Ograniczanie opcji Command + tab tylko do aplikacji znajdujących się w bieżącym miejscu


94

Edycja: Oryginalnie zaakceptowana odpowiedź nie jest już ważna dla Mavericks. Zgadzam się na to ze względów historycznych, ale wszyscy czytelnicy używający Mavericks powinni skorzystać z tej odpowiedzi i głosować za nią .


Domyślnie naciśnięcie + tabspowoduje wyświetlenie listy wszystkich otwartych aplikacji. Chciałbym, aby ta lista zawierała tylko aplikacje w bieżącej przestrzeni, lub przynajmniej dawała pierwszeństwo aplikacjom z oknami w bieżącej przestrzeni. Innymi słowy, chciałbym, aby OS X naśladował zachowanie większości menedżerów okien X w odniesieniu do ich obszarów roboczych / wirtualnych pulpitów.

Oto moje dość wyczerpujące wyjaśnienie, dlaczego chcę tego:

Mam automatycznego przełączania przestrzeniach niepełnosprawnych , a ja odwzorowane każdą przestrzeń do + space #skrót. Ogólnie rzecz biorąc, zazwyczaj mam jedną otwartą aplikację na przestrzeń, zmaksymalizowaną. Ponieważ tak naprawdę mam tylko kilka aplikacji otwartych w dowolnym momencie, lewą ręką mogę łatwo przełączać się między nimi. Problem polega na tym, że czasami mam dwa lub trzy okna z różnych aplikacji otwarte w tej samej przestrzeni ( np, Często mam czytnik PDF otwarty w tym samym miejscu, co moja przeglądarka internetowa). Załóżmy, że mam otwarty terminal w Space 1, a zarówno przeglądarka internetowa, jak i Preview otwarte w Space 2. Jeśli jestem w terminalu, a następnie zdecyduję, że chcę otworzyć stronę internetową, przełączam się na Space 2, gdzie przeglądarka internetowa ma skupiać. Następnie chcę zapoznać się z plikiem PDF otwartym w podglądzie, który znajduje się w tej samej przestrzeni, ale którego okno znajduje się za przeglądarką internetową. Jeśli jednak kliknę + tab, pierwszą opcją będzie zabranie mnie z powrotem do terminala w kosmosie 1 (ponieważ ostatnio skupiał się terminal). W najgorszym przypadku będę musiał przełączać wszystkie n otwartych aplikacji, naciskając kilkakrotnie + tab, aby przejść do podglądu. Chcę pierwszego trafienia do +tababy przejść do następnej aplikacji z oknami w bieżącej przestrzeni, tj . Preview.

Wiem, że używanie Exposé jest bardziej „Apple” sposobem radzenia sobie z tymi sytuacjami, ale chcę uniknąć sięgania po mysz. Wiem, że mogę także używać klawiszy strzałek, aby wybrać okno w Exposé, ale po raz kolejny to łamie mój mentalny model warstwowania okna, ustanowi pętlę poznawczej sprzężenia zwrotnego przy wyborze i będzie wymagał naciśnięcia klawiszy w najgorszym przypadku ( n ). O ile mi wiadomo, nie ma sposobu przełączania się do określonej aplikacji w bieżącym obszarze roboczym przy użyciu samej klawiatury.


Istnieje kilka pakietów, które oferują ulepszenia / zamiany wbudowanego przełączania aplikacji. Możesz rozważyć skontaktowanie się z twórcami jednego lub więcej z tych pakietów i poinformować ich, że będziesz zainteresowany przełączaniem spacji.
David Rouse,

Znam (choć nigdy nie używałem) Witch; czy są jeszcze inne, na które powinienem spojrzeć?
ESultanik,

Widziałem wzmianki o LiteSwitch i App Switcher, ale nie korzystałem z żadnego z nich.
David Rouse,

1
(to nie jest odpowiedź, raczej życzenie / rant!) Tak właśnie powinno działać: 1. OSX powinien ujawniać wiele „zestawów”, takich jak „wszystkie aplikacje”, „wszystkie aplikacje w bieżącej przestrzeni”, „wszystkie okna w bieżącej aplikacji”, „wszystkie karty w aplikacji” itp. 2. Kilka „ruchów” powinno być obsługiwanych, takich jak „następny / poprzedni w zestawie”, „numer w zestawie”, „poprzedni w historii” itp. Ten ostatni jest często brakujący poniżej poziomu aplikacji i jest niezbędny do przełączania się między nimi, np. Kilka różnych kart Teraz pozwól mi skonfigurować dowolną kombinację tych dwóch. Proszę, jeśli pracownik Apple czyta, spraw, aby tak się stało
Bobby Jack

Odpowiedzi:


44

control+ F4. Przełącza między aplikacjami w tej przestrzeni.
(Właściwie mam to zmapowane na control+ `; co jest łatwiejsze do zapamiętania, ponieważ jestem blisko cmd+ `; aby przełączać się między oknami aplikacji).

Aby zmienić skrót klawiaturowy, przejdź do preferencji klawiatury, skrótów klawiaturowych oraz klawiatury i wprowadzania tekstu. Jest to opcja „Przenieś fokus do aktywnego lub następnego okna”.

