Zalecana czcionka o stałej szerokości dla podpowiedzi powłoki i środowiska Eclipse


11

Właśnie zainstalowałem OS X Lion i okazało się, że domyślne czcionki (Menlo i Monaco) są niewygodne dla podpowiedzi Shell i IDE Eclipse.

Czy istnieje dobra, uniwersalna czcionka o stałej szerokości do programowania w systemie Mac OS X?

Odpowiedzi:


21

Moimi osobistymi ulubionymi są pochodne Bitstream Vera Sans Mono, takie jak Menlo i DejaVu Sans Mono:

Espresso Mono nie ma kursywy, Mensch nie ma pogrubionych ani pochylonych twarzy.

Cousine and Liberation Mono to w zasadzie ta sama czcionka zaprojektowana przez Steve Mattesona. Kształty wszystkich znaków ASCII są obecnie identyczne, ale Cousine została wydana z licencją Open Font License (zamiast GPL v.2) dla czcionek internetowych Google. Są metrycznie kompatybilne z Courier New, ale bardziej przypominają bardziej kątowe wersje czcionek Vera Sans Mono. Jednak Liberation Mono ma obecnie więcej glifów (674) niż Cousine (216).

Droid Sans Mono to kolejna czcionka zaprojektowana przez Steve Mattesona. Obecnie ma glify na 898 znaków, ale nie ma pogrubionych ani pochylonych twarzy. Domyślna wysokość linii i szerokość znaków są większe niż w większości czcionek o stałej szerokości.

Inconsolata to czcionka o jednolitej przestrzeni z funkcjami humanistycznymi. Ma nachylone krawędzie i większą różnorodność szerokości niż większość czcionek o stałej szerokości.

PT Mono należy do tej samej rodziny co PT Sans. Jest lżejszy niż większość czcionek o stałej szerokości i ma wiele unikalnych detali na końcach pociągnięć.

Source Code Pro to nowa czcionka open source firmy Adobe. Ma małą wysokość x, duże odstępy między wierszami i szerokie płyty na małych literach i, l oraz t. Ma również dwupiętrowy g, taki jak Inconsolata.

Jeśli uważasz, że tekst wygląda na zbyt ciężki w systemie OS X, istnieje ukryta preferencja wyboru jaśniejszego stylu renderowania tekstu .


3

Idealną czcionką dla terminala jest stała czcionka 9x15, która jest dystrybuowana wraz z X11 we wszystkich systemach Linux. Możesz pobrać dostosowaną wersję dla Mac OS tutaj:

http://monkey.org/~marius/beautiful-fixed-width-fonts-for-osx.html

Pamiętaj tylko, aby ustawić prawidłowy rozmiar, tzn. Dla czcionki 9x15 jest to 15pt, 10x20 to 20pt i tak dalej. Ponadto odznacz „Tekst antyaliasu” w ustawieniach terminala, aby poprawnie wyświetlać pogrubiony tekst.

9x15 15pt wygląda następująco:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

W porównaniu do Monaco 14 pkt:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

W porównaniu do Anonymous Pro 16pt:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.