Czy możesz zapobiec ponownemu ładowaniu stron przez przeglądarkę iPhone?


16

Dojeżdżam do pracy metrem, więc oznacza to 20-minutowy odcinek braku internetu.

Aby dać mi coś do zrobienia, często otwieram kilka stron internetowych, powiedzmy 3 lub 4, zanim jestem offline, więc mogę je czytać, gdy nie mam sygnału.

Jeśli sprawdzę moje strony tuż przed utratą sygnału, będą się one doskonale wyświetlać, a ikona Internetu nie będzie wyświetlana, dlatego myślę, że nie ładuję się ponownie, gdy sprawdzam.

Po utracie internetu czasami moje strony internetowe wyświetlają się dobrze, innym razem próbują przeładować.

Czy istnieje sposób, by nie ładowały się ponownie, abym mógł je przeczytać?

Jakieś inne alternatywy?


4
Jeśli to jakaś pociecha, iOS 6 będzie oferować listę czytania offline dla takich sytuacji.

7
Gdyby tylko ktoś stworzył aplikację do tego rodzaju czytania offline podczas dojazdów do pracy ... ;-)
bmike

Odpowiedzi:


9

Opisane zachowanie wydaje się być ograniczeniem przeglądarki mobilnej Safari. Inni użytkownicy narzekali na zachowanie automatycznego odświeżania Safari Mobile w kilku postach na forum społeczności Apple.

Ten post iFans zawiera wyjaśnienia i potencjalne rozwiązania:

To nie jest cecha ... To ograniczenie.

MobileSafari utrzymuje pamięć podręczną witryny tylko w pamięci RAM, a zatem, gdy zabraknie pamięci RAM, automatycznie zniszczy całą stronę, wymuszając odświeżenie , ukrywając się jako funkcja automatycznego odświeżania. W każdej chwili możesz otworzyć maksymalnie 3 strony ... Nawet iPhone 4 z podwójną ilością pamięci RAM może przechowywać tylko 5 stron.

Możesz wypróbować przeglądarkę innej firmy, która ma buforowanie offline , a to naprawi sytuację. Lub alternatywnie, użyj modu wymiany plików, który opublikowałem na forach jailbreak, i powinien on również działać.

O ile mi wiadomo, te przeglądarki innych firm mają buforowanie stron offline:

  • iCab Mobile (obsługuje również zakładkę współbieżną, co oznacza, że ​​możesz przeglądać strony internetowe podczas słuchania muzyki na youtube, jest to mój ulubiony)
  • Atomowa przeglądarka internetowa (wiele przydatnych funkcji, ale interfejs jest nieco dziwny)
  • Mercury (fajna przeglądarka, która wygląda jak zmniejszona wersja stacjonarnego Safari)

Wygląda na to, że masz następujące opcje:

  • Użyj mod jailbreak, aby zwiększyć rozmiar pliku wymiany (mam nadzieję, że zwiększy liczbę stron, które mogą być przechowywane)
  • Użyj przeglądarki innej firmy, która obsługuje buforowanie offline

10

Mobile Safari usuwa karty z pamięci, gdy otrzyma ostrzeżenie o niskim poziomie pamięci z systemu operacyjnego. Ze względu na wydajność iOS nie stronicuje na dysk, więc gdy coś zostanie przeniesione z pamięci, zniknie, jeśli nie zostanie zapisane. Powodem, dla którego musisz ponownie załadować strony, jest to, że inne zadania na twoim iPhonie (inne aplikacje lub nowe karty przeglądarki) wykorzystują pamięć, więc Safari wykasowuje starsze karty z pamięci, a kiedy wrócisz do nich, trzeba je ponownie -dowloaded.

Jest to zachowanie systemu i nie można go zmienić. Istnieje jednak kilka aplikacji służących do zapisywania stron do czytania w trybie offline. Osobiście polecam Instapaper - bardzo dobrze zaprojektowany, aktywnie utrzymywany przez świetnego niezależnego programistę, a usługa integruje się z wieloma innymi aplikacjami, dzięki czemu możesz między innymi zapisywać linki od większości klientów RSS i Twitter.

Podstawową przesłanką jest to, że kiedy otwierasz stronę, którą chcesz przeczytać później, używasz bookmarkletu, aby zapisać stronę w Instapaper. Następnie otwórz aplikację, a ona pobierze ładnie sformatowaną wersję zapisanych stron, zawierającą tylko tekst i zdjęcia, do przeczytania dla Twojej wygody. Ma wiele innych funkcji, w tym zapisywanie pozycji w artykule i synchronizowanie jej z innymi klientami Instapaper, których używasz. Wysoce polecany.


3

Dam ci prawdziwą naprawę, jak powstrzymać iPhone'a przed ponownym ładowaniem stron internetowych. Próbowałem już wszystkiego, ale nie ma prawdziwej poprawki w Safari. Możesz jednak instalować przeglądarki takie jak Mercury itp. Problem z takimi przeglądarkami polega na tym, że nie są one tak dobre jak Safari czy Opera Mini. Ale ostatnio poznałem jedną funkcję w Opera Mini, w której można zatrzymać ponowne ładowanie stron internetowych i oszczędza to ogromne ilości danych. Zdecydowanie polecam spróbować.

