Nazwa komputera mojego Maca mini zmienia się po wznowieniu ze stanu uśpienia


15

Kiedy budzę komputer Mac mini ze stanu uśpienia, czasami pojawia się okno dialogowe z napisem „Nazwa komputera„ cokolwiek ”jest już w użyciu w tej sieci. Nazwa została zmieniona na„ cokolwiek (1) ”(lub ( 2), jestem obecnie na (4)).

Komputer Mac jest podłączony do sieci za pomocą kabla Ethernet i otrzymuje adres IP przypisany do DHCP z mojego routera z uruchomioną funkcją pfSense. Mam skonfigurowane DHCP, aby podawać ten sam adres IP Macowi Mac.

Dlaczego tak się dzieje i bardziej użyteczne, w jaki sposób mogę sprawić, aby maszyna przestała się zmieniać nazwę?

W Preferencjach systemowych - Udostępnianie Mam włączone „Udostępnianie plików” i „Zdalne logowanie”.


Zrobiłem kroki, które zasugerował Jon Flaire, a nazwa LocalHostName ciągle wraca, w moim przypadku z Tori do Tori (10). Jakieś inne pomysły? To doprowadza mnie do szału.
DJFriar

@DJFriar To samo dzieje się ze mną. Być może zaczęły się po zainstalowaniu Yosemite. FWIW Używam Airport Base Extreme z DHCP i innym (zmostkowanym) i 3 lotniskami wyrażonymi (wszystkie zmostkowane).
BlazingFrog

Odpowiedzi:


2

Zwykle jest to wina routera, a komputer Mac reaguje na warunki poza jego kontrolą.

Czy próbowałeś użyć stałego adresu IP lub dokonać rezerwacji DHCP, aby komputer Mac bardziej pewnie domagał się tego samego adresu po przebudzeniu?

Sytuacja pogorszyła się znacznie w przypadku iOS 8 i OS X 10.10. W nowym wykrytym demonie pojawiło się kilka błędów, które zastępują mDNSResponder do nazewnictwa DNS oraz wykrywania i routingu urządzeń. Zasadniczo nawet komputery z jednym połączeniem sieciowym mają dwa adresy IP - jeden IPv4 i drugi IPv6, a system myli jeden z drugim i zwiększa nazwę hosta.


Nie, kiedy to mam, adres IP pozostaje taki sam, ale nazwa się zmienia
151019

@ Mark - Adres IP jest przydzielany na podstawie adresu MAC nadawcy żądania DHCP. Nadal możliwe jest obwinianie routera - ale nie musi tak być, jak skomentowałeś.
bmike

prawda - bit tej odpowiedzi mówi, że komputer Mac rości sobie ten sam adres IP i na pewno nie jest to problem, który widzę
151019

7

Widziałem to, gdy lokalny serwer DNS ma włączone buforowanie DNS, ale nie czyści pamięci podręcznej wystarczająco często (lub wcale).

Możesz ustawić swoją nazwę hosta / nazwę komputera na wartość statyczną za pomocą scutil w terminalu. Oznacza to, że komputer Mac nie będzie już automatycznie zmieniać swojej nazwy, dlatego ważne jest, aby w sieci nie było żadnych innych maszyn, które faktycznie miałyby tę nazwę hosta. Po uruchomieniu zamień „new_hostname” na żądaną nazwę hosta:

sudo scutil --set HostName new_hostname

sudo scutil --set LocalHostName new_hostname

sudo scutil --set ComputerName new_hostname

Możesz sprawdzić, czy wartości są ustawione, uruchamiając:

scutil --get HostName 

scutil --get LocalHostName 

scutil --get ComputerName 

Źródła: man scutil

https://developer.apple.com/library/mac/documentation/Darwin/Reference/Manpages/man8/scutil.8.html

http://osxdaily.com/2010/09/06/change-your-mac-hostname-via-terminal/


2

Zdarza mi się to najczęściej, gdy system operacyjny ma czkawkę i wymaga zimnego restartu.

  1. Odłącz router. Z jakiegoś powodu po ponownym uruchomieniu komputer ma problemy z połączeniem z siecią, ponieważ router „myśli”, że połączenie nigdy nie zostało zerwane. Biorąc pod uwagę, że nie można nawiązać połączenia z podaną nazwą użytkownika, system operacyjny dodaje (1, 2, 3…) na końcu nazwy.

  2. Zrestartuj komputer.

  3. Przejdź do preferencji / udostępniania i zmień nazwę komputera z „Your Name's iMac (2)” na „Your Name's iMac”

  4. Ponownie podłącz router.

  5. Połącz się z siecią.

Pracował dla mnie!


To jest dobre dla małych sieci. Co się stanie, gdy masz kilka urządzeń Apple TV, trzy routery i 10 urządzeń z systemem iOS? Zepsute imię zdaje się rozprzestrzeniać i pogarszać moje różne cykle snu / budzenia. Jest to realne rozwiązanie dla małych sieci w mieszkaniu lub z kilkoma urządzeniami Apple. +1 za rozwiązanie, ale chciałem ostrzec, że nie jest to wykonalne dla wielu firm lub większych sieci.
bmike

0

Inną opcją jest wyłączenie funkcji Wake for Network Access w Preferencjach systemowych -> Oszczędzanie energii. Mamy ten problem w pracy, a zrobienie tego + zmiana jego nazwy zwykle wydaje się utrzymywać nazwę na miejscu


0

Ten automatyczny numer zmiany nazwy hosta (1), (2), (N), ...problemowe przyrostek plagi wiele urządzeń firmy Apple, ma wiele potencjalnych obejścia, ale nie wiadomo, pełne rozwiązanie. To najprawdopodobniej ma związek z protokołu wykrywania sieci używane dla Apple AirPlay oraz inne usługi o nazwie:

Ta usługa jest automatycznie uruchamiana w systemie Mac OSX i jest to sposób, w jaki lokalne maszyny mogą się nawzajem odkrywać za pomocą hostname.localnazw mDNS, a także odkrywać usługi takie jak AirPlay.

Wielu użytkowników online wymyśliło obejścia lub potencjalne rozwiązania, ale z mojego doświadczenia żaden nie działał niezawodnie przez cały czas. Ustawienie nazwy hosta wydaje się działać tylko przez krótki czas.

Rozpocząłem tutaj obejście rozwiązania zastępczego i odpowiedź na pytanie . Mamy nadzieję, że Apple rozwiąże ten problem w przyszłości!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.