Jaki rozmiar śrubokręta jest potrzebny do tylnej obudowy MacBooka Pro z połowy 2012 roku? [Zamknięte]


3

Jaki rozmiar śrubokręta jest potrzebny do tylnej obudowy MacBooka Pro z połowy 2012 roku?

Zgodnie z porzuceniem iFixit, Philips „00” powinien być używany do „małych liter”. Czy małe litery są synonimem „tylnej okładki”?


Ponieważ w modelu występuje wiele zamieszania, przesłanie zdjęcia śruby z pewnością wyjaśniłoby wszystkim pytania, czy jest to potrzebne narzędzie pentalobe czy Phillips. Ponieważ tytuł mówi 2012, a ificit 2011, nie ma jasnego sposobu na odpowiedź. Dopasowałem tytuł pytania do przyjętej odpowiedzi i zamknąłem go, dopóki nie będziemy pewni, co jest.
bmike

@mike, cofnąłem twoją edycję, ponieważ ... Zarówno 13-calowy, jak i 15-calowy MacBook Pro z połowy 2012 roku mają śruby Philips na dolnej części obudowy, jednak 15-calowy MacBook Pro z 2012 roku z Retiną ma śruby Pentalobe. Ponieważ przyjęta odpowiedź pokaż śruby Philips to dobre założenie, że OP ma wyświetlacz inny niż Retina, a tym samym śruby Philipa. Ponadto nie sądzę, aby to pytanie zostało zawieszone, ponieważ ma akceptowaną odpowiedź, która ma 7 głosów pozytywnych
użytkownik3439894


@ user3439894 Czy edytowałbyś wybraną odpowiedź, aby wszystkie inne osoby wiedziały, że odpowiedź została udzielona? Z przyjemnością otworzę ponownie na podstawie Twojej dobrej edycji. Jestem ciekawy, dlaczego w powyższej edycji nie podałeś linku do poprawnego iFixitu (czy też 2011 i 2012 dzielą to samo
zburzenie w

1
@mike, czuję, że odpowiedź oznaczona jako zaakceptowana (zielona √) i ma 7 głosów pozytywnych, jasne jest, że pytanie jest udzielone. Również ponieważ w pierwotnym OP napisano „MacBook Pro w połowie 2012 roku” i nie wspominając o Retinie, jest to już jasne. Ponadto OP skomentował odpowiedź Eliasa Hedbäcka mówiąc: „Nie, śruby na tylnej okładce MacBooka Pro w połowie 2012 r. To śruby Phillips # 00”. Mimo linku do Teardown z 2011 roku powiedziałbym, że rok 2012 był poprawny i nie jest literówką, odkąd OP go powtórzył. IMO Zamieszanie dotyczy tych, którzy mają siatkówkę, nie zwracając uwagi na fakt, że OP nigdy nie stwierdził, że siatkówka.
user3439894

Odpowiedzi:


8

Tak.

Tylna pokrywa jest zabezpieczona śrubami Philips nr 00.

Uwaga:

Mała obudowa jest zabezpieczona dziesięcioma śrubami Phillips # 00.

Możesz zobaczyć dziesięć śrub na tylnej okładce:

  • po cztery na górze / na dole
  • po jednym z lewej / prawej strony

1

To pentalobe na siatkówce Macbooka Pro z połowy 2012 roku. Właśnie kupiłem zestawy wkrętaków Torx i Phillips w zależności od tego, jak to zrobić. Nie działa Phillips 00 ani Torx T6. Gdzie następnie znaleźć zestaw Pentalobe? Chcę tylko ulepszyć barana, a nie otwierać warsztatu.


Czy na pewno OP ma komputer Mac Retina? Pytanie łączy się z wyburzeniem bez siatkówki, podobnie jak zaakceptowana odpowiedź. Masz rację, że modele siatkówki potrzebują asymetrycznych / specjalistycznych sterowników, ale może to być edycja / przestroga dla wybranej odpowiedzi, a nie odpowiedź?
bmike

1

Mam 15-calową siatkówkę MacBooka Pro z połowy 2012 roku (A1398) i to zdecydowanie pentalobe. Phillips lub Torx NIE BĘDĄ działać.


Wydaje się, że jest tu wiele zamieszania i nie jestem pewien, czy kwestionariusz kiedykolwiek załaduje zdjęcie. Być może mógłbyś edytować swoją odpowiedź pokazując zdjęcia i określić, jak ustalić, który MacBook 2012 ma który.
bmike

Właściwie to edytowałem tytuł, ponieważ link do usuwania iFixit był modelem z 2011 r., A nie z 2012 r.
bmike

1
Zarówno 13-calowy, jak i 15-calowy MacBook Pro z 2012 roku mają wkręty Philipsa w dolnej części obudowy, jednak 15-calowy MacBook Pro z Retiną ma śruby Pentalobe. Ponieważ przyjęta odpowiedź pokazuje śruby Philipsa, dobrym założeniem jest to, że OP ma układ Retina wyświetlacz i stąd śruby Philipa
użytkownik3439894

-1

Śruby są pentalobami i nie powinny być mieszane przez Philips ani Torx. Jeśli użyjesz śrubokręta Torx, uszkodzisz śruby, aw najgorszym przypadku rozłożysz je płasko i nie będziesz w stanie ich odkręcić.

Więcej informacji na temat pentalobes: http://en.wikipedia.org/wiki/Pentalobe_screw


2
Nie, śruby na tylnej pokrywie MacBooka Pro w połowie 2012 roku to śruby Phillips # 00. Nie wiem o późniejszych modelach, wiem o tym :)
Emil Rasmussen
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.