który ma zostać wykluczony, który można znaleźć w Get Info.


To nie działa dla mnie na OSX 10.9.5
Nowa Aleksandria

2
Naprawdę miałem nadzieję, że to zadziała, ale bez radości. Dokumenty mówią „[...], ale nie można ich używać w zapytaniu ani do sortowania wyników wyszukiwania”. ( developer.apple.com/library/mac/documentation/CoreServices/... ) z jakiegokolwiek powodu nigdy się nie dowiemy
dualed

-1

Zbyt cierpiałem na ten sam problem i znalazłem sposób, aby to zrobić.

Przejdź do System preferencji> Spotlight> Wybierz, a następnie wybierz kartę „Prywatność” i możesz dodać określone lokalizacje do wykluczenia w wyszukiwaniu Spotlight.

Próbowałem, to działa.


Tęskniłeś za tą częścią? „Dla jasności wiem, że możesz dodać foldery do listy„ Prywatność ”w preferencjach Spotlight, ale nie chcę dodawać tego folderu do tej listy - ponieważ nie chcę go wykluczać z całej przyszłości wyszukiwania, tylko te konkretne zapisane wyszukiwanie ”.
Jim L.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.