Time Machine wciąż prosi o utworzenie nowej kopii zapasowej?


24

Za każdym razem, gdy tworzenie kopii zapasowej się kończy, otrzymuję ten komunikat -

„Time Machine zakończył weryfikację twoich kopii zapasowych. Aby zwiększyć niezawodność, Time Machine musi utworzyć dla ciebie nową kopię zapasową ”.

Tworzę kopię zapasową dysku Lacie Network Space 2 za pośrednictwem Wi-Fi.

Czy ktoś wie jak to naprawić?


Kiedy zaczęła się ta wiadomość? Na przykład po aktualizacji do Lion?
GEdgar

Nie przypominam sobie aktualizacji jakiegokolwiek oprogramowania, gdy zaczęło się ono wyświetlać.
user20236,

Wszelkie rozwiązania tego problemu?
adib

Obecnie widzę ten problem z systemem 10.8.2 z przewodowym połączeniem z moim 3 TB MyBookLive od WD. Każda pomoc jest mile widziana!
tarheel

Odpowiedzi:


5

Mam ten problem od czasu przejścia na Lion. Być może interesujące i powiązane, mój iMac korzystający z przewodowego połączenia sieciowego nie wykazuje tego problemu, podczas gdy dwa MacBook Pro połączone bezprzewodowo mają ten problem.

Udało mi się to naprawić, postępując zgodnie z następującymi instrukcjami: Naprawianie błędów tworzenia kopii zapasowych na maszynie Time Sparsebundle NAS . Niestety naprawi to kilka kopii zapasowych, problem pojawi się ponownie i muszę ponownie uruchomić tę samą poprawkę.


5

Jest tutaj bardzo dobry wątek

https://discussions.apple.com/thread/3658856?start=45&tstart=0

Na stronie 4 użytkownik Hoppah odkrywa, że ​​jego kopie zapasowe wehikułu czasu ulegają uszkodzeniu, jeśli występują jednocześnie z „szorowaniem RAID”. Czyszczenie RAID jest funkcją serwera aplikacji sieciowych (NAS) uruchamianego okresowo w celu sprawdzenia spójności.

Hoopah użył narzędzia TimeMachineEditor, aby upewnić się, że kopie zapasowe TM nie wystąpią w tym samym czasie, co czyszczenie RAID. To rozwiązało jego problem.

Istnieje post od użytkownika Christof Birkenmaier, również na stronie 4, o tym, jak zamontować obraz dysku z kopii zapasowej i usunąć część kopii zapasowej powodującą problem. Jest to bardzo brzydka poprawka, która wymaga edycji rekordu TM jego stanu. Straszny.

Wpis na blogu pod adresem

http://blog.jthon.com/?p=31

objaśnia ładowanie obrazu dysku TM za pomocą Narzędzia dyskowego, aby go naprawić. Jeśli to się nie powiedzie, wyjaśnia metodę wiersza poleceń, aby uruchomić kontrolę systemu plików na dołączonym, ale nie zamontowanym obrazie dysku TM.

W innym miejscu w wątku, do którego po raz pierwszy wspomniano powyżej, z dyskusji.apple.com, na stronie 3, znajdują się informacje o tym, jak patrzeć na pliki dziennika w celu wykrycia błędów.

Wygląda na to, że kopie zapasowe TM mogą być uszkodzone, jeśli połączenie sieciowe zostanie przerwane podczas tworzenia kopii zapasowej. Podczas tworzenia kopii zapasowej pakujesz się i wychodzisz z domu. Spowoduje to wyciągnięcie wtyczki połączenia bezprzewodowego z urządzeniem kopii zapasowej. Paskudna rzecz do zrobienia dla TM.

Zdecydowałem się uruchomić TM ręcznie, kiedy wiem, że nie zostanie to przerwane, i kiedy wiem, że NAS nie wykonuje czyszczenia RAID.


1
Istnieją doniesienia o tym, że dzieje się to z dyskiem NAS innym niż RAID, a nawet z własną Time Capsule firmy Apple (sprawdź ten wątek dyskusji). Dlatego czyszczenie RAID nie jest jedyną przyczyną.
adib

4

Nie zostanie to naprawione, dopóki Time Machine nie przeprojektuje swojego podejścia i nie odejdzie od używania zdalnie zamontowanego obrazu dysku w sieci.

Problem leży w tym, że połączenia sieciowe z natury są zawodne (bardziej sieci bezprzewodowe ). Jednak system plików (HFS +) został zbudowany dla dysku podłączonego lokalnie i zakłada, że ​​połączenie jest w większości niezawodne. Korzystanie z Time Machine w sieci przypomina zapisywanie na dysku twardym, na którym często odłączasz kabel w trakcie przesyłania. W końcu dochodzi do zepsucia.

Jedynym sposobem, aby to naprawić, jest zgłoszenie błędu, aby zwiększyć priorytet naprawy tego problemu w grupie inżynieryjnej Apple.

Więcej informacji tutaj .


2

Podłącz do zewnętrznego dysku twardego przez USB, Firewire lub Thunderbolt.

Podczas tworzenia kopii zapasowej przez połączenie sieciowe mogą wystąpić problemy, które uszkodzą kopię zapasową wehikułu czasu.

Ta dyskusja społeczności wsparcia Apple zakończyła umieszczanie stacji bazowej Airport Extreme jako możliwej przyczyny problemu.

Ta strona zawiera bardziej szczegółowe informacje na temat komunikatu o błędzie.

Time Machine blokuje rzadki pakiet zawierający kopie zapasowe sieci i oznacza go jako uszkodzony. Możliwe, że możesz przeglądać i przywracać niektóre rzeczy z tych kopii zapasowych, ale nie będziesz mógł kontynuować ich tworzenia. Narzędzie dyskowe może się wydawać, aby je naprawić, ale nadal są uszkodzone, a jeśli spróbujesz ponownie wykonać kopię zapasową, ponownie otrzymasz tę samą wiadomość.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.