Liczby: policz unikalne elementy w kolumnie


17

Chciałbym policzyć występowanie unikalnych przedmiotów znalezionych w jednej kolumnie z około 120 przedmiotów. Nie mogę znaleźć sposobu, aby to zrobić w Numbers.app


Obecnie, jeśli
wykonam

Pokazuje się jako „0”, ponieważ nie jestem pewien, jak naprawdę dobrze korzystać z funkcji Count.
Greg Kerstine

Odpowiedzi:


13

Oto sprytne rozwiązanie zamieszczone w wątku dyskusji na temat jabłek .

Zasadniczo tworzysz kolejną kolumnę i używasz formuły =IF(COUNTIF(A$1:A1, A2)=0,1,""). Spowoduje to wyświetlenie jednego dla pierwszego wystąpienia każdego unikalnego elementu. Następnie wystarczy zsumować całą kolumnę i uzyskać wynik.


Proszę bardzo! :)
kevin9794,

2
Jest to bardzo wolne, gdy jest dużo danych. W takim przypadku możesz zaimportować swoje dane do Arkuszy kalkulacyjnych Google i użyć=COUNTUNIQUE(A:A)
Eugene Kulabuhov

20

Jeśli nie trzeba go dynamicznie aktualizować, możesz także skopiować komórki i uruchomić coś podobnego pbpaste | sort | uniq | wc -l.


3
Skopiuj kolumnę i uruchom pbpaste| sort | uniq -cw terminalu.
vrypan

dlaczego potrzebujesz sortowania?
CousinCocaine

3
@CousinCocaine potrzebujesz, sortponieważ uniqwykrywa tylko powtarzające się linie bezpośrednio po sobie, a nie powtarzane linie w dowolnym miejscu strumienia wejściowego. Zobacz uniqstronę podręcznika man .
Fabian Tamp

1
Możesz także użyć sort -uzamiastsort | uniq
damiankloip

Ten jest zawsze lepszy niż niezgrabny GUI, dzięki za przypomnienie bracie!
valignatev
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.