Uaktualnij do wyższej pamięci lub szybszego procesora w MacBook Air


10

Staram się kupować MacBooka Air 2012. Moje korzystanie z maszyny będzie głównie przeznaczone na prace programistyczne (MySQL, Eclipse, Xcode, Android itp.). Będę również uruchamiał Windows 7 z SQL Server w wirtualnym pudełku lub za pomocą Boot Camp. Moje pytanie brzmi, które uaktualnienie spowoduje najwyższy zwrot za wszelką cenę: więcej pamięci RAM lub szybszego procesora? Czy umieszczenie wyższej pamięci / procesora powoduje, że maszyna działa cieplej?


Szybszy procesor sprawia, że ​​działa cieplej niż wolniejszy, ale nie sądzę, żeby to była znacząca różnica.
Saaru Lindestøkke

4
RAM - bez wątpienia
Jason

Pamięć RAM będzie w przyszłości brakować więcej niż kilka megaherców! Zdobycie jak największej ilości pamięci RAM i procesora w takiej kolejności sprawi, że maszyna będzie działać dłużej i będzie bardziej przyszłościowa.
Jarrod Roberson

Pójdę z szybkim procesorem. Gdy potrzebujesz więcej pamięci RAM, możesz sobie z tym poradzić, zamykając niektóre procesy lub aplikacje. Czy jesteś wielozadaniowcem?
gentmatt

Odpowiedzi:


11

Przy tych wszystkich rzeczach, które uruchamiasz, prawdopodobnie nie będziesz zadowolony z 4 GB pamięci RAM. Jeśli to naprawdę decyzja, albo zwiększ ilość pamięci RAM, chyba że ty wiedzieć że nie będziesz stronicować z zaledwie 4 GB.

Procesor przechodzi z Core i5 1,8 GHz do Core i7 2,0 GHz. Nie jestem pewien, czy to jest aż tak znaczący wzrost.

Jeśli chodzi o temperaturę, Apple wprowadzi wystarczającą ilość chłodzenia niezależnie od wybranego procesora. Naprawdę nie rozumiem, dlaczego ludzie mają dziwny stosunek do mocy cieplnej laptopa: każdy problem cieplny, o którym słyszałem, wynika z czynników środowiskowych, nad którymi użytkownik (a nie producent) ma kontrolę.

Wszystko, co powiedziałem, to MacBook Air 2012 z 8 GB pamięci RAM i rdzeniem 2.0 GHz Core i7 i jestem z tego bardzo zadowolony. Jest zauważalnie szybszy niż mój poprzedni, 2011 Air z 4 GB pamięci RAM i 1.8 GHz Core i7, ale podejrzewam, że jest to głównie pamięć RAM i lepsza grafika między modelami 2011 i 2012.

tl; dr: prawdopodobnie RAM, może procesor. Wszystko zależy od tego, jak zamierzasz korzystać z urządzenia.


Po przeczytaniu wszystkich komentarzy zgadzam się z odpowiedzią. Ponieważ aktualizacje nie są możliwe z Air, prawdopodobnie podbiję CPU i RAM, to jest 100 $ każdy. Mam nadzieję, że po uaktualnieniach laptop będzie miał wystarczającą ilość soku do działania przez następne 4-5 lat lub dłużej. Nie mam żadnych planów, aby kontynuować modernizację co kilka lat.
prashant

2
RAM & gt; Procesor na tej jednorazowej maszynie, jeśli chcesz oszczędzić pieniądze ... Brak pamięci skończy się, zanim zabraknie mocy CPU.
MrDaniel

2
Być może, ale ta maszyna jest w niekorzystnej sytuacji, ponieważ użytkownicy / programiści, którzy muszą być na bieżąco z tym, co robi Apple, a w tym senario jest jednorazowa, użytkownik dev będzie robił to z alarmującą prędkością, jednak laptop nie można tego zrobić z jego użytecznym życiem ...
MrDaniel

1
@gentmatt That i USB 3 oraz jeden z moich współpracowników byli zadowoleni z zakupu mojego 2011 Air. Przeważnie jednak zostałem ugryziony przez RDF i miał zdobyć nowe powietrze.
CajunLuke