(Edytuj, aby naprawić skróty klawiaturowe; nie zdawałem sobie sprawy, że znak backstick się nie pojawiał).


3
Myślę, że muszę użyć CTRL + fn + F4.
Am1rr3zA

4
Myślę, że nie o to pytano. CTRL+ F4przełącza między oknami w bieżącej przestrzeni, ale pytanie dotyczyło przełączania między aplikacjami w bieżącej przestrzeni. Zwracam na to uwagę, ponieważ mam 2 aplikacje terminalowe i 1 aplikację Emacs otwartą w przestrzeni, i chcę łatwo przełączać się między oknami terminalu a aplikacją Emacs. Może zadam kolejne pytanie ...
dr Jeff Terrell

2
Ten skrót klawiaturowy nie jest już obecny w Preferencjach systemowych od Mavericks.
Cory Klein,

1
zauważam, że występuje problem, chyba że klikniesz okno aplikacji w nowym miejscu (jeśli przełączysz się na nowe miejsce i użyjesz skrótu, nastąpi powrót do poprzedniego miejsca)
dtc

1
Ciekawostka, dodaj shift do tej kombinacji klawiszy (lub cokolwiek, na co ją odwzorowałeś), a będziesz mógł przełączać się między otwartymi oknami w odwrotnej kolejności. Działa tak, jak działa teraz cmd + tab @tsusanka.
Mark Thomson

27

Yosemite

To zachowanie można przypisać do pożądanej kombinacji klawiszy w następujący sposób:

Preferencje systemowe> Klawiatura> Skróty> Klawiatura> Przenieś fokus do aktywnego lub następnego okna

Mavericks

^F4przełącza okna w bieżącym miejscu, ale może być konieczne uaktualnienie do Yosemite, aby odwzorować to zachowanie ^~.

Ale problem nadal można rozwiązać w następujący sposób:

Preferencje systemowe> Kontrola misji> Odznacz „Przełączając się na aplikację, przełącz się na spację z otwartymi oknami dla aplikacji”


1
I udało się odwzorować ^F4się ^~w Yosemite, więc może one ustalone, że błąd?
Glyph

9

Wiem, że Hyperswitch nie istniał, gdy zadawano to pytanie, ale jest nowoczesną odpowiedzią na to pytanie i jest znacznie lepszy niż hakowanie za pomocą Karabinera (dawniej KeyRemap4MacBook) i / lub walka z preferencjami systemowymi (ponieważ nie akceptuj dowolne mapowanie klawiszy dla każdego polecenia).

Proszę zobaczyć https://apple.stackexchange.com/a/127414 i głosować, jeśli uważasz, że HyperSwitch jest użyteczny.


1
Hyperswitch rozwiązuje dokładnie to , o co prosił @ESultanik. Cmd-Tab nadal jest tradycyjnym przełącznikiem aplikacji (z dodanym zrzutem ekranu aplikacji i miejsca, w którym się znajdują), a także alt- tab przełącza tylko między aplikacjami w bieżącej przestrzeni
hansaplast


2

Naciśnięcie ⌃F4zrobi to, o co prosisz, ale możesz dostać tunel nadgarstka.

Już po przeczytaniu twojego przykładu wydaje się, że tak naprawdę szukasz ⌘⇧⇥, który przełącza aplikacje w odwrotnej kolejności, zmniejszając w ten sposób liczbę naciśnięć na pół.

To prawda, że ​​nie jest to rozwiązanie na czas, ale myślę, że okaże się, że wynikiem ⌘⇥jest aplikacja, na której chcesz skupić się w 70% przypadków, i ⌘⇧⇥aplikacja, na której chcesz się skoncentrować w 28% przypadków.


1
Dla mnie ⌘⇥ ma rację w około 50% przypadków, a pozostałe 50% dotyczy log (1.5) podzielonego między inne aplikacje.
Sparr

Plus jeden za nadgarstek: DI sądzę, że Apple chce, aby programiści go dostali ... Założę się, że mają udziały w jakiejś firmie z branży medycznej zajmującej się chorobami ergonomicznymi :)
Srneczek


0

Możesz spróbować z Switché. Udają, że „Switché świetnie współpracuje z Spaces i jest w stanie wyświetlać odznaki z numerem spacji”. Ponieważ nie używam Spacji, nie mogę potwierdzić ani osłabić, ale warto spróbować.
Zobacz komentarze poniżej.


2
Spróbuj, ale pamiętaj, że switche ma naprawdę kiepską wersję demo. Ma wyskakujące okienko z prośbą o kupowanie co 3 lub 4 razy przy przełączaniu okien. Doprowadził mnie do szału w około 20 minut i odinstalowałem go.
Robert S Ciaccio

Switché pokazuje wszystkie otwarte aplikacje. Nie robi tego, czego żąda PO.

Hmm, nie pamiętam wielu ekranów nag, kiedy jakiś czas temu testowałem. Nie zasługuje więc na publikację. Zredagowałem swoją odpowiedź.
LudoMC,

0

Chociaż technicznie to nie odpowiada na pierwotne pytanie, ci, którzy szukają bardziej konfigurowalnego przełącznika aplikacji Cmd-Tab, mogą spojrzeć na SuperTab .

Oświadczenie: Kupiłem to i wydaje się, że jest dobrze zrobione.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.