Jak wyłączyć wewnętrzny wyświetlacz Macbooka Pro podczas korzystania z zewnętrznych monitorów


10

Mam MacBooka Pro 13 "z końca 2011 r. (Z systemem Lion - OS 10.7.4), którego używam z konfiguracją podwójnego monitora zewnętrznego. Mam dwa 21-calowe monitory LCD, których używam jako zewnętrznych monitorów. Jeden wykorzystuje wbudowany port Mini Display na Macbooku Pro, a drugi jest podłączony za pomocą przejściówki USB na DVI (Diamond DVILink).

Mam problem z 13-calowym wbudowanym wyświetlaczem Macbooka Pro. Chciałbym, aby pozostawał zamknięty i nieużywany (wolę dwa monitory o tej samej rozdzielczości), jednak nie mogę wyłączyć wyświetlacza w aplet preferencji wyświetlania. Nawet jeśli pokrywa Macbooka Pro jest zamknięta, system operacyjny nadal korzysta z wyświetlacza, mimo że logo Apple z tyłu wyświetlacza nie jest podświetlone. Próbowałem odsunąć ekran laptopa w preferencjach wyświetlania, ale kiedy „uśpiam” moją konfigurację, stwierdzam, że wszystkie otwarte aplikacje przechodzą na ekran laptopa. Utrudnia to zlokalizowanie okien aplikacji po wznowieniu ze stanu uśpienia.

Preferencje wyświetlania

Czy ktoś zna sposób na wyłączenie wbudowanego wyświetlacza laptopa, aby system operacyjny nie widział go, gdy używane są zewnętrzne monitory?


Czy zainstalowałeś jakieś oprogramowanie, które może uniemożliwić uśpienie wyświetlacza?
Gerry,

Nie, nie mam. Ponadto wyświetlacz „śpi”, gdy podświetlone logo Apple jest wyłączone z tyłu pokrywy.
webworm

Tylko dla wyjaśnienia. Mam zamkniętą pokrywę Macbooka Pro.
webworm

1
Logo Apple z tyłu jest oświetlone tym samym światłem, które oświetla wyświetlacz z przodu; brak światła z logo Apple oznacza po prostu, że światło jest wyłączone, tak jakbyś całkowicie obniżył jasność (aby ją wyłączyć). Nie oznacza uśpienia wyświetlacza, ponieważ wyświetlacz może (i nadal) aktualizuje się, dopóki nie zgaśnie światło.
iynque

Jak można wyłączyć wyświetlacz wewnętrzny, gdy pokrywa jest zamknięta?
webworm

Odpowiedzi:


8

Zmniejszenie jasności zgodnie z powyższym opisem wyłącza monitor w moim MacBooku Pro - model z połowy 2014 roku. Utrzymywanie otwartej pokrywy pozwala na lepsze odprowadzanie ciepła i ogranicza hałas wentylatora do minimum, więc jest to mój preferowany tryb pracy.


To wyłącza wbudowany wyświetlacz, ale nie zapobiega wędrowaniu do niego kursora. Czy „tryb z klapką” temu zapobiega?
Tianxiang Xiong

tak, „tryb klapki” całkowicie wyłącza wyświetlanie, więc mysz nie może do niego dotrzeć
Ciprian Tomoiagă

dodając jasności do tej odpowiedzi. wszystko to polega na wyłączeniu podświetlenia wyświetlacza wewnętrznego, gdy monitor jest nadal aktywny i korzysta z cykli CPU / GPU. to znaczy. nie najskuteczniejsze rozwiązanie. o wiele lepszym rozwiązaniem byłoby przełączenie Maca w tryb klapki, gdy wyświetlacz jest otwarty, co nie pozwala systemowi operacyjnemu rozpoznać wewnętrznego wyświetlacza i ma znacznie mniejsze obciążenie systemu.
ipatch

5

Powinieneś być w stanie zamknąć pokrywę i użyć myszy / klawiatury USB, aby obudzić komputer i używać tylko zewnętrznego wyświetlacza.

Interesujące jest to, że używasz również adaptera USB-grafcis. To oprogramowanie może mylić ten proces.

Proponuję po prostu użyć natywnych portów graficznych na początek i sprawdzić, czy możesz to zrobić, a następnie dodać adapter USB.


1
Być może trzeba początkowo usunąć oprogramowanie DisplayLink.
Thorbjørn Ravn Andersen

Być może masz prawo do oprogramowania DisplayLink. Być może będę musiał zapisać na Macbooka Pro z wieloma portami Thunderbird i / lub HDMI.
webworm

Wykonaj kilka eksperymentów przed wyciągnięciem wniosków
Thorbjørn Ravn Andersen

5

Używam bardzo naiwnego rozwiązania na Macbooku Air w połowie 2012 roku: zamiast używać trybu klapki (zamykanie pokrywy), po prostu wciskam przycisk jasności, aż do najniższego poziomu. Ku mojemu zaskoczeniu najniższy poziom wyłącza wewnętrzny wyświetlacz. Nie wiem, czy to działa w przypadku innych modeli, ale działa dobrze dla mnie.


3

Istnieje narzędzie, które pozwala wyłączyć wyświetlanie wewnętrzne: https://github.com/Eun/DisableMonitor .

Używałem go z powodzeniem w tym samym scenariuszu.

Oświadczenie: Nie jestem opiekunem, więc obawiam się, że nie będę w stanie zapewnić wsparcia w przypadku jakichkolwiek problemów. Proszę używać problemów z github.


2

W wersji 10.6 wcześniejszej wewnętrzny wyświetlacz pozostał wyłączony nawet po otwarciu pokrywy. Istnieje zmienna oprogramowania układowego, która przywraca to zachowanie:

sudo nvram boot-args="iog=0x0"

Nie wiem jednak, czy to pomogłoby w tym przypadku. Nie musisz ponownie uruchamiać się podczas zmiany konfiguracji wyświetlania.


Widziałem to w innych postach, ale tak naprawdę nie chciałem ponownie uruchamiać komputera za każdym razem, gdy przełączam się między zewnętrznym wyświetlaczem a wewnętrznym wyświetlaczem. Być może się mylę, ale czy nie powinien istnieć sposób całkowitego wyłączenia wyświetlacza wewnętrznego, gdy podłączony jest monitor zewnętrzny?
webworm

Potwierdzono współpracę z najnowszym komputerem Macbook Air (czerwiec 2012 r.). Aby zapełnić NVRAM przy następnym uruchomieniu, naciśnij: CMD-OPT-PR lub zresetuj za pomocą „sudo nvram -d boot-args”.

0

Mam MacBooka Pro Retina 13 pod koniec 2013 roku i zmniejszając jasność do końca, zdjąłem pokrywkę z dwoma zewnętrznymi monitorami podłączonymi jeden przez HDMI, a drugi przez port Thunderbolt. Ponieważ @Mikey powiedział, że zamykanie pokrywy i używanie zewnętrznych monitorów może powodować poważny problem z przegrzaniem na kolanach, to prawda i poprosiłem bezpośrednio o wsparcie Apple, aby się upewnić. lepiej pozwolić, aby był otwarty i korzystał z zewnętrznych monitorów.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.