Co to jest menedżer usług / uruchomionych procesów w Mac OS X?


31

Zainstalowałem MySQL, ale nie mogę sprawdzić, czy działa lub przestał działać. Jak mogę zobaczyć, jakie są obecnie uruchomione usługi odpowiadające interfejsowi „Usługi” w systemie Windows?

Odpowiedzi:


39

W przypadku większości „usług” (zwanych demonami lub agentami) możesz sprawdzić:

W terminalu: $ sudo launchctl list

Na przykład tylko MySQL można filtrować dane wyjściowe powyższego polecenia, np $ sudo launchctl list | grep -i mysql. Należy zwrócić uwagę, -iaby wielkość liter w filtrze była niewrażliwa.

Można je kontrolować za pomocą GUI o nazwie Lingon.

Istnieje kilka innych „usług”, które zostaną zainstalowane w:

/Library/StartupItems

Dla tych użytkowników istnieje polecenie takie jak ps -ef |grep /Library/StartupItemssprawdzenie, czy jest załadowane i uruchomione. Ale nie ma ogólnego mechanizmu zatrzymywania, uruchamiania lub restartowania.

W jakiej kategorii mieści się Twoja instalacja MySQL, nie można powiedzieć, ponieważ w twoim pytaniu brakuje szczegółowych informacji na temat tego, co dokładnie zainstalowałeś, jakie jest jego źródło, jak zostało zainstalowane itp.


10

Aplikacja „Monitor aktywności” znajduje się w katalogu / Aplikacje / Narzędzia i wyświetla wszystkie procesy podobne do komendy Unixa „top”.


Uwaga: domyślnie pokazuje tylko procesy, które posiadasz. Powinieneś go przełączyć, aby wyświetlić wszystkie procesy w Viewmenu.
Alexander - Przywróć Monikę

To nie jest poprawna odpowiedź. OP prosi o listę „odpowiadającą interfejsowi„ usług ”w systemie Windows”. Monitor aktywności i góra pokazują po prostu aktualnie uruchomione procesy. Proces taki jak Chrome i usługa jak sshd są bardzo różne i stanowią istotę pytania.
Carles Alcolea

0

Nie, cat konkatenuje lub wyświetla / dev / null, który jest wiadrem bitów lub nic, więc cat /dev/nullnic mi nie pokazuje.

Spróbuj ps -efw wierszu poleceń. To pokaże status procesu wszystko pełne

Aby zobaczyć, jak działa MySQL

ps -ef | grep -i mysql

-2

możesz używać top w terminalu w osx… Jestem zaskoczony, że nie ma menedżera usług wiersza poleceń w osx. Łał!


6
Nie cat /dev/nullwyświetla wszystkich usług systemu Windows działających w systemie OS X?
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.