Gniazdo słuchawkowe w moim MacBooku Pro właśnie przestało działać. Jak to naprawić?


36

Gniazdo słuchawkowe w moim MacBooku Pro przestało działać. Działało dobrze, a potem spontanicznie przestało działać, kiedy korzystałem z zewnętrznych głośników podłączonych do gniazda wyjściowego. Teraz ani głośniki, ani 3 różne słuchawki nie mają dźwięku. Wewnętrzny głośnik mojego MacBooka Pro nadal działa.


2
Jakie jeszcze kroki podjąłeś, aby spróbować ponownie uruchomić? Jaki system operacyjny Czy próbowałeś uruchomić ponownie? Czy sprawdziłeś ustawienia poniżej System Preferences -> Sound?
ephsmith

Czy dźwięk przestał działać, gdy głośniki zewnętrzne były jeszcze podłączone (lub po podłączeniu słuchawek)? W drugim przypadku w podnośniku mogą znajdować się kłaczki.
nohillside

Czy korzystałeś z komputera w momencie, gdy przestał działać? Jeśli tak, co robiłeś? Z jakiej wersji systemu operacyjnego korzystasz? Jaki jest poziom głośności po podłączeniu głośników?
Daniel

Shari USA, witaj w Ask Different! Odpowiedz na te dodatkowe pytania i podaj nam więcej informacji, a my z przyjemnością Ci pomożemy.

1
Który model MacBooka Pro masz? Niektóre z nich mają kombinowane porty audio, które można przełączać na dźwięk optyczny. Jeśli dźwięk optyczny zostanie błędnie włączony, słuchawki (lub inny sprzęt nieoptyczny) nie będą działać. W takim przypadku możesz go przełączyć z powrotem.
iynque

Odpowiedzi:


31

Zdarzyło mi się to wczoraj. Wypróbowałem trzy różne słuchawki.

  1. Wybierz Preferencje systemowe> Dźwięk> Wyjście.
  2. Podłącz słuchawki, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
  3. Spójrz na dół, gdzie jest napisane Głośność wyjściowa i odznacz przycisk wyciszenia.

Świetny! Naprawił mój problem. Ale jak to pole wyboru WYCISZENIE zostało zaznaczone automatycznie.
Rakesh Juyal,

W moim przypadku przycisk wyciszenia nie był zaznaczony, ale po wejściu do tego menu słuchawki znów zaczęły działać. Dzięki!
Ivan Virabyan

Co dla mnie zadziałało: wycisz słuchawki, a następnie wyłącz wyciszenie. Nic poza tym nie działało. Dzięki Panusiri
Xaphod

dzięki, że było idealnie
Vincent Tang

30

Miałem podobne problemy i wznawianie pracy Coreaudio dla mnie. Uruchom to w terminalu (może pojawić się monit o podanie hasła).

sudo pkill coreaudiod

Jeśli ciekawi Cię sudocoś, co służy do uruchamiania poleceń jako administrator (SU-DO jak w przypadku superużytkownika) i pkillwysyła sygnały do ​​procesów na podstawie nazwy, w tym przypadku coreaudiod, która jest nazwą procesu demona coreaudio. Kiedy otrzyma sygnał zakończenia wysłany przez pkill, zakończy się, a następnie macOS uruchomi go ponownie.


9
pracował dla mnie, gdy preferencje systemowe i sen nie działały
Noam Hacker

@NoamHacker Nice! Kilka lat temu musiałem to robić cały czas ... teraz o wiele mniej. Dziwne.
Mattias Wadman

Dokładnie to, czego szukałem i tak, jak miałem nadzieję, rozwiązało problem! Dzięki!
rinogo

@rinogo witamy!
Mattias Wadman

Pracowało dla mnie, gdy ustawienia systemowe i tryb uśpienia również nie działały, Mojave 2019. Bardzo dziwny. Stało się to po zmianie ze słuchawek bluetooth na 3,5 mm.
tsujp

19

Miałem ten sam problem z moim MacBookiem Pro 13 "(połowa 2009 r.) Z systemem OS 10.6.8. Gdzieś w Internecie znalazłem odpowiedź. Po podłączeniu słuchawek i przejrzeniu Preferencji systemowych / Dźwięku możesz nie widzieć ( w tym modelu) opcja dla słuchawek, tylko dla głośnika wewnętrznego. (Oczywiście musisz najpierw sprawdzić, czy port audio jest wybrany do wyjścia, ponieważ ten komputer Mac ma tylko jeden port audio. Ponadto, że wyciszenie nie jest wybrane. ) Po nieobecności opcji Słuchawki, uśp komputer Mac i obudź go ponownie Voila! Słuchawki / głośniki zewnętrzne będą działać.

