Jak mogę zsynchronizować iPhone'a z nowym komputerem bez usuwania go?


22

Z jakiegoś powodu Apple nałożyło najbardziej absurdalne ograniczenie, w którym jedynym sposobem na synchronizację iPhone'a (lub innego urządzenia iDevice) z innym komputerem jest jego usunięcie . Nie sprawdziłem z pierwszej ręki, czy ten proces kasuje cały iPhone, ponieważ oczywiście boję się go wypróbować.

Długo więc przeszukiwałem sieć, próbując znaleźć sposób obejścia tego absurdalnego (i sztucznego) ograniczenia. W ciągu kilku dni spędziłem dosłownie godziny i ostatecznie znalazłem kombinację stron internetowych, które w końcu pozwoliły mi zrobić to, czego potrzebowałem. Podsumuję tutaj kroki dla innych, którzy uderzyli się w głowę nad tym.

Odpowiedzi:


21

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że iTunes używa unikalnego „Trwałego identyfikatora biblioteki”, aby zidentyfikować parowanie urządzenia iDevice z instalacją iTunes. Ten 16-cyfrowy szesnastkowy identyfikator jest przechowywany zarówno na urządzeniu, jak i na komputerze, z którym jest sparowany. iTunes generuje nowy identyfikator, gdy jest zainstalowany (a dokładniej, kiedy buduje swoją bibliotekę). Jeśli podłączysz iPhone'a, który ma inny trwały identyfikator niż kopia iTunes zainstalowana na tym komputerze, pojawi się powyższe okno dialogowe z ostrzeżeniem.

Jednak jedyną rzeczą, która stoi na twojej drodze, jest ten cholerny uparty dowód. Aby wszystko działało sprawnie, musimy zhakować instalację iTunes, aby sądzić, że jego identyfikator jest taki sam jak na naszym iPhonie.

Aby to zrobić, najpierw musimy dowiedzieć się, jaki jest stały identyfikator naszego telefonu. Jest tu kilka opcji, w zależności od tego, czy masz oryginalną zsynchronizowaną kopię iTunes.

Krok 1: Uzyskanie trwałego identyfikatora

Jeśli nadal masz oryginalną instalację iTunes, z którą jest zsynchronizowany iDevice, możesz pobrać trwały identyfikator z pliku „iTunes Music Library.xml” w katalogu iTunes. Wystarczy wyszukać tag „Trwały identyfikator biblioteki”.

Jeśli nie masz już dostępu do poprzedniej instalacji (jak w moim przypadku), musisz uzyskać identyfikator z samego iPhone'a. Na szczęście istnieje sprytny sposób na zrobienie tego bez konieczności jailbreakowania telefonu. [Jeśli twój telefon jest już zepsuty, możesz go odczytać z jednego z plików .plist w katalogu iTunes w telefonie.]

Sztuczka polega na tym, że musisz wykonać kopię zapasową telefonu za pomocą iTunes, a następnie przekopać się do plików kopii zapasowych, aby znaleźć trwały identyfikator. Na szczęście iTunes umożliwia wykonywanie kopii zapasowych bez synchronizacji, dzięki czemu możesz wykonać kopię zapasową iPhone'a na dowolnej kopii iTunes.

Niestety identyfikator nie jest wyraźnie widoczny w plikach kopii zapasowej. Musisz użyć darmowego skryptu internetowego, aby określić swój trwały identyfikator na podstawie przesłanego pliku Info.plist.

Pełna instrukcja znajduje się na tej stronie .

Teraz, gdy masz już trwały identyfikator biblioteki, musisz oszukać instalacje iTunes, aby pomyślał, że ten identyfikator jest w rzeczywistości jego identyfikatorem.

Krok 2: Zmiana trwałego identyfikatora iTunes

iTunes przechowuje trwały identyfikator w dwóch miejscach, aby zmiana była trudniejsza: raz we wspomnianym pliku „ iTunes Music Library.xml ” i raz jeszcze w pliku „ iTunes Library.itl ”, który jest plikiem binarnym plik i znacznie trudniejsze do edycji.

Chociaż można (lub przynajmniej było) edytować plik binarny i skłonić go do zaakceptowania zmiany, nie udało mi się go uruchomić, więc nie polecam zawracać sobie głowy, ponieważ istnieje łatwiejszy sposób nie wymaga tego.

Najpierw wykonaj kopię zapasową dwóch wyżej wymienionych plików. Następnie otwórz plik xml i wklej do trwałego identyfikatora biblioteki uzyskanego w kroku 1 nad istniejącym identyfikatorem w <Library Persistent ID>znaczniku i zapisz.

Teraz utwórz pusty plik i nadaj mu nazwę „iTunes Library.itl”. Nie zadziała, jeśli po prostu usuniesz lub zmienisz nazwę pliku. iTunes musi myśleć, że został uszkodzony, a nie po prostu zniknął.

Teraz, kiedy uruchomisz iTunes, zobaczy „uszkodzony” plik biblioteki i odbuduje go za Ciebie z pliku xml, który zawiera twój nowy trwały identyfikator.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, po kilku minutach odbudowywania pliku biblioteki (pamiętaj, że jeśli masz dużą bibliotekę, pamiętaj), powinieneś być w stanie podłączyć iPhone'a i zsynchronizować się tak, jakby nic nie było źle świat!

Aby uzyskać więcej informacji (w tym jak znaleźć katalog iTunes na komputerze), przeczytaj tę stronę .

Powodzenia!


