Otwórz określony adres URL w Fluid.app


14

Korzystam z Fluid.app na określonych stronach internetowych, takich jak narzędzie do śledzenia błędów lub Wiki. Jednak gdy otrzymam powiadomienie w wiadomości e-mail z tym adresem URL i kliknę go, otworzę stronę w domyślnej przeglądarce.

Czy istnieje sposób, aby zamiast tego otworzyć stronę internetową w Fluid.app?

PS: Patrzyłem na RCDefaultApp, ale nie mogłem znaleźć sposobu, aby to zrobić.

Odpowiedzi:


10

Miałem ten sam problem i napisałem trochę AppleScript, aby sobie z tym poradzić. Możesz znaleźć aplikację tutaj: https://github.com/biafra23/Default-Fluids

Musisz ustawić ten skrypt jako domyślną przeglądarkę. Można to osiągnąć za pomocą Safari: Menu -> Safari -> Preferencje -> Ogólne -> Domyślna przeglądarka internetowa

Źródło znajduje się w https://github.com/biafra23/Default-Fluids/blob/master/default_browser.app/Contents/Resources/Scripts/main.scpt

Zawiera takie sekcje:

if this_URL contains "facebook.com" then
 tell application "/Applications/Fluids/facebook.app"
  activate
  open location this_URL
 end tell
else if 
...
else
 -- default browser here
 tell application "/Applications/Firefox.app"
 activate
  open location this_URL
 end tell
end if

Musisz wprowadzić zmiany w zależności od konfiguracji za pomocą edytora AppleScript.

Nie jest tak wygodny jak choosyosx, ale jest bezpłatny.


Danke Dirk, za udostępnienie! To działa świetnie i właśnie tego potrzebowałem.
Kaj Kandler,

Odkryłem dzisiaj, że VLC 2.0.2 może otwierać adresy URL youtube (o ile nie są to https). Możesz mieć vlc otwarte adresy URL youtube.com/watch.
Dirk Jäckel

Małe ostrzeżenie tutaj - ten skrypt zepsuje domyślne otwieranie systemu operacyjnego plików .html lub dowolnego łącza, które zaczyna się od file:///. Funkcjonalność menu kontekstowego Dropbox i inne rzeczy, które polegają na lokalnych linkach, mogą w rezultacie ulec uszkodzeniu.
timshutes

8

Deweloper Fluid tutaj. Jedyny znany mi sposób to dodatkowe narzędzie, takie jak Choosy lub Browser Fairy (link do sklepu z aplikacjami).


1
+1 dla Choosy. Używam go do kierowania linków do Facebooka, Jiry, Google Readera i innych do aplikacji Fluid. Opcja Choosy pozwala tworzyć reguły dla adresów URL, które są przekazywane do wybranej instancji Fluid. Możesz także wybrać domyślną przeglądarkę dla linków, które nie pasują do reguły, lub wyświetlić listę przeglądarek do wyboru.
BiL Castine,

1
Minęły prawie trzy lata, odkąd to się wydarzyło, a Choosy nie wydaje się już być wspierany przez swojego programistę.
Jerry W.

1
@ jer-el: Browser Fairy (link do App Store) nie jest darmowy, ale wydaje się, że wykonuje swoją pracę (i został ostatnio zaktualizowany w marcu 2015 r.).
łódź do włosów
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.