Jak mogę usunąć stare połączenia SMB?


11

Za każdym razem, gdy uruchamiam starego Maca Mini, pojawia się błąd wskazujący, że nie może połączyć się z udziałem SMB, który skonfigurowałem dawno temu:

Nieistniejący błąd połączenia SMB

Aby to pytanie można było znaleźć w Google, tekst tego komunikatu o błędzie jest następujący:

Połączenie nieudane

Serwer „PROSECCO.STUDY.LOCAL” może nie istnieć lub jest w tej chwili niedostępny. Sprawdź nazwę serwera lub adres IP, sprawdź połączenie sieciowe, a następnie spróbuj ponownie.

Chciałbym usunąć to połączenie, aby komputer Mac nigdy nie próbował połączyć się z udziałem Samby na innym (dawno wygasłym) komputerze, ale nie mogę znaleźć, gdzie to zrobić. Czy ktoś może mi powiedzieć, jak to zrobić? (Udział nie pojawia się w Finderze nigdzie, gdzie mogę go znaleźć i nie jest nigdzie pokazany poniżej System Preferences ... -> Networking -> Advanced...)

(Ten Mac Mini obsługuje system Mac OS X 10.6.8 i jest jednym z modeli, których nie można uaktualnić do wersji Lion).

Odpowiedzi:


11

To zależy od tego, jak zostało skonfigurowane do uruchomienia. Po uruchomieniu wybierz Idź> Połącz z serwerem> (kliknij pole rozwijane) i wybierz wyczyść ostatnie serwery, jeśli nie używasz żadnego. Następnie przejdź do Preferencji systemowych> Konta i sprawdź, czy coś jest skonfigurowane na karcie Pozycje logowania związane z serwerem i wyczyść. Uruchom ponownie i przetestuj. Jeśli tak będzie dalej, sprawdzę Macintosh HD> Biblioteka> LaunchDaemons pod kątem pliku związanego z zamontowaniem serwera.


W obszarze „Ostatnie serwery” nie było nic (i nie ma opcji „Wyczyść ostatnie serwery”), ale w zakładce Pozycje logowania System Preferences > Acounts, był taki z „Przedmiotem” MARKi „Rodzajem” Unknown. Usunąłem to, klikając -przycisk, a po ponownym uruchomieniu nie otrzymuję już błędu! Wielkie dzięki za Twoją pomoc.
Mark Longair

Nie mogę go usunąć dla siebie - prawdopodobnie z powodu dodanego profilu serwera, który nie jest już włączony. :(
cgseller

2
„Konta” to teraz „Użytkownicy i grupy”
linuxdan

7

Oto jak rozwiązałem ten problem - metodę spalonej ziemi - znajdź wszystkie pliki preferencji z nazwą serwera i usuń je.

Zamień nazwa_serwera na nazwę serwera, która wywołuje smutek, zastąp nazwę_pliku nazwą znalezionych plików preferencji:

 1. w terminalu:

  cd ~/Library/Preferences/
  sudo grep -R "server_name" .
  
 2. dla każdego zwróconego pliku:

  mv file_name ~/Desktop/
  
 3. uruchom ponownie

 4. cieszyć


2

Miałem ten sam problem i nie mogłem dowiedzieć się, z którym udziałem SMB związana była awaria. Żadna z odpowiedzi nie działała dla mnie.

Następnie sprawdziłem ustawienia wehikułu czasu . Został dezaktywowany, ale nadal miałem w nim dwie stare niewykorzystane akcje. Usunąłem je i myślę, że to rozwiązało problem.

(Początkowo sprawdziłem harmonogram wehikułu czasu , ponieważ uważałem go za problem. Doprowadziło mnie to do samego wehikułu czasu).


W moim przypadku problemem była także Time Machine. Po usunięciu mojego obecnego miejsca docelowego wehikułu czasu problem zniknął. Jestem także użytkownikiem harmonogramu wehikułu czasu.
Pete

0

Konfiguracje SMB użytkownika mogą zwykle znajdować się w:

~/Library/Preferences/nsmb.conf

1
Dziękuję za odpowiedź, ale obawiam się, że plik nie istnieje - w rzeczywistości find ~ -iname '*smb*'nic nie znajduje ...
Mark Longair

0

Idź do wyszukiwarki, idź dalej „cmd + strzałka w górę”, aż dojdziesz do tego ekranu

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy i wysuń.


0

Dla mnie problem polegał na tym, że „Enterprise Connect” przechował udostępniony dysk. Przejście do ikony Enterprise Connect -> Udostępnianie i usunięcie udostępnionego dysku rozwiązało mój problem.

Przeszukałem także udostępniony dysk w pęku kluczy i usunąłem przechowywane poświadczenia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.