Czy mogę zmusić Mac OS X do wybrania określonej sieci Wi-Fi?


23

Kiedy włączam Wi-Fi na moim MacBooku, zawsze wybiera on trochę otwartej sieci.

Czy mogę w jakiś sposób zmusić system do wyboru innej sieci (jest chroniony hasłem, ale mam hasło przechowywane w pęku kluczy i ciągle wybiera otwarte)?

Używam Mac OS X 10.7.4.


Wypróbowałem poniższe sugestie, a pierwsza nie działa dla mnie. Otworzyłem listę, a niechciana sieć (część darmowej sieci na mojej ulicy, która w ogóle nie działa na komputerach Mac) jest ostatnią na liście. Nadal --- mój domowy router (Apple TimeCapsule) wydaje się działać trochę wolno, a Mac zbyt szybko się poddaje, aby przejść do sieci o niższym priorytecie, co kończy się darmową siecią, która nie działa.
Motti Shneor

1
Pierwsza odpowiedź poniżej nie będzie dla mnie działać. Niechciana sieć (część darmowej sieci na mojej ulicy, której nie można używać na komputerach Mac) jest ostatnią na liście. Niestety, mój domowy router z ekstremalnym portem lotniczym wydaje się reagować zbyt wolno, a Mac zbyt szybko się poddaje, aby przejść do sieci o niższym priorytecie, co kończy się niechcianą siecią. Więc skupię się na pytaniu. Czy mogę zrobić „czarną listę” sieci MacOS X IGNORE ?. Druga odpowiedź jest realnym rozwiązaniem, ale sprawia, że ​​podłączanie do sieci jest procesem ręcznym, co jest uciążliwe.
Motti Shneor

Odpowiedzi:


33

Jasne . Wystarczy przejść do Preferencji systemowych / sieci , wybrać Wi-Fi i kliknąć Zaawansowane . Pojawi się lista wszystkich sieci Wi-Fi, z którymi byłeś połączony. Wystarczy zmienić kolejność połączeń (te, które chcesz połączyć najpierw na górze), przeciągając.

Usuń także niechciany identyfikator SSID sieci (nazwy sieci), jeśli nie chcesz już dołączać do niego automatycznie.


1
Takie rozwiązanie byłoby idealne oprócz tego, że OSX teraz dzieli listę SSID sieci z moim iPhone (co zrobić chcemy połączyć z innymi sieciami). Jakieś pomysły?
Meekohi

7

Możesz także odznaczyć opcję „ Zapamiętaj sieci, do których ten komputer się przyłączył ”, w połączeniu z „ Poproś o dołączenie do sieci ”, upewniając się, że ta, którą chcesz, znajduje się na liście preferowanych.

Oznacza to, że komputer połączy się z listą preferowanych tylko w takiej kolejności, w jakiej się pojawią. Jeśli nie są one dostępne z jakiegokolwiek powodu, po prostu poprosi Cię o dołączenie do innej (jeśli ją znajdzie), bez zapisywania tej nazwy sieci na liście i automatycznego dołączania jej później, co oznacza, że ​​będziesz proszony za każdym razem, nawet jeśli masz używałam tego wcześniej.


Bardzo fajna uncja zapobiegania tutaj ...
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.