Jak wpisać klawisz Escape na klawiaturze iPada?


22

Właśnie dostałem klawiaturę Zagg i świetnie nadaje się do pisania długich fragmentów tekstu na iPadzie. Ale dużą wadą jest to, że nie ma Escape ⎋klucza. Wszystkie klawisze w górnym rzędzie są mapowane na funkcje specyficzne dla iPada. Jest to złe w przypadku używania vima lub zdalnego do komputera z systemem Windows. Czy ktoś wie, jak zdobyć Escape ⎋klucz do pracy? A może jest lepsza klawiatura na iPada z Escape ⎋kluczem?


Czy z czystej ciekawości potrzebujesz klawisza Escape i co robi na iPadzie? Wiem, że przycisk wysuwania podnosi / obniża klawiaturę, a klawisze funkcyjne zarządzają jasnością, odtwarzaniem multimediów itp., Ale najwyraźniej nigdy nie używałem Esc.
Jason Salaz,

3
OP mówi, że jest do użytku podczas zdalnego przesyłania do innych systemów, aw szczególności wspomina VIM, który używa klawisza Escape, aby przełączyć się z trybu edycji na tryb poleceń. Zrozumiałe jest, że klawiatura iPada nie ma klawisza, ponieważ jest mało prawdopodobne, aby był używany, i dlaczego wiele aplikacji do zdalnego dostępu zawiera go jako dodatkową na klawiaturze ekranowej (która będzie ukryta, jeśli używasz klawiatury sprzętowej)
Kevin

Odpowiedzi:


25

Dać Ctrli [spróbować, że należy wysłać takie same jak ESC (ASCII 27).


1
@ShaneHsu działa idealnie dla mnie w terminalu (przejście do trybu poleceń) na OSX 10.8.3
tomaszkubacki

działa świetnie dla mnie z klawiaturą Logitech BT na iPadzie 4. generacji. Dzięki za wskazówkę.
JAMESSTONEco

Mam klawiaturę zagg z klawiaturą na iPada mini i ta odpowiedź jest dla mnie
świetna

1
działa na obudowie Smart Keyboard na iPada Pro - dzięki!
RCross

Mam klawiaturę Microsoft (składaną) i chcę używać klawisza Escape w safari. Czy jest na to sposób? Czasami używam vima w safari, z sharelatex lub leetcode. Daj mi znać, jeśli istnieje sposób. Ctrl + [nie działało dla mnie.
thenakulchawla

10

Spróbuj fn i kwadratowego przycisku (gdzie byłby klawisz Esc)


Działa w systemie Windows 7
Oleg

Wielkie dzięki za to. Działa to świetnie z moją klawiaturą Logitech. Szukałem tego od tygodni. Działa tak samo jak klawisz esc na komputerze Mac; tzn. uderza w przycisk Anuluj. Dzięki jeszcze raz!
Calion

Niesamowite. Mam Zagga na iPada mini, a fn + Home (tj. Kwadratowy klucz) zrobił to dla mnie.
Art Geigel

Nie działa na OSX :(
facundofarias

Działa to dla mnie na OS X z klawiaturą Targus Bluetooth, dzięki!
karni

3

Po wielu badaniach nie jestem w stanie znaleźć rozwiązania, aby uzyskać klucz do pracy. Moim rozwiązaniem było zwrócenie klawiatury Zagg i po prostu pobranie standardowej klawiatury bezprzewodowej ze sklepu Mac. Czuje się solidny i działa świetnie. Troszkę bardziej nieporęczny niż Zagg, ale uwielbiam, że działa z więcej niż tylko iPadem.


1
Jak to rozwiązanie :)
Koray Tugay

myślałem, że twoim rozwiązaniem będzie ponowna ocena twojego życia i dołączenie do klasztoru mnichów w Himalajach
Sonic Soul

2

Do rzeczy na poziomie powłoki używam aplikacji o nazwie Prompt do SSH na serwery, która ma ESC i inne powszechnie używane sekwencje klawiszy VI.

Wciąż szukam klawisza Escape do użycia z konsolą usług internetowych Amazon, gdy losowo wyświetla okno dialogowe przeglądarki „Proszę czekać ...”, które mówi także o naciśnięciu klawisza Esc, aby go zakończyć. Jak dotąd nie znam rozwiązania z Chrome ani Safari. Mogę używać klawiatury Mac, ale zwykle nie mam jej przy sobie.


2

Fn+ Home= Escape ⎋. Najłatwiejsza rzecz na świecie.


1
Czy dotyczy to klawiatury Zagg używanej przez pytającego, czy też jest to ogólna odpowiedź? Nie jestem pewien, czy klawiatury Zagg na iPady mają nawet klawisze FN / Home.
nohillside

1
Moja klawiatura zagg działa. fn + home równa się Esc. Jest to jednak niezręczne - bardzo duży zasięg i wymaga zdjęcia jednej ręki z klawiatury. To sprawia, że ​​nie jest idealny dla vima. Miałem zwyczaj pozostawania w trybie „wstawiania” i przesuwania kursora litera po literze za pomocą klawiszy strzałek. Niesamowicie nieefektywny, ale oszczędza energię psychiczną i niezręczność. Inny użytkownik polecił ctrl + [, który również działa i jest nieco łatwiejszy do pisania. Mam nadzieję, że na tyle łatwiej, że ćwiczę się z niego korzystać i przełączam tryby częściej niż ostatnio.
SherylHohman

0

Jeśli masz klawiaturę z „klawiszem klawiatury”, czwarty od lewej W górnym rzędzie klawiszy. Działa to podobnie jak klawisz Escape na innych klawiaturach.


0

Klawiatura Zaggkeys dla iPada mini działa dobrze z vimem.

Po uruchomieniu programu dotknij dwukrotnie środka ekranu, a następnie naciśnij, iaby przejść do trybu wstawiania.

Aby wyjść z trybu wstawiania i przejść do trybu poleceń, użyj znaku odwrotnego ukośnika. Można to uzyskać, przytrzymując fnklawisz i naciskając klawisz zawierający znaki ]\}i |na nim.

Nie ustaliłem, w jaki sposób umieścisz \znak w swoim tekście.


Działa na ultracienkiej klawiaturze Logitech (dla iPada mini). Ma osobny klawisz odwrotnego ukośnika, który działa jak Esc w Vimie. (Teraz muszę tylko wymyślić, jak wpisać odwrotny ukośnik.)
Mars,

0

Weź 3 palce i przesuń palcem w dół po ekranie i-pad. Spowoduje to wyświetlenie paska menu u dołu ekranu z przyciskiem ucieczki. Dotknij przycisku Escape na ekranie.


Musisz mieć jeden z tych i-padów Samsunga? Nie widzę czegoś takiego.
beroe

-1

Ctrl- [(Ctrl + lewy nawias kwadratowy) jest identyczny jak Esc. Używam Zagga z Galaxy Tab 10.1 i naprawdę go lubię.


1
Witamy, aby zapytać inaczej! To jest strona poświęcona produktom Apple, zobacz często zadawane pytania .
nohillside

Jako użytkownik zarówno iPada, jak i Galaxy Tab mogę potwierdzić, że ta odpowiedź odnosi się w równym stopniu do obu (głównie dlatego, że ta funkcja pochodzi ze wspólnego oprogramowania). Więc komentarz i downvotes wydawać niepotrzebnych kolana szarpanie
sehe

-2

Nie wiem, czy klawiatura Zagg ma taką Control, ale moja klawiatura na iPadzie ją ma, a jeśli tak Control- Czmusza Vima do wyjścia (przynajmniej na moim VPS).


5
Control-C to nie Escape
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.