Krok 1. Zainstaluj przeglądarkę Opera Mini ze sklepu App Store (działa tak samo, jak działa przeglądarka Safari)

Krok 2. Otwórz przeglądarkę, a na środku znajdziesz znak „O” - kliknij znak „O”.

Krok 3. Na górze znajdziesz „Włączone oszczędności”, kliknij go. Znajdziesz tam trzy tryby Opera Mini:

  1. Opera Mini
  2. Opera Turbo
  3. Poza

Krok 4. Przejdź do Opery mini.

Poleciłbym również, aby pozostawić włączony tryb zawijania tekstu w „ustawieniach zaawansowanych” na karcie „układ”.

Aby zwiększyć prędkość, wyłącz telefon na 2-5 minut.


1

Lista lektur Safari zapisuje wszystko do czytania w trybie offline, więc możesz użyć tej funkcji do każdej strony, którą pobierasz i nie od razu czytać.


1
Czy mógłbyś być bardziej konkretny na temat tego, jak może to pomóc chollida?
Alex

@alex to była zwięzła odpowiedź, ale czy naprawdę nie trafiłeś w sedno? Każdy może edytować coś dla zachowania formy i przejrzystości - szczególnie, gdy nowy użytkownik może nie być świadomy typowej zwięzłości lub werbalizmu.
bmike

1
@bike Tym razem tak naprawdę nie zrozumiałem sensu. Może nie jestem przeciętnym czytelnikiem ani nie jestem mu bliski, ale jeśli nie rozumiem odpowiedzi, pytam o nią, która moim zdaniem jest dozwolona zgodnie z zasadami. :)
Alex

Słusznie. Powinien to być OP, który jasno wyjaśnia ich zamiary, a ty podniosłeś konstruktywny komentarz, który należy pochwalić - przepraszam, jeśli moje słowa nie trafiły poprawnie w cel.
bmike

0

Wolę ReadItLater (teraz nazywany Pocket) od Instapaper, ale oba są dobre. Chciałbym, aby ktoś napisał łatę jailbreak na mobilne safari, aby umożliwić buforowanie stron na dysku, ale do tego czasu chyba spróbuję rtęci i icab. Dziękuję wszystkim.


0

Rób zrzuty ekranu tego, co chcesz przeczytać. Nie będziesz wtedy mieć żadnych problemów z przeładowaniem.

Oczywiście będziesz musiał zmieścić całą treść tego, co chcesz przeczytać na ekranie.


W porównaniu z użyciem instapaper lub rtęci jest to (by ująć to jak najładniej ) podoptymalna odpowiedź.
user1556373,

Niekoniecznie. Instapaper i przyjaciele wymagają połączenia online, aby pobrać / pobrać zawartość, zrzut ekranu trafia bezpośrednio do rolki aparatu. W zależności od konkretnych potrzeb i planu taryfowego może to być preferowana trasa.
nohillside

0

Na prośbę członka znajduje się odpowiedź na stronie, do której prowadzi moja oryginalna odpowiedź:

W przeglądarce Safari lub innej aplikacji przeglądarki dotknij i przytrzymaj fragment tekstu (pojedyncze słowo lub litera jest w porządku), a następnie oderwij palec od ekranu. Słowo lub litera zostaną wybrane i pojawi się znajomy wyskakujący komunikat „Kopiuj | Zdefiniuj”. Dotknij „Zdefiniuj”, a pojawi się ekran z definicją słowa lub z informacją, że nie można znaleźć definicji. Teraz niedotknij niczego innego; nie „Gotowe”, „Szukaj w Internecie” ani nic innego. Teraz naciśnij przycisk Początek (tj. Ten w dolnej części przedniego panelu iPhone'a z kwadratem). Nastąpi powrót do odskoczni ze wszystkimi ikonami aplikacji i stamtąd możesz zrobić wszystko, co chcesz. Następnie kliknij ikonę przeglądarki, w której byłeś, i wrócisz do niej. Ekran definicji obejmujący okno przeglądarki nadal będzie dostępny. Dotknij „Gotowe”, a ekran zniknie. Błogosławione, otwarte okna przeglądarki nie zostaną ponownie załadowane.


0

Jeśli nie chcesz pobierać przeglądarki lub aplikacji innej firmy i przeglądaj w Safari.

Możesz do tego użyć Noosfeer. Jest przeznaczony do użycia w dowolnej przeglądarce i działa w trybie offline. Plus, interfejs użytkownika / UX jest zoptymalizowany do odczytu na dowolnym ekranie.


-1

Dzisiaj przypadkowo odkryłem sposób na powstrzymanie tego irytującego zachowania, mimo że nie kwalifikuje się to jako prawdziwa poprawka, jest to metoda tłumienia tego zachowania poprzez podejmowanie prostych działań za każdym razem przed wyłączeniem z Safari lub innej przeglądarki. Nie jest to idealne, ale daje kontrolę (w końcu) przeglądarki, dzięki czemu zachowanie jest tłumione. Link do odpowiedzi znajduje się tutaj:

https://discussions.apple.com/message/25254749#25254749


1
-1 Linki nie są odpowiedziami. Proszę zamieścić właściwą odpowiedź tutaj, ponieważ Twój link może nie zawsze być prawidłowy. Zobacz Provide context for linkssekcję FAQ
Fałszywe imię

-2

Wyłącz „otwieraj nowe karty w tle” w ustawieniach / safari. To rozwiązuje problem

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.