1
@gentmatt Również prawdopodobnie efekt placebo. Wciąż ma zapach nowego Maca, więc musi być szybszy niż wszystkie inne komputery Mac, prawda?
CajunLuke

10

Poniżej przedstawiamy niektóre statystyki mojego MacBooka Pro (4 GB RAM, 2,3 GHz i5). Używam go do podobnych rzeczy, dla których zamierzasz używać swojego powietrza. Mam maszynę wirtualną z otwartym Windows XP, niektóre okna Terminal, odtwarzanie iTunes, Xcode, X11 i niektóre okna Findera.

Procesor jest mniej lub bardziej bezczynny: enter image description here

Ale sprawdź pamięć RAM (tak, mam dwa pendrive'y o pojemności 8 GB, które zostaną zaktualizowane do 16 GB: P): enter image description here

Myślę, że widać wyraźnie, gdzie jest wąskie gardło.

Powinieneś zdecydowanie uaktualnić pamięć RAM.


1
Tak uaktualnij RAM, aktualizacja CPU nie będzie tego warta ...
MrDaniel

@prashant: FWIW Niedawno dostałem ulepszenie pamięci RAM dla mojego MacBooka Pro, a przyspieszenie było całkiem fenomenalne.
houbysoft

3

Ogólnie rzecz biorąc - radzimy najpierw wydać pieniądze na SSD, potem na RAM, a na koniec na CPU. Większość konsumentów to nie symulacje związane z uruchomieniem procesora lub obliczenia renderowania grafiki.

Procesor zwykle czeka na zapełnienie pamięci podręcznej (z pamięci RAM) lub zapełnienie pamięci RAM (z pamięci masowej), dzięki czemu może przestać działać i nie korzystać z maksymalnej prędkości zegara i nie osiągać maksymalnego generowania ciepła / zużycia energii.

W praktyce CPU / RAM / SSD nie ma wymiernej różnicy, chyba że używasz testów, które doskonale ładują CPU / GPU. W rzeczywistości - posiadanie większej ilości pamięci RAM pozwala na przechowywanie wielu programów, więc wydawanie tam pieniędzy może być bardziej sensowne, jeśli masz wiele programów uruchomionych jednocześnie lub wykonasz edycję zdjęć Photoshop / Aperture dużych obrazów.

W obecnej linii Air nie ma złych wyborów - wszystkie są absurdalnie szybkie w porównaniu z Pro Macami z pokolenia wstecz. Heck, mój 2011 Air wciąż jest szybki i reaguje nawet na nowy Retina MacBook Pro, który ma znacznie więcej pamięci RAM i CPU / GPU. Tak, nowy wyświetlacz IPS retina jest wspaniały nawet nie biorąc pod uwagę rozdzielczości, ale 11-calowy wyświetlacz Air jest o wiele lepszy niż większość pozostałych linii, jeśli szukasz kontrastu lub wierności kolorów i wykonuje dużo pracy kodowej.


1

Tak myślę, że powinieneś to rozważyć:

  • Dodatkowe cykle zegara o częstotliwości 2 GHz (200 000 000), które procesor będzie wykonywać co sekundę, są rzeczywiście użyteczne tylko wtedy, gdy są potrzebne, w przeciwnym razie działają bezczynnie. Nie zauważysz różnicy, dopóki procesor 2 GHz nie zacznie obracać się z prędkością około 90%, co w przeciwnym razie byłoby granicą „wolniejszego” modelu 1,8 GHz.

Procentowo, procesor jest tylko o 11% większy, zauważalny tylko przy bardzo wysokich obciążeniach

  • Uaktualnienie pamięci RAM, to dodatkowe 4 GB, które będą przydatne przez większość czasu, zwłaszcza działające maszyny wirtualne, które zużywają ogromne ilości pamięci. Ta dodatkowa pamięć zostanie zauważona znacznie więcej, ponieważ jej efekt wykracza poza 50% wykorzystania, w przeciwieństwie do 90% wykorzystania procesora potrzebnego do ulepszenia procesora, aby stało się korzystne,

Procentowo, pamięć RAM jest o 100% lepsza, zauważalna przy średnim i większym użyciu.


