Co dokładnie oznacza „usuwanie i synchronizacja” w iTunes?


22

To jedno z najstraszniejszych, niejasnych ostrzeżeń, jakie kiedykolwiek widziałem.

W moim przypadku nie mam nic przeciwko, jeśli kasuje wszystkich moich piosenek i ponownych synchronizacji z mojego nowego komputera, ale na pewno w piekle nie ma to kasowanie wszystko na moim iPhone. Dlaczego, u licha, miałby to robić? Dlaczego ten błąd jest tak niejasny?

Zdecydowanie nie jestem skłonny po prostu spróbować i zobaczyć, co się stanie.


Zastanawiasz się nad tym samym !! Dobre pytanie!!
daviesgeek

2
Nie wiem, dlaczego odpowiedzi są zamknięte, ale usunie i zsynchronizuje wszystko, dla czego zaznaczyłeś opcję „Synchronizuj”. Jeśli masz muzykę, zdjęcia itp. Zsynchronizowane z innym komputerem, a następnie zaznacz opcję „Synchronizuj” tylko dla zdjęć na nowym komputerze, spowoduje to usunięcie starych zsynchronizowanych zdjęć i skopiowanie nowych bez dotykania muzyki, kontaktów, a nawet innych zdjęć zabrałeś iPhone'a - TYLKO te, które zsynchronizowałeś.

1
dzięki @andrewtweber Kontynuowałem po zsynchronizowaniu muzyki na nowym komputerze i tylko to skasowałem. pozostawiło wszystko inne nietknięte
austin

Odpowiedzi:


6

W końcu znalazłem narzędzie, które pozwoli mi przenieść utwory na mój iPhone bez iTunes, przynajmniej z mojego komputera: CopyTrans .


5

Wyciąg ze strony wsparcia Apple:

Kliknięcie opcji Usuń i zsynchronizuj spowoduje usunięcie wszelkich istniejących treści na urządzeniu. Treść zostanie zastąpiona dowolną istniejącą zawartością w bieżącej bibliotece iTunes, do której podłączone jest urządzenie. Jeśli w bibliotece iTunes nie ma treści, nic nie zostanie zsynchronizowane z urządzeniem, a urządzenie będzie puste.

iTunes rozpocznie kopiowanie wszelkich zakupów dokonanych za pomocą dowolnego konta, dla którego komputer jest autoryzowany.

Cóż, jeśli chcesz zsynchronizować z nowym komputerem lub przenieść swoje zakupy na komputer, właśnie tak. A dla niejasnych wydaje się całkiem jasne:

Kasowanie i synchronizacja zastępuje zawartość tego iPhone'a zawartością tej biblioteki iTunes.

Jednak nadal jest to trochę przerażające.


3
Część, która jest niejasna, odnosi się do „treści”. Gdyby chcieli wyrazić swoje zdanie, mogliby powiedzieć „wszystko” lub „muzyka i wideo” itp. Domyślam się, że to „wszystko”.
devios1

Ta odpowiedź nie jest bardzo jasna. Czy to oznacza, że ​​usuwa również aplikacje?
Simon East

@ SimonEast Cóż, „wszelkie istniejące treści” są dla mnie całkiem jasne. Ale tak, usunie wszystko z urządzenia.
Thecafremo,

4

O ile wiem i z mojego doświadczenia wynika, że ​​wszystkie będą usuwać aplikacje i muzykę innych firm, ale jeśli chodzi o inne treści i jestem pewien, że mają one linki na Twoim koncie iTunes w iCloud, takie jak zdjęcia i kontakty oraz wiadomości, nie będą skrzywdzony.

https://discussions.apple.com/thread/1967470?start=0&tstart=0


1
Nie mogę uwierzyć, że tak trudno jest umieścić kilka piosenek na moim iPhonie! Jak mogę odzyskać całą „zawartość” po usunięciu? Co jeśli nie używam iCloud do swoich zdjęć?
devios1

2
Myślę, że po prostu to zrobię. To jest niedorzeczne.
devios1

4

Chociaż z technicznego punktu widzenia nie jest to odpowiedź na pytanie, dla innych w końcu udało mi się najpierw zsynchronizować iTunes z moim iPhonem:

  1. Znajdowanie trwałego identyfikatora mojej biblioteki iTunes na iPhonie za pomocą http://www.magicspace.eu/software/iphone-itunes-sync-recover-your-library-persistent-id/
  2. Zmienianie trwałego identyfikatora biblioteki mojej instalacji iTunes za pomocą http://www.andrewgrant.org/2008/03/30/how-to-sync-an-iphone-with-two-or-more-computers.html

Drugi link jest teraz niestety martwy. :-(
Simon East

-3

iTunes można synchronizować tylko z jednym urządzeniem Apple na raz. Możesz także wypróbować Library Tunes , który obejdzie to ograniczenie i poprowadzi Cię krok po kroku. Korzysta z metody trwałej biblioteki wspomnianej powyżej.


1
To jest niepoprawne. iTunes może synchronizować z wieloma urządzeniami iOS jednocześnie.
segiddins
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.