Czy istnieje prosty sposób na wyczyszczenie / opróżnienie schowka?


12

Chciałbym znaleźć kombinację klawiszy, aby wyczyścić zawartość schowka, lub jeszcze lepiej aplikację, która może skonfigurować timer, aby wyczyścił go automatycznie minutę po ostatniej operacji wklejania.

Odpowiedzi:


7

Tak, masz do wyboru trzy wbudowane metody czyszczenia schowka.

AppleScript / Automator to dwie proste metody programowego manipulowania schowkiem.

Oto mały skrypt, który robi to, co chcesz.

tell application "System Events"
  try
    set the clipboard to ""
  on error err_message
    display dialog err_message
  end try
end tell

Również Automator pozwala na to samo. Musisz zdefiniować zmienną, dwukrotnie kliknąć tekst nazwy, aby ustawić ją na null, a następnie przeciągnąć w ustawieniu akcji schowka przed uruchomieniem / zapisaniem. Zaletą korzystania z automatora jest to, że można przypisać go jako usługę, a następnie użyć skrótów klawiaturowych systemu, aby go wywołać.

zrzut ekranu przedstawiający automatyczne ustawianie schowka w null

W przypadku AppleScript lub jednej z fajnych odpowiedzi terminalu, pbpastektóre mogą być przydatne, możesz zajrzeć do bezpłatnego narzędzia, takiego jak FastScripts, aby uruchomić akcję z dowolnego miejsca.


13

Aby ustawić kombinację kluczy w celu wyczyszczenia schowka, możesz utworzyć usługę za pomocą Automatora .

Twoja usługa będzie miała jedną akcję, Run Shell Script

Użyjesz skryptu powłoki:

 pbcopy </dev/null

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Następnie zapisz usługę i przypisz ją do klawisza za pomocą Preferencji systemowych » Klawiatura » Skróty klawiaturowe » Usługi .

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wyzwanie aplikacji, która automatycznie czyści schowek minutę po ostatniej operacji wklejania, polega na tym, że wspomniana aplikacja musiałaby monitorować wszystkie zdarzenia kopiowania i wklejania we wszystkich aplikacjach; przypuszczalnie chciałbyś, aby akcja została anulowana, jeśli wkleiłeś, a następnie skopiowałeś nowy tekst (nie chcesz usuwać nowej zawartości ze schowka minutę po ostatniej wklejeniu zawartości poprzedniego schowka). Taki program można napisać, ale wdrożenie go za pomocą AppleScript lub Automatora byłoby dużym wyzwaniem.


6

To polecenie terminala zastępuje schowek pustym ciągiem znaków:

echo -n '' | pbcopy

Możesz umieścić to w skrypcie, a następnie użyć cronlub wykonać, launchdaemonaby zautomatyzować wykonywanie i synchronizację.

Podziękowania dla rozwiązania należą : ShadowOfGed @ Applenova Fora


Uruchamianie tego polecenia za pomocą crona i uruchamianie po prostu regularnie czyściło schowek.
ephsmith

2
jeśli umieścisz go w cronie, zmienię go na „echo schowek opróżniony | pbcopy” tylko po to, aby przypomnieć ci, co się stało, gdy cron opróżnia schowek między kopiowaniem a wklejaniem. :)
Tim B
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.