0

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​mam tylko nowego MacBooka Pro z pamięcią 8G. I jestem z niego bardzo zadowolony z rozwoju. Używam głównie eclipse, bazy danych, słuchaj muzyki i safari do mojej pracy i wiele innych edytorów tekstu. Czasami sprawdzałem zużycie pamięci i rzadko ma ona stronę. Więc myślę, że powinieneś po prostu uaktualnić pamięć z 4 GB do 8 GB i to by cię ucieszyło.


Tak, SSD jest wbudowany w Macbook AIR.
Kyleinincubator

0

Może to wydawać się nieproduktywne, ale biorąc pod uwagę nienowoczesny charakter sprzętu MacBook Air, bardzo stanowczo sugeruję, aby zaoszczędzić na złej maszynie, która będzie przyszłościowa. Mam nadzieję, że nie skończysz w sytuacji, w której żałujesz, że nie wydałeś teraz dodatkowej złotówki, ale cierpisz na niższy spekulacyjny sprzęt przez cały okres użytkowania MBA.

W moim przypadku zaoszczędziłem 3 lata (jako nastolatek), aby kupić MacBooka za 2000 USD i nadal używam go dzisiaj, 4 lata później, z dość solidnym sprzętem.


Spoglądam na to, że kupuję to, co myślę, że będę potrzebować przez 12 miesięcy. Komputery Mac mają tak dobrą wartość odsprzedaży, że zawsze mogę odsprzedać komputer Mac od 6 miesięcy do 20 miesięcy po zakupie, w zależności od tego, jak szybko postępuje postęp. Kupowanie tańszych, ale częściej wydaje się działać bardzo dobrze dla większości ludzi, którzy nie mają nic przeciwko znalezieniu nabywcy i pomóc im zacząć.
bmike

Solidny pomysł, ale wciąż wydaje się nieoptymalny, tylko dla otwarcia pudełka Bum 10% straconej wartości
Alexander

-2

Nie widzę powodu, by kupować pamięć RAM od Apple. Następnie wybierz procesor, którego potrzebujesz i uzyskaj właściwy model. Jeśli widzisz, że dostajesz wiele stron, pamiętaj o Amazonce za kilka dolców.

Nie mogę wiele powiedzieć o tempsach pamięci. Zgaduję, że przy większej ilości pamięci otrzymasz mniej / brak stron, które prawdopodobnie sprawią, że będzie chłodniej, ponieważ będzie działać mniej, ale wątpić, że wpłynie na ogólne tempsy.

Tempery procesora zależą od modelu i zastosowania, które musisz sprawdzić, jeśli jest to ważne.


3
OP mówi o MacBooku Air: nie można niczego uaktualnić, nawet pamięci RAM, później.
CajunLuke

Ah to samolubny lol 100 $ za 8 GB. tak czy inaczej
latusaki

1
To nie jest „samolubne” Apple, ale to sprawia, że ​​Air jest tak cienki. Ostatnim razem, gdy kupiłem pamięć RAM, pamięć o pojemności 8 GB wynosiła około 130 dolarów, więc jest to stosunkowo okazja.
CajunLuke

1
Ta odpowiedź jest myląca - nie można zmienić pamięci RAM na Air bez wymiany CPU / GPU / płyty logicznej.
bmike

1
Nie - Moderator mądry, staramy się być otwarci na wszystkie punkty widzenia i polegać na głosach i komentarzach, aby wyjaśnić, w jaki sposób można nie zgodzić się z faktyczną poprawnością lub nieprawidłowością. Na szczęście każdy może edytować rzeczy w razie potrzeby. Kusiło mnie, aby edytować drugą połowę, nie znając odpowiedzi, o którą pytano, więc to nie graniczy z odpowiedzią na zadane pytanie, ale chciałem być umiarkowany w pozbyciu się tego w tym momencie.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.