Skrót klawiaturowy do przywracania aplikacji ze stacji dokującej Mac OS X?


166

Czy istnieje skrót klawiaturowy, aby przywrócić zminimalizowane okno aplikacji z Docka?

Prawie wszystkie aplikacje Apple Mac OS X reagują na polecenie Apple+, Mco minimalizuje bieżące okno aplikacji do Docka, co jest w porządku.

Następnie mogę używać Command+, Tababy przełączać się między moimi uruchomionymi aplikacjami - w tym zminimalizowaną aplikacją, ale wybranie aplikacji za pomocą zminimalizowanego okna nie przywraca zminimalizowanego okna ani nie ustawia ostrości na zminimalizowane okno aplikacji w Docku, dzięki czemu mogę je przywrócić bez konieczności sięgnij po mysz.

Aktualizacja: Dzięki za odpowiedzi, wydaje się jednak, że zgodą jest użycie funkcji „Ukryj” ( Apple+ H) zamiast minimalizacji, ponieważ łatwiej jest odzyskać okno za pomocą Command+ Tab.2
@AndresSK CMD + L działa tylko w niektórych aplikacjach, i to w zasadzie przez przypadek. Na przykład CMD + L w Safari kładzie nacisk na pasek adresu. Okno rzeczywiście będzie najpierw zminimalizowane, jeśli to konieczne, ale następnie fokus znajdzie się w pasku adresu, a nie w głównej części okna. W większości innych aplikacji nic się nie dzieje. Szkoda
Mark Thomson

Odpowiedzi:


186
 1. Command+ Tabaż pojawi się ikona aplikacji.

 2. Przed wypuszczeniem na Commandklawiszu, naciśnij i przytrzymaj Optionklawisz.


 1. Musisz przełączyć się na inną aplikację i najpierw skupić się na niej. Innymi słowy, nie możesz po prostu Command+ Tabprzejść do innej aplikacji, a przed faktycznym wybraniem tej aplikacji (zwalniając klawisze Commandi Tab), wróć z powrotem do zminimalizowanej aplikacji, którą możesz spróbować zrobić, jeśli zminimalizujesz ją przypadkowo lub po prostu zmieniłeś zdanie wkrótce po zminimalizowaniu.

 2. Zarówno Commandlewy, jak i lewy Optionklawisz należy nacisnąć po tej samej stronie (lewej lub prawej) klawiatury.


Dzięki! To rzeczywiście odpowiada na moje pytanie. (wskazówka - klawisz „Option” jest również oznaczony jako „alt” na nowych klawiaturach Mac)
Andrew

21
Jest coś łatwiejszego do zrobienia: zamiast cmd + M (minimalizuj) aplikacje itp., Używam do cmd + H (ukryj). Kiedy I Alt + tab (alternatywne aplikacje itp.) Przywraca natychmiast. Btw, tutaj są dwa dobre odniesienia do skrótów Mac: danrodney.com/mac support.apple.com/kb/HT1343?viewlocale=en_US
axcdnt

3
Właśnie próbowałem tego na Yosemite i to nie działało dla mnie ani na komputerze moich kolegów z pracy. Czy jestem po prostu super nieskoordynowany.
AshCooman

1
@AshCooman Jeśli okno aplikacji jest w trybie pełnoekranowym, musisz najpierw wyjść z tego trybu. Naciśnij <Esc> (poczekaj chwilę) <Cmd-H>
ukryta nazwa użytkownika

2
@AshCooman To również nie działa dla mnie w systemie macOS 10.12.5. Wyświetla pasek menu wybranej aplikacji, ale nie okno aplikacji.
MrG

71

Aby przywrócić jedno z wielu zminimalizowanych okien przy użyciu samej klawiatury, masz dwie możliwości:

Podczas korzystania z Cmd+ tab(np. Zmiany aplikacji):