To mi nie zadziałało. Zrobiłem dokładnie tak, jak wspomniano, iTunes uznał, że plik itl jest uszkodzony i „go odbudowano”, ale nie z zawartości mojego iPhone'a. Synchronizuje wszystko teraz, ale straciłem całą muzykę i większość aplikacji. Teraz przywracam dane z kopii zapasowej.
Helder S. Ribeiro,

Kopia zapasowa, o której mówiłem, została wygenerowana przez „odzyskujący” iTunes przy pierwszym otwarciu. Najwyraźniej wystąpił błąd podczas generowania obrazu kopii zapasowej, o którym powiedział mi tylko, gdy próbowałem go odzyskać. Więc i tak utknąłem przy odbudowie mojego iPhone'a :( Może tworzenie kopii zapasowej na iTunes bez manipulacji i używanie metody Tony'ego Telleza może działać dla innych.
Helder S Ribeiro

Na pewno nie powinieneś nic tracić z tej metody. To był właśnie cel robienia tego w ten sposób. Również plik biblioteki iTunes jest odbudowywany na podstawie biblioteki komputera, a nie telefonu, ale później powinien umożliwić synchronizację z telefonem.
devios1

To całkiem słodkie rozwiązanie!
Django Reinhardt

2
@chaiguy Sir, jesteś inteligentny i przystojny. Niech wszystkie twoje plany staną się zwycięstwem, a wszyscy twoi wrogowie padną przed tobą.
Daniel Lucraft

4

Z założenia iPhone synchronizuje zawartość iTunes z jednym komputerem na raz. Każda próba synchronizacji takiej zawartości z drugim komputerem spowoduje, że WSZYSTKIE treści iTunes zostaną najpierw usunięte z telefonu, a następnie zastąpione treściami z drugiego komputera. Jest to funkcja projektowa i nie można jej zastąpić. Ponieważ wymieniłeś komputer lub dysk twardy, Twój telefon będzie postrzegał to jako „nowy” komputer. Synchronizacja zawartości iTunes jest jeden ze sposobów: komputer do telefonu. Jeśli masz zdjęcia zsynchronizowane z telefonem iPhone lub muzykę zgraną samodzielnie, najpierw musisz skopiować je z telefonu iPhone za pomocą oprogramowania innej firmy, takiego jak TouchCopy , zanim zrobisz cokolwiek innego, ponieważ Apple nie przewiduje tego . Po wykonaniu tej czynności wykonaj następujące czynności w podanej kolejności:

  1. Wyłącz automatyczną synchronizację, gdy iPod / iPhone jest podłączony w iTunes> Preferencje> Urządzenia (w menu Edycja, jeśli używasz systemu Windows).

  2. Upewnij się, że masz jeden kontakt i jedno wydarzenie w obsługiwanych aplikacjach na twoim komputerze (iCal i książka adresowa na komputerze Mac, książka adresowa systemu Windows lub Outlook, jeśli używasz systemu Windows). Te wpisy mogą być fałszywe, nieważne, ważne jest to, że te programy nie są puste.

  3. Podłącz telefon, uruchomiony iTunes, nie synchronizuj w tym momencie.

  4. Sklep> Autoryzuj ten komputer.

  5. Plik> Przenieś zakupy . Przeczytaj także tutaj: http://support.apple.com/kb/HT2519

  6. Kliknij telefon prawym przyciskiem myszy w lewym panelu urządzenia i wybierz „Resetuj ostrzeżenia”.

  7. Kliknij ponownie prawym przyciskiem myszy i wybierz „Kopia zapasowa”.

  8. Kliknij ponownie prawym przyciskiem myszy i wybierz „Przywróć z kopii zapasowej”, wybierz właśnie utworzoną kopię zapasową. Gdy pojawi się monit o utworzenie kolejnej kopii zapasowej, odrzuć. Uwaga muzyka nie jest częścią kopii zapasowej iTunes i należy ją przywrócić jak wyżej.

  9. Po tym MUSI nastąpić synchronizacja w celu przywrócenia zawartości iTunes, którą wybierzesz z różnych kart. Pojawi się wyskakujące okienko dotyczące twoich kontaktów i kalendarzy z prośbą o scalenie lub zastąpienie, wybierz „Scal”.

Twój telefon powinien wyglądać tak jak na początku, bez utraty danych.


3

Jest łatwiejsza metoda. Dużo łatwiej. Anuluj to okno. Twój iPhone pozostaje zamontowany w iTunes. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz kopię zapasową. Po zakończeniu tworzenia kopii zapasowej odłącz iPhone'a i podłącz go ponownie. Następnie pozwól mu usunąć iPhone'a i przywrócić go z kopii zapasowej.


Słyszałem, że tworzenie kopii zapasowej w rzeczywistości nie tworzy kopii zapasowej wszystkich danych (np. Danych aplikacji) w telefonie, co oznacza, że ​​możesz przywrócić zdjęcia i muzykę, ale stracisz wiele innych danych.
devios1

Jeśli czegoś brakuje, przywróć dane z tej samej kopii zapasowej po raz drugi.
Tony Tellez

Czy ta druga metoda (usuwanie, odzyskiwanie z kopii zapasowej, być może odzyskanie z kopii zapasowej ponownie) została przez kogoś zweryfikowana? Czy wszystko , w tym aplikacje i ich kolejność na ekranie głównym, jest przywracane poprawnie?
Helder S. Ribeiro,

1
Oczywiście wszystko zostało przywrócone. Jest to ta sama kopia zapasowa, z której korzystasz, jeśli Twój iPhone przestaje działać i trzeba go zresetować. Lub jeśli aktualizujesz do wersji beta iOS.
Django Reinhardt

2
Oto artykuł Apple na temat przesyłania danych na nowe urządzenie: support.apple.com/kb/HT2109
Django Reinhardt
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.