Wycisz w OS X Mail


14

Gmail oferuje funkcję „wyciszenie”, która dyskretnie archiwizuje przyszłą wiadomość e-mail, która dotrze do wątku. Sprawia, że ​​wszystkie wątki odpowiedzi są o wiele przyjemniejsze w obsłudze.

Czy istnieje dodatek lub coś, co umożliwia takie zachowanie w programie Mail?


2
Jakieś wiadomości w tym wątku?
tomekfranek

Odpowiedzi:


7

Można to zrobić w magazynie Mail.app, ale zajmuje to kilka kroków.

Najpierw przejdź do Poczta » Preferencje… i na karcie Ogólne ustaw Dźwięk nowych wiadomości: na Brak .

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Następnie kliknij kartę Reguły .

Utwórz nową regułę.

Pod opisem wpisz Sound.

Ustaw regułę, która będzie stosowana, jeśli zostaną spełnione wszystkie warunki.

W przypadku każdego wątku, w którym nie chcesz odtwarzać dźwięku nowych wiadomości, wprowadź treść jego wiersza tematu (nie części Fwd: lub Re:) w polu Temat, a następnie nie zawiera .

Dla akcji ustaw opcję Odtwarzaj dźwięk na Dźwięk nowych wiadomości .

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ilekroć chcesz dodać wątek do listy wykluczeń, dodaj warunek.

Jeśli często dodajesz wątki do tej listy, proces ten można wykonać za pomocą skryptu - ale napisanie tego skryptu byłoby kolejnym pytaniem (które możesz opublikować, jeśli chcesz wybrać tę trasę).


5
Dzięki za odpowiedź, Danielu, ale nie martwię się słyszalnym dźwiękiem wydawanym przez wiadomości, gdy docierają do określonego wątku, ale po prostu nie widzę nowych wiadomości w wątku wyciszonym.
Edward Ocampo-Gooding,

@ EdwardOcampo-Gooding Czy chcesz, aby były oznaczone jako przeczytane? Jeśli tak, ta sama procedura, ale zmień ładunek - zamiast wszystkich , powiedz dowolny ; zamiast Nie zawiera powiedz zawiera ; zamiast Odtwórz dźwięk powiedz Oznacz jako przeczytane .
Daniel

1
Tak, właśnie o to mi chodzi. Czy istnieje skrót klawiszowy, który można nacisnąć w trybie zwykłym, aby dodać bieżący temat do reguły? Gdzie powinienem szukać, jeśli muszę napisać scenariusz tego rodzaju akcji?
Edward Ocampo-Gooding,

Możesz napisać pytanie na tej stronie, prosząc o taki skrypt :-)
Daniel

(Pracuję nad napisaniem takiego skryptu; jeśli opublikujesz pytanie z prośbą o AppleScript, aby oznaczyć wszystkie przyszłe wiadomości opatrzone konkretnym tematem jako przeczytane, mam nadzieję, że będę w stanie opublikować odpowiedź na to pytanie)
Daniel

6

Podam poprawną, ale bez odpowiedzi: Nie, nie jest to możliwe.

Funkcja wyciszenia w Gmailu jest własnością Gmaila. Nawet jeśli Apple zdecydowało, że chce dodać możliwość korzystania z tej funkcji, nie sądzę, że Gmail i tak udostępnia ją przez IMAP.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.