Dlaczego Finder wykorzystuje 59 GB przestrzeni wymiany?


9

Moja nowa siatkówka MacBook Pro (z 16 GB pamięci RAM) ciągle otrzymuje ten komunikat „Twój dysk startowy Mac OS X nie ma więcej miejsca na pamięć aplikacji”. Mam 300 GB wolnego miejsca na dysku twardym i 16 GB pamięci RAM. To nie powinno się dziać.

Ale tak się dzieje, nawet jeśli nie używam aktywnie komputera Mac. Poszedłem na lunch, wróciłem i zobaczyłem: zbyt duże zużycie pamięci RAM59 GB wymiany.

Co się dzieje?


1
Czy mogę założyć, że próbowałeś zrestartować komputer?
Nathan Walker,

Tak, zrestartowałem komputer i naprawiłem natychmiastowy problem, ale w końcu pojawi się ponownie.
ashgromnies,

2
Jeśli odłączysz się od sieci, a następnie uruchomisz ponownie w trybie awaryjnym, czy Finder nie wymaga tyle pamięci RAM? Następnie (w razie potrzeby) powtórz ponownie po Time Machine i wszystkie dyski zewnętrzne zostaną odłączone. Może to być normalne zachowanie w zależności od pracy, jaką wykonałeś w Finderze, więc trudno jest ustalić, gdzie leży linia „zbyt dużej” pamięci RAM, dopóki nie określisz środowiska, w którym działa Finder. Jeśli nie masz nic przeciwko wbijaniu plików dziennika, uruchom sysdiagnoseFindera - będziesz mieć zrzut wszystkich przydziałów pamięci i wiele więcej do zbadania.
bmike

Brzmi jak dziwny błąd, ale jedynym możliwym rozwiązaniem, o którym mogłem pomyśleć, byłoby wypróbowanie czystej instalacji. Będę zainteresowany, aby zobaczyć, czy ktoś jeszcze tego doświadczył.
Nathan Walker,

1
Brzmi jak wyciek pamięci . powinieneś ponownie zaimportować go do Apple.
alpha_one_x86

Odpowiedzi:


7

Uważam, że jest to błąd w systemie OS X 10.7. Mam również siatkówkę MacBook Pro. Mój to 2.6 / 16/512 i zauważyłem, że było 0 stron, ale tworzony był bardzo duży plik wymiany (mój miał około 8 GB). Zamykanie aplikacji aktywnie zmniejszało wykorzystywaną przestrzeń wymiany. Ponownie nie zarejestrowano żadnych stron.

Sądzę, że ma to związek z plikiem obrazu uśpienia, który również znajduje się obok plików pamięci wirtualnej w / private / var / vm. Gdy parametr pmset hibernatemode jest ustawiony na 3 (ustawienie domyślne dla laptopów, zawieszanie pamięci RAM i dysku), obraz uśpienia jest zapisywany po uśpieniu. Właśnie dlatego te laptopy idą spać: zapisuje do 16 GB pamięci RAM na obrazie uśpienia.

Jednak zmiana tego ustawienia w taki sposób, że pamięć RAM włącza się w tryb uśpienia i NIE jest zapisywany obraz uśpienia, nie spowodowała nienormalnego wzrostu rozmiaru pliku wymiany. Podejrzewam, że obraz uśpienia jest w niektórych przypadkach zachowywany po uśpieniu i zachęca do tworzenia plików wymiany. Być może jest to nieprawidłowe zachowanie, które powoduje również niezwykle duże rozmiary plików wymiany, które widzisz.

Z manpage dla pmset , aby zmienić na NO zawiesić na dysk, działałbyś w terminalu:

sudo pmset -a hibernatemode 0

Aby usunąć obraz uśpienia (i odzyskać 16 GB na komputerze z 16 GB pamięci RAM), uruchom:

sudo rm /var/vm/sleepimage

Ponownie uruchamiam po tych operacjach, aby upewnić się, że nie ma w tym dziwności. Na każdym źródle zasilania możesz sprawdzić stan za pomocą:

pmset -g

Należy pamiętać, że w przypadku całkowitej utraty zasilania (bateria wyczerpuje się i nie jest podłączona) zawartość pamięci RAM nie zostanie zapisana na dysku twardym, co spowoduje utratę pracy. Dla mnie jest to niewielkie, ale skalkulowane ryzyko, ponieważ szybkość snu / czuwania w połączeniu z wielką żywotnością baterii i odzyskanym miejscem do przechowywania. Dodatkowo wydaje mi się, że udało się złagodzić ten problem, którego nie widziałem na żadnym innym laptopie Mac, którego posiadałem. Chciałbym, żebyśmy mieli te kontrolki baterii.


Myślę, że błąd został naprawiony. Przynajmniej nie widziałem, żeby tak się działo.
ashgromnies,

Mam najnowszą wersję ML na rMBP i nadal widzę ten problem.
Marc W

Nie jestem pewien, czy jest to błąd w systemie operacyjnym, tak samo jak działanie zamiany, gdy uruchamiasz inne oprogramowanie z przeciekami pamięci i nie uruchamiasz się ponownie na tyle, aby kontrolować pliki wymiany.
bmike

@bike Jestem skłonny się zgodzić, chociaż poprzednie wersje systemu operacyjnego nie miały tego problemu na innych komputerach. Nie widziałem też żadnych zweryfikowanych raportów o to specjalnie na non-Retina MacBook Pro działa ten sam system operacyjny, choć mogą one istnieć.
hodgkin-huxley,

2

Miałem ten problem z powodu błędu w Dropbox na moim MacBooku Pro 13 cali.

To była stara wersja Dropbox. Po zamknięciu Dropbox i zainstalowaniu nowej wersji (1.4.1 -> 1.4.17) mój problem został rozwiązany.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.