Jakieś aplikacje na iPhone'a do mapowania w wysokiej rozdzielczości?


10

Staram się nagrywać ścieżki w znacznie lepszej skali niż jest to możliwe z GPS, ale mam nadzieję, że przy użyciu czegoś prostego i taniego, najlepiej iPhone'a. Rozdzielczość dla danych toru, których szukam, wynosi około 10-20 cm.

Lokalizacja toru, a nawet skala, nie jest tak ważna, jak drobne szczegóły kształtu toru.

To, co mam na myśli, jako idealne rozwiązanie, to aplikacja na iPhone'a, która używa aparatu w połączeniu z innymi czujnikami do rejestrowania śladu w podobny sposób, jak mysz optyczna wykrywająca ruch nad powierzchnią biurka.

Więc trzymaj telefon aparatem skierowanym w dół i idź ścieżką. Aplikacja śledziłaby ruchomą powierzchnię i ustalała, dokąd zmierza, używając żyroskopu i akcelerometru, aby pomóc w skorygowaniu przechylenia kamery. Używałby również żyroskopu i, w mniejszym stopniu, kompasu, aby poprawić i wykryć zakręty na torze. Wysokość telefonu nad ziemią nie wydaje mi się, żeby można go było wyczuć lub wywnioskować, ale można po prostu wejść i trzymać go ostrożnie na stałej wysokości. Dioda LED może być włączona, aby ułatwić wykrywanie przez cienie.

Jeśli zdarzyło ci się chodzić po torze, który zakończył się w miejscu, w którym się zaczął, możesz to zaznaczyć w jakiś sposób, aby zamknąć pętlę i spróbowałby to naprawić, jeśli końce się nie spotkają, a jeśli przeszedłeś długą drogę, być może ponad 50 metrów, mógłby także użyć danych GPS do kalibracji skali śladu, ale prawdopodobnie nie wnosi wiele do szczegółów geometrii śladu.

Czy coś takiego istnieje nawet w jakiejkolwiek formie na iPhone'a lub w inny sposób? Czy jest coś prostszego, np. Używa tylko żyroskopu / kompasu i metody pomiaru w stylu krokomierza?


Interesuje mnie też, czy jest coś takiego. Chciałbym zobaczyć zmianę wysokości i zakręty w BART Transbay Tube (podwodny tunel metra), gdzie (oczywiście) nie ma żadnego sygnału GPS.
Cajunluke

Obecnie szukam na 123dapp.com/catch, który wygląda na rozwiązanie mojego problemu. Nie sądzę, że pomoże to w mapowaniu metra.
Brendan Heywood

Nie wiedziałbym, że chcesz, aby aplikacja aparatu odtworzyła wolumin 3D na podstawie tego, jak opisałeś różne rzeczy. Jak działa aplikacja, którą połączyłeś powyżej, aby narysować ścieżkę o długości ponad 50 metrów?
bmike

Odpowiedzi:


2

Oczywiście nie ma żadnych popularnych aplikacji, które replikują Inercyjny system nawigacji, który opisujesz .

Artykuł w Wikipedii, który zamieszczam powyżej, ilustruje, że błędy integracyjne, które pojawiają się w tego rodzaju urządzeniach, narastają w czasie, a błędy setek metrów są możliwe już po godzinie pracy.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/88/Accuracy_of_Navigation_Systems.svg/500px-Accuracy_of_Navigation_Systems.svg.png

GPS byłby znacznie dokładniejszy niż obliczenia bezwładnościowe, biorąc pod uwagę ograniczenia i brak precyzyjnej kalibracji czujników żyroskopowych w urządzeniu z systemem iOS. Są one zaprojektowane do wykrywania dużych ruchów (10-25 stopni), a inne narzędzia, takie jak lokalizacja lasera lub echa, byłyby potrzebne do pomiaru ścieżki na rozpiętości 50 metrów z większą dokładnością, niż pozwala GPS.


0

M7 w nowym iPhonie 5S powinien zrobić dokładnie to samo. Nie wiem, czy są jeszcze jakieś aplikacje, które robią dokładnie to, czego szukasz, ale nowy sprzęt umożliwia taką funkcjonalność.

ARGUS - Motion and Fitness Tracker firmy Azumio wygląda na całkiem blisko.

Dodatkowo, jeśli nie możesz go znaleźć, zawsze możesz napisać własny!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.