Czy ktoś wie, jakie jest stałe rozwiązanie tego problemu?


To zadziałało dla mnie. Bardzo dziwny problem. Mac OSX 10+ (Mac Book Pro z połowy 2012 r.)
Jared Burrows,

Naprawiono to również w systemie Mac OS X Yosemite na MacBooku Pro pod koniec 2013 r. Wydaje mi się, że po przebudzeniu coś zostaje ponownie zainicjowane. Ale nie naprawiono tego przez ponad dwa i pół roku ...
PVitt

Po prostu musiałem to zrobić ponownie.
Jared Burrows,

Pracowałem nad MBP na początku 2011 roku, prowadząc High Sierra
Oleg Gryb

Pracowałem nad moim MPB 2016 z wysoką
sierrą

11

Jeśli zobaczysz czerwone świecące światło wypływające z niego, spróbuj podejść do wykałaczki: weź wykałaczkę i szturchaj w gniazdo, aż zgaśnie światło.


2
Miałem to w przeszłości i ta metoda to naprawiła
markhunte

Nigdy nie myślałem, że ta sztuczka działa lol
lomse

Wyłącznik kulowy w trybie optycznym / analogowym zostaje zatkany. Jakby zrobili to w starej myszy z piłką
iskra

6

Spróbuj zresetować PRAM.

Uruchom ponownie komputer i przytrzymaj jednocześnie Command ⌘+ Option ⌥+ P+, Rgdy tylko się włączy. Przytrzymaj, aż się zresetuje.


Ale czy to po prostu restart uruchomił OSX do działania?
GlennG,

4

Pozwól mi powiedzieć, jak rozwiązałem problem (to znaczy: głośniki wewnętrzne działały, a słuchawki podłączone nie działały):

  1. Podłączyłem słuchawki.

  2. Nacisnąłem klawisz „F10 / Sound OnOff” na klawiaturze

To było to! Słuchawki znów działały.

Ale dlaczego? W moim rozumieniu powodem jest to, że Apple dołącza stan włączania lub wyłączania dźwięku do bieżącego urządzenia wyjściowego.

Wyłączenie dźwięku po podłączeniu słuchawek sprawia, że ​​słuchawki są ciche. Podłącz je, a usłyszysz wewnętrzne głośniki. Podłącz je ponownie (po minucie lub po pół roku) i nadal będą cicho. Ponieważ wyłączyłeś dźwięk SŁUCHAWEK (kilka miesięcy temu).

(Tak samo jest na odwrót. Ale w takim przypadku prawdopodobnie spróbowałbyś przycisku F10 ...)

(Uwaga: to zachowanie można zobaczyć również po zaznaczeniu lub niezaznaczeniu przycisku wyciszenia w Preferencjach systemowych> Dźwięk> Wyjście, jak wspomniano w poście powyżej. Jego stan zależy od wybranego urządzenia wyjściowego.)


Trik F10 mnie uratował :) Prawie się wystraszyłem.
Mlungisi,

Wow - nigdy o tym nie wiedziałem - wystraszyłem się na występ DJ-a i byłem wkręcony, ponieważ moje gniazdo słuchawkowe nie działało! Właśnie dlatego!
Joel

Dzięki za to: „Apple dołącza stan włączania i wyłączania dźwięku do bieżącego urządzenia wyjściowego”. !
mujimu,

2

Nie jestem pewien, czy to dla ciebie problem sprzętowy; jeśli przejdziesz w Preferencje systemoweDźwiękWyjście , powinieneś zobaczyć Słuchawki jako jedno z urządzeń wyjściowych. Najprawdopodobniej dźwięk jest kierowany do innego urządzenia wyjściowego (takiego jak Soundflower lub Boom). Upewnij się tylko, że wybrano Słuchawki .


1

W panelu sterowania dźwiękiem z wybraną zakładką wyjścia dźwięku pamiętaj, aby użyć wyjścia audio zamiast wyjścia ... to dlatego mój nie działał.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.