Steam pod kontrolą rodzicielską


10

Muszę zezwolić Steamowi na czyjeś konto Kontroli rodzicielskiej, próbowałem zezwolić steampowered.com i https://steampowered.com oraz zezwolić na kopię Steam.app w folderze aplikacji. Ponadto rekursywnie zmieniłem Steam.app na 777, aby ten użytkownik nie miał problemów z aktualizacją Steam narzeka na dostęp administratora. To był najłatwiejszy sposób, aby to zrobić, chociaż teraz każdy może go edytować, wiem, ale wszyscy użytkownicy tego komputera są zaufani, a zdalne logowanie (SSH) jest bardzo ostrożnie wyłączone. Steam.app jest dozwolony przez panel sterowania Kontrola rodzicielska jako administrator. Ponadto, przy pierwszym uruchomieniu (i późniejszych, po aktualizacji) Steam, pozwoliłem „steam”, „ipcserver” i kilka innych drobiazgów, gdy pojawiły się okna dialogowe.

Wcześniej tymczasowo wyłączyłem wszystkie funkcje kontroli rodzicielskiej na tym koncie, zalogowałem się, otworzyłem i zalogowałem się na Steamie, pobrałem wszystkie potrzebne gry, a to Steam -> Przejdź do trybu offline; po ponownym włączeniu Kontroli rodzicielskiej i ponownym zalogowaniu się na konto użytkownika otrzymałem komunikat „Nie można zaktualizować - Aktualizacje muszą nastąpić w trybie online, a nie w trybie offline” lub jakiś taki komunikat.

Jak mogę uruchomić Steam? Chciałbym móc uruchomić go w trybie offline (lub trybie online, ale nie jest to wymagane) z kontrolą rodzicielską ustawioną na białej liście zarówno witryn, jak i aplikacji. Chciałbym móc co jakiś czas wyłączać kontrolę rodzicielską, otwierać Steam w trybie online i pobierać nowe gry z tego konta, ale potem móc przywrócić Steam do trybu offline, aby móc ponownie włączyć kontrolę rodzicielską bez zepsucia.


Co się stanie, jeśli: 1. Wyłączysz kontrolę rodzicielską; 2. Uruchom Steam jako ograniczony użytkownik; 3. Ustaw Steam na tryb offline; 4. Wyjdź ze Steam; 5. Natychmiast ponownie uruchomić Steam?
kccricket

Steam działa dobrze w trybie offline.
Andrew Wonnacott,

Odpowiedzi:


1

Steam ma automatyczny system aktualizacji. Gry, a nawet klient Steam aktualizują się automatycznie, jeśli masz połączenie z Internetem.

Wydaje się, że dzieje się tak, że jedna z gier (lub rzeczywisty klient) zarejestrowała zamiar aktualizacji, ale nie może tego zrobić, ponieważ tryb offline jest włączony.

Spróbuj włączyć tryb online i zaktualizować wszystko. Powinno to negować potrzebę aktualizacji i rozwiązać problem.

Jeśli jednak źle odczytałem twoje pytanie, ta metoda prawdopodobnie nie zadziała.


Wyłączyłem już tryb offline, zaktualizowałem wszystko i włączyłem z powrotem; to nie pomogło. Dzięki za odpowiedź nawet teraz!
Andrew Wonnacott,

1

Przełącz Steam do trybu online, otwórz Monitor aktywności, kliknij Steam i kliknij niebieski przycisk „sprawdź”. Następnie kliknij kartę „Otwórz pliki i porty”. To pokaże ci wszystko, czego Steam potrzebuje do działania. Na przykład 192.168.1.108:49491->valve.tge2-3.fr4.syd.llnw.net:27030. Nie wiem, czy kontrola rodzicielska pozwoli ci dodawać takie adresy, ale przynajmniej warto o tym pomyśleć.


Spróbuję jutro
Andrew Wonnacott
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.