 1. Zacznij od zminimalizowanego okna
 2. Cmd+ tabdo ikony aplikacji (nadal przytrzymaj Cmd)
 3. Trzymając Cmd, naciśnij klawisz strzałki (lub ) na klawiaturze. Spowoduje to wyświetlenie listy wszystkich okien aplikacji (możesz zwolnić klawisz polecenia, gdy pojawi się widok listy okien, jeśli chcesz)
 4. Naciśnij klawisz strzałki w dół ( ), aby wybrać zminimalizowane okna.
 5. Użyj klawiszy strzałek w lewo iw prawo ( lub ), aby wybrać żądane zminimalizowane okno
 6. Naciśnij Returnlub, Enteraby przywrócić okno i ustawić je jako aktywne (ustaw je jako wybrane okno)

(Testowane na OS X Mountain Lion)

Lub,

Bezpośrednio, gdy aplikacja jest już bieżącą aplikacją:

Kroki jak wyżej, ale zamiast kroków 2 i 3 ( Cmdklawisze + tabi strzałki):

 1. Zacznij od zminimalizowanego okna
 2. Control+ . Jeśli wybrano App Exposé w preferencjach gładzika, możesz także przesunąć trzema palcami w dół.

Preferencje „Klawiatura” OS X Mountain Lion mają skrót klawiszowy „Kontrola misji”:

Preferencje OS10.8: Klawiatura / Skróty klawiaturowe / Kontrola misji


To naprawdę miłe!
nohillside

2
Jest to najlepsza opcja, jeśli masz otwartych wiele okien i musisz wybrać, które chcesz przywrócić.
Macrod

4
To jest odpowiedź, a nie: „użyj Ukryj”. Wiem wszystko o „ukrywaniu się” i używam go często. Minimalizowanie / przywracanie zminimalizowanych okien jest przydatne, gdy masz wiele okien przeglądarki (na przykład jedno z pocztą e-mail). Nie chcę „ukrywać” całej przeglądarki; Chcę zminimalizować tylko okno wiadomości e-mail i czasami je przywracać [szybko za pomocą skrótu klawiaturowego].
Richard Michael

Wydaje się, że krok # 4 („Naciśnij klawisz strzałki w dół (↓), aby wybrać zminimalizowane okna.”) Nie jest konieczny w 10.11. Fokus zaczyna się od rzędu zminimalizowanych okien i starych dokumentów, nawet jeśli nie ma widocznego podświetlenia; po naciśnięciu strzałki w lewo lub w prawo pierwsza zostanie podświetlona i skupiona.
echristopherson

1
Control + ↓ nadal działa na macOS Mojave.
eddiecjc

60

Poprosiłem o pomoc w firmy Apple Genius Bar w Aventura , a jednocześnie nie mają odpowiedzi, oni sugerują, korzystając z funkcji Hide zamiast ( Apple+ H), który działa dobrze, bo kiedy Alt+ Tabpowrotem do aplikacji ukryte okno jest pokazany.


1
Myślę, że to lepszy sposób na robienie różnych rzeczy. Po prostu ukryj aplikacje, których obecnie nie używasz. Nie wiem, czy istnieje różnica w wykorzystaniu zasobów między Ukrywaniem i Minimalizowaniem a aplikacją.

2
Zagłosowałem .... kiedy dowiedziałem się o Hide, przestałem się martwić o minimalizację.
robsoft,

Wolę tę metodę od powyższej. Przytrzymanie klawisza Alt po Cmd + Tab nie jest już tak wygodne

1
Krytyczna różnica między czarno-białym Ukrywanie i minimalizowanie występuje w niektórych specjalnych wzorcach użytkowania, na przykład jeśli włączyłeś rozwijany terminal iTerm, a następnie naciśnięcie HotKey w rozwijanym terminalu zrobi różne rzeczy w zależności od tego, czy aplikacja została pierwotnie zminimalizowana, czy ukryta. Jeśli był ukryty, pokaże / przełączy się do twojego ostatniego widocznego terminala iTerm, a także upuści terminal, z drugiej strony, jeśli został zminimalizowany, nadal będziesz w stanie zobaczyć swoje obecne okno za rozwijaną listą. (Mam nadzieję, że udało mi się nabrać sensu).
ffledgling

21

Nie znam bezpośredniego sposobu przywrócenia zminimalizowanego okna, jednak klawiaturę można ustawić w stacji dokującej, naciskając fn+ control+ F3. Następnie wybierz żądany element za pomocą klawiszy strzałek i naciśnij spacelub, returnaby go przywrócić.


