Są „ogólnymi” obudowami dysków optycznych dla komputerów MacBook Pro tak samo dobrymi jak Optibay / OWC


2

Patrzę na zastąpienie mojego napędu DVD w moim Macbooku Pro dyskiem SSD. Rozwiązania Optibay i OWC wydają się okropnie drogie w porównaniu z „podróbkami” znalezionymi w Amazon i eBayu.

Czy te produkty podróbki działają równie dobrze? Czy ktoś ma praktyczne doświadczenie z tymi alternatywami?

Czy naprawdę potrzebujesz caddiego podczas instalacji dysku SSD?

Odpowiedzi:


3

Tak, potrzebujesz czegoś, aby zainstalować napęd w obszarze, w którym znajduje się napęd optyczny. Naprawdę nie będziesz w stanie tego zrobić bez niego.

Możesz oczywiście kupić podróbkę optibay po niższej cenie, zrobiłem to, kiedy kupiłem swój pierwszy, i w większości wykonuje pracę, o której mówi, że będzie. Był to tani plastikowy mały szkielet wierzchowca i wykonał pracę, o której wspominał.

Później kupiłem nowy komputer nie tak dawno temu, zdecydowałem się na zakup oficjalnego optibay.

Teraz jestem kimś, kto lubi jakość wykonania, a oficjalny optibay był lepszy od tego, który kupiłem wcześniej. Jest lekki i nie był tylko plastikowym szkieletem, który utrzymywał napęd jak strącenie. Była to w pełni cienka metalowa obudowa, która wydaje się, że utrzyma ją bardziej solidnie i nie będzie drżeć. Został wykonany z cienkiego, wytrzymałego metalu i był sztywniejszy, jakby miał trwać. Ponadto, kiedy kupiłem mój, otrzymałem bezpłatną obudowę napędu DVD, która działa świetnie i nie wymagała ode mnie, aby kupić coś innego. Udało mi się zachować napęd DVD, a nawet działa na moich innych komputerach Mac. Dość wygodne, ale nie całkowicie konieczne. Obudowa miała bardzo nagie kości i była plastikowa, ale był to miły gest i działa. Optibay kosztuje teraz tylko 50 dolarów, kiedy go kupiłem, było około 100 z wysyłką i przeładunkiem, ale przyszedł z obudową za darmo. Obudowa jest teraz dodatkiem za 30 dolarów.

Najważniejsze jest to, że chociaż istnieje różnica między podróbkami a oficjalnymi, to czy naprawdę będziesz dbał o te różnice, zależy wyłącznie od ciebie. Doświadczenie, które otrzymałem z urzędnikiem, było wspaniałe i jest wspierane przez firmę, która naprawdę dba o swoich klientów i testuje wszystkie nowe laptopy, aby upewnić się, że wszystko będzie nadal działać. Jeśli ostatecznie kupisz pukanie, upewnij się, że będzie ono działać z dokładną marką, modelem i rokiem MacBooka Pro. Zwykle nie oczekuję wsparcia, kiedy kupiłem swój pierwszy, był na ebayu i był naprawdę tani i nawet nie pamiętam firmy, z której pochodzi. Należy również sprawdzić ograniczenia rozmiaru, oficjalny optibay obsługuje dyski o grubości 9,5 mm,

Po prostu przeczytaj recenzje i badania, znajdziesz ten, który Ci się podoba. Upewnij się również, że zapoznałeś się również z dyskami SSD na komputerze i rzeczami, które możesz zrobić, aby zoptymalizować te rzeczy, nigdy nie szkodzi, aby dowiedzieć się jak najwięcej.

Powodzenia.


1
Upewnij się także, czy masz odpowiedni dla swojego systemu. Niektóre z wcześniejszych laptopów Intel Mac używały IDE dla napędów optycznych, aw pewnym momencie przełączyły się na SATA, która używa innego kabla. Nie pamiętam dokładnie, kiedy, ale wybierz swój model na czymś takim, jak ifixit.com, a powinieneś być w stanie dowiedzieć się, jakiego kabla używa twój laptop, a tym samym, jaki rodzaj obudowy uzyskać.
Vickash,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.