Dlaczego exFAT jest taki wolny na Macu?


12

Próbowałem exFAT, aby korzystać z zewnętrznego dysku twardego zarówno w systemie Mac, jak i Windows, ale okazało się, że jest o wiele wolniejszy niż HFS +. Szybkość jest zauważalnie różna, gdy próbowałem przewijać filmy do przodu (ponad 4 GB).

W tym pytaniu zalecono exFAT .


Podczas uzyskiwania dostępu do woluminów sformatowanych exFAT za pośrednictwem aplikacji Java występuje także duża szybkość we / wy. Mamy doświadczenie z CrashPlan, który przenosi archiwa znajdujące się w exFAT około 5 razy wolniej niż archiwa przechowywane na woluminach HFS.
Pro Backup

Czy sformatowałeś dysk w systemie Windows lub Mac OS?
codingFriend1

Odpowiedzi:


11

exFAT to system plików zoptymalizowany pod kątem dysków flash , co oznacza urządzenia pamięci masowej bez ruchomych części, w których czasy wyszukiwania są stałe. Wygląda na to, że używasz go do mechanicznego dysku twardego - co powoduje niską wydajność, której doświadczasz.

Powinieneś sformatować dysk na HFS + lub FAT32 i używać exFAT tylko dla dysków półprzewodnikowych.

ref: http://en.wikipedia.org/wiki/ExFAT


Dlaczego tylko SSD? Czy obejmuje to dyski SSD, czy tylko dyski flash?
William

@William SSD (dyski półprzewodnikowe) to dyski flash (inaczej zbudowane z kart pamięci-flash zamiast dysku obrotowego z głowicą mechaniczną). W przypadku dysków twardych musisz poczekać, aż głowa znajdzie się w określonym sektorze, aby rozpocząć odczyt danych, ale dyski flash (SSD lub cokolwiek innego) odczytują prawie natychmiast. exFAT jest zaprojektowany do używania tego drugiego rodzaju sprzętu.
Alejandro Iván

@ AlejandroIván hmm Jestem pewien, że dyski flash nie mają takiej samej żywotności dysków SSD do odczytu i zapisu, ale może to być prawda. Więc jeśli exFat jest nowym Fat32, dlaczego to jest przeznaczone tylko do pracy z SSD?
William

@William to chyba prawda, ale ogólnie mówiąc, kiedy mówimy o napędach „flash”, mówimy o pamięci opartej na kartach pamięci, a nie dyskach obrotowych. exFAT jest o wiele potężniejszy niż FAT32, na przykład nie ogranicza cię do 2 GiB na plik, podobnie jak FAT32. Jest przeznaczony do pracy z dyskami SSD, ale może współpracować z dyskami twardymi (jest po prostu wolniejszy). Właściwie wolę używać exFAT na wszystkich moich urządzeniach wymiennych (w tym mechanicznym dysku twardym USB), ponieważ jest on kompatybilny z Windows (XP i nowszymi), Linux i macOS jako do odczytu i zapisu (prawdopodobnie instaluje niektóre pakiety w Linuksie, ale nic zbyt skomplikowanego).
Alejandro Iván

@ AlejandroIván Tak, ten sam powód, dla którego próbuję przekonwertować się na korzystanie z ExFat. Oto problem, który napotykam na apple.stackexchange.com/questions/270850/... możemy tam kontynuować dyskusję, jeśli masz jakiś pomysł
William
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.