12

Musiałem to znaleźć, ponieważ używam Linuksa, a także Mac OS X, a w Thunderbird Ctrl+ Mjest kluczem do napisania nowej wiadomości ... pod Linuksem. W systemie Mac OS X aplikacja „minimalizuje” aplikację. To trochę trudne, ale ...

Cmd+ Tabdo aplikacji, którą chcesz przywrócić. Zwolnij Tab, ale trzymaj Cmdwciśnięty. Teraz naciśnij Option(aka Alt), a gdy jest wciśnięty, zwolnij Cmd.

Sam „trenuję”, aby korzystać z Cmd+ H(Hide) w Mac OS zamiast minimalizować. Jeśli ukryjesz aplikację, po wybraniu za pomocą Cmd+ Tabpojawi się ponownie na ekranie.


6

Zdecydowanie polecam użycie Witch . Pozwala to przywrócić zminimalizowane aplikacje, a także aplikacje „osierocone” po zamknięciu głównego okna. Możesz także uzyskać bezpośredni dostęp do różnych okien w aplikacji. Warte opłaty rejestracyjnej; około 10 euro.


+1 za dobrą sugestię, która okazuje się być aplikacją płatną (spójrz także na Optimal Layout, który jest w App Store)
Mark

6

W zależności od ustawienia klawiatury w preferencjach systemowych skrótem do ustawiania stacji dokującej może być Ctrl+ Fn+ F3.


6

Cmd + Tab i skup się na wybranej aplikacji, a następnie naciśnij Cmd + L. (Działa z Mountain Lion)


Jak skupiasz się na aplikacji za pomocą klawiatury?
Mark

To odpowiada na pytanie. Ale funkcja ukrywania wymaga mniejszej liczby naciśnięć klawiszy i dlatego jest lepsza.
Macrod

2
Niestety Cmd + L jest w konflikcie z poleceniem skupienia się na omnibar w Chrome i pasku wyszukiwania w innych aplikacjach.
Macrod

2
Nie działa w Mavericks
yurkennis

Działa na Yosemite, wprowadza także Chrome. Skrót Chrome Cmd + L nie jest aktywny po zminimalizowaniu, aby nie przeszkadzały.
Mert Akcakaya

5

Niektóre aplikacje mają własne skróty:

 • iTunes: ⌘ Cmd+ ⌥ Opt+1
 • Wiadomości: ⌘ Cmd+ 0(w oknie Wiadomości); ⌘ Cmd+ 1(dla listy znajomych)
 • Kalendarz: ⌘ Cmd+0

1
Gdybyś mógł rozwinąć swoją listę, byłoby świetnie.
Deesbek

Niestety, to jedyne, jakie do tej pory znalazłem. „Problem” z przeglądarkami internetowymi (inną powszechnie używaną aplikacją, dla której chciałbym mieć prosty skrót) polega na tym, że możesz mieć wiele okien, co oznacza, że ​​aplikacja nie wiedziałaby, które z nich pobrać w przypadku wielu zminimalizowanych okien . Podejrzewam, że ta sama zasada obowiązuje dla aplikacji takich jak te w MS Office.
xfactorial

3

Możesz ponownie uruchomić aplikację, aby wyświetlić ostatnie zminimalizowane okna. Na przykład, jeśli zminimalizujesz Safari, kliknięcie ikony Safari w doku lub uruchomienie jej przez Spotlight usunie minimalizację ostatniego zminimalizowanego okna.

Sprawdziłem to tylko w 5 aplikacjach, które mam otwarte, ale działa w każdej z nich.

Myślę, że możesz napisać skrypt jabłkowy, aby wykonać tę funkcję i przypisać go do skrótu klawiaturowego.


2

Odpowiedzi na to pytanie również mi się przydały.

Aby w łatwy sposób wywołać App Expose, aby uzyskać zminimalizowane okna dla bieżącego użycia aplikacji Cmd-Down; Down; Enter.0

Command + L, aby przywrócić minimalizację aplikacji :)


Myślę, że używałeś go również w safari, gdy otwarte było jedno okno. Przywraca taki przypadek Safari, ale nie jest rozwiązaniem globalnym. W Mojave
ankii
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.