Jak korzystać z CTRL + W zamiast CMD + W w Chrome?


13

Używam mojej Caps-lock jako „CTRL” w Mac OS X Lion 10.7.4. W systemach Linux i Windows mogę łatwo zamykać i otwierać karty za pomocą CTRL + W i CTRL + T.

Jednak na Macu muszę używać CMD + W i CMD + T. CTRL + W i CTRL + T nie działa.

Co mogę naprawić to zachowanie?


1
Najłatwiejszym rozwiązaniem może być po prostu ponowne mapowanie Caps Lock na polecenie.
Nathan Greenstein,

Uff Stary wątek, ale mimo to dość istotny. Jak mapować klucze tylko w Chrome?
Jim,

Odpowiedzi:


10

Możesz dostosować niektóre skróty w Preferencjach systemowych:

Możesz także użyć aplikacji, takiej jak Keyboard Mastro, aby przypisać control-W do makra, które emuluje naciśnięcie klawisza Command-W. Ale może to mieć niewielkie dodatkowe opóźnienie lub może nie działać wszędzie.

Niemożliwe byłoby jednak konsekwentne zmienianie skrótów lub używanie kontroli zamiast polecenia jako klawisza modyfikującego w całym systemie OS X.


3
Możesz określić skróty TYLKO dla Chrome, nie tylko dla wszystkich aplikacji.
ishmael,

1
Pamiętaj, że jeśli wybierzesz Google Chromejako aplikację i użyjesz pozycji menu, Close Tabto faktycznie WYMIANA, Cmd+Wwięc nie będziesz już mógł jej używać do zamykania kart w Chrome.
dragon788

Pamiętaj też, że jeśli nie chcesz Ctrl+Wcałkowicie zamieniać Cmd+Ww Chrome, jak powyżej, możesz zainstalować rozszerzenie Vimium i dodać map <c-w> removeTabdo swoich „niestandardowych mapowań” w ustawieniach, a następnie możesz użyć opcji EITHER, aby zamknąć kartę (plus Vimium mapy, xaby również zamknąć kartę). Możesz zresetować większość ustawień domyślnych, jeśli jest to jedyny powód, dla którego używasz Vimium, ale ma kilka doskonałych skrótów, które warto zbadać. Niestety nie może wchodzić w interakcje ani zamykać domyślnej strony Nowa karta ani adresów URL chrome: // (te pierwsze można zmienić w opcjach, zobacz strony / blank.html).
dragon788

Okazuje się, że nawet jeśli NIE wybierzesz Google Chrome, ale ogólne „Skróty do aplikacji”, WYMIENI Cmd+W: /
friederbluemle
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.