Nie można wyłączyć „Naciśnij klawisz Opcja pięć razy, aby włączyć lub wyłączyć Klawisze myszy”


9

Apple pozwala użytkownikom, którzy czasami chcą używać klawiszy myszy, włączać / wyłączać, naciskając klawisz Option ( ) pięć razy. Używam Mayi, więc ciągle używam klawisza Option do manipulowania kamerą, a to użycie często uruchamia klawisze myszy. Niestety wyłącza to resztę mojej klawiatury (patrz strona Apple KB ) i nie mogę używać innych pomocnych skrótów. Oczywiście mogę go ponownie wyłączyć, ale denerwujące jest to, że muszę to robić wielokrotnie.

Poszedłem do odpowiedniego miejsca w Preferencjach systemowych, aby wyłączyć tę funkcję (Universal Access> Mouse & Trackpad), ale jest wyszarzona. Przeprowadziłem szeroko zakrojone poszukiwania i nie znalazłem nikogo z podobnym problemem.

Dlaczego tak się dzieje i jak mogę to zatrzymać?


Obecnie korzystam z komputera z systemem Windows i nie pamiętam dokładnej ścieżki, ale czy możesz opublikować zawartość com.apple.keyboard.plistlub com.apple.universalaccess.plist(lub coś podobnego; patrz uwaga powyżej)? Wierzę, że znajdziesz pliki ~/Library/Preferences/.
Matt

Oto, co znalazłem wokół nich: com.apple.universalaccess.plist zawierał tylko jedną rzecz, która mogłaby się przydać useMouseKeysShortcutKeys, a mianowicie typ boolowski ustawiony na TAK. Próbowałem to wyłączyć, ale ani okno Preferencji systemowych, ani klawisz opcji nie działają w ten sposób. Nic innego nie ma żadnego potencjału.
Timothy Mueller-Harder

Poza tym nie mogłem znaleźć klawiatury Plist. Zakładam, że ma jakieś alternatywne imię ...?
Timothy Mueller-Harder

Nie wiedziałem, czy jest to klawiatura czy uniwersalny dostęp. Co rozumiesz przez „wyłącz”? Czy ustawiłeś wartość na NIE, czy całkowicie usunąłeś linię?
Matt

Ustawiłem na NIE.
Timothy Mueller-Harder

Odpowiedzi:


1

Aby uniknąć edytowania listy odtwarzania lub wiersza poleceń, nadal możesz to zrobić w menu prefs.

Wybierz Preferencje systemowe> Preferencje dostępności> Mysz i gładzik> Opcje> Naciśnij pięć razy klawisz Opcja, aby przełączyć klawisze myszy "(1. opcja). Najpierw usuń zaznaczenie opcji" Ignoruj ​​wbudowany gładzik, gdy klawisze myszy są włączone ".


Ahh, cały czas było pod moim nosem!
Timothy Mueller-Harder

Dzięki!!! To samo tutaj. Te rzeczy są naprawdę denerwujące, a jeśli wpadniesz w tę pułapkę, masz poważne kłopoty! Nie wiedziałem, że coś takiego istnieje, i dokonałem ponownej instalacji systemu
operacyjnego,

Auć! miejmy nadzieję, że ponowna instalacja wyczyściła dla ciebie kilka innych rzeczy :)
Shawn Taylor

8

Zmień wartość useMouseKeysShortcutKeysna NOw „com.apple.universalaccess.plist”. Wierzę, że znajdziesz pliki ~/Library/Preferences/. Kiedy skończysz, nie zapomnij o ponownym uruchomieniu;)

Możesz to również zrobić za pomocą terminala, wpisując defaults write com.apple.universalaccess useMouseKeysShortcutKeys NOi naciskając enter. W tym celu mogą być potrzebne uprawnienia administratora.


2

Istnieje rzeczywiście opcja, aby wyłączyć to na stałe

Krok 0

Wyszukaj „Klawisze myszy” w centrum uwagi

Krok 1

krok 1

Krok 2

krok 2


0

Aby wyłączyć klawisze myszy, wybrałem preferencje systemowe


-1

Tym razem przejdź do ułatwień dostępu w preferencjach systemowych, a następnie myszy i panelu dotykowego, a następnie kliknij opcje i jest to pierwsza opcja


2
Może możesz napisać to jako kroki zamiast jednej linii.
Rob

„poszedłem w odpowiednie miejsce w Preferencjach systemowych, aby to wyłączyć,… ale jest wyszarzone”. Nie mam już problemu, więc jest dyskusyjny, ale twoja odpowiedź nie odnosi się do mojego pytania.
Timothy Mueller-